Harman Kardon avr 370

NoWayJose

New member
A nie masz już nic u siebie na stanie?
Mam okazję kupić używkę 460 z jeszcze prawie roczną gwarancją za ~1700zł, albo jako druga opcja właśnie 370 nówkę za ~2300 PLN.
Choć nie powiem, nawet wizualnie seria x60 mi się bardziej podoba niż te nowe - klasycznie dwukolorowe i ring do regulacji głośności ;)
 

gorylla

New member
Bez reklam
IMHO sam sobie odpowiedziałeś. Skoro BN mówi, że dźwiękowo będzie pewnie lepiej, a do tego mówisz że masz taniej i bardziej Ci się podoba, to wybór chyba już podjęty. Mnie akurat podoba się bardziej nowa styliststyka czarnego HK.

Nie wiem tylko, czemu tak lekceważysz łączność bezprzewodową i nowe technologie. Po dwóch tygodniach z HK 370 nie wyobrażam sobie odciętego od świata amplitunera. Wolność użytkowania jest nie do przecenienia.

Ale swoją drogą- zapytaj BN czy innych specjalistów z branży HI-FI o starzenie się sprzętu. 370 masz nowy, 460 oblatany pewnie z parę lat. Elektronika też się starzeje, kondensatory wysychają, tranzystory tracą sprawność. Zapytaj BN czy nie mówił aby o porównianiach nowych 370 i 460, czy aby na pewno porównianie paroletniego 460 z nowym 370 wypadnie dzwiękowo na korzyść 460.

Pozdr.
 

NoWayJose

New member
Łączność bezprzewodowa przydałaby mi się ewentualnie w kwestii AirPlay, ale też tylko jako ciekawostka, ewentualnie żeby małżonka mogła sobie w wolnej chwili puścić coś z Apple Music na większych głośnikach.
Tak poza tym odsłuchuję głównie FLAC-ki z kombajnu pod telewizorem na którym jest KODI (dawne XBMC). I jestem bardziej niż pewien, że soft H/K nie jest nawet w połowie tak funkcjonalny, uniwersalny ani szybki jak ten STB. A że i tak chodzi 24/7 więc nie robi mi różnicy czy odtwarzam z tego czy bezpośrednio z ampli.
Więc jakość dźwięku to podstawowy wymóg, wygląd drugi, a wszelkie bajery szczerze mi są obojętne.

Co do zużywania się sprzętu - normalna sprawa. Ale jak też wspomniałem ta 460-tka ma niewiele ponad rok i jeszcze kilka miesięcy gwarancji ;)
 

gorylla

New member
Bez reklam
Ale jak też wspomniałem ta 460-tka ma niewiele ponad rok i jeszcze kilka miesięcy gwarancji ;)

Wcześniej wspomniałeś co innego - ze 460-tak ma jeszcze prawie rok gwarancji, a nie ze ma dopiero rok. A to zmienia postać rzeczy. Roczny ampli to ledwo się dobrze rozgrzal (o ile oczywiście nie był katowany) . Jeśli zatem Black mówi że dzwiekowo lepiej to bierz 460.

A tak z ciekawości- jaki masz sprzęt do streamu?
 

Domin7

New member
Cześć, mam prośbę jest ktoś w stanie podłączyć i skonfigurować zestaw kina domowego HK AVR 370; HK BDT 30; JBL studio 280, 220, 235C na terenie Krakowa???
 

NoWayJose

New member
Wcześniej wspomniałeś co innego - ze 460-tak ma jeszcze prawie rok gwarancji, a nie ze ma dopiero rok. A to zmienia postać rzeczy. Roczny ampli to ledwo się dobrze rozgrzal (o ile oczywiście nie był katowany) . Jeśli zatem Black mówi że dzwiekowo lepiej to bierz 460.

A tak z ciekawości- jaki masz sprzęt do streamu?
Gwarancja jest na 24 miesiące od zakupu nowego sprzętu, więc wydało mi się logiczne że jak został niecały rok gwarancji, to sprzęt ma niewiele ponad rok... :roll:

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym streamem.
Generalnie odtwarzam pliki siedzące na sieciowym dysku za pomocą VU+ Solo2 z wtyczką KODI.
Odtwarza praktycznie wszystkie formaty jakie potrzebuję, więc dodatkowy player jest mi zbędny.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Gwarancja jest na 24 miesiące od zakupu nowego sprzętu, więc wydało mi się logiczne że jak został niecały rok gwarancji, to sprzęt ma niewiele ponad rok... :roll:

No niekoniecznie, wiele firm z automatu daje przedłużone gwarancje- do 3 czy nawet 5 lat- najczęściej po zarejestrowaniu produktu. Można też dokupować dodatkowe gwarancje przez sklep. Dlatego nie można zakładać z góry, że gwarancja na pewno 2 lata. I żeby daleko nie szukać- na amplituner Onkyo 578 po zarejestrowaniu w EIC dostałem przedłużoną gwarancję na 3 lata.
 
Ostatnia edycja:

kalin86

New member
czy pilot od AVR 370 będzie działał wraz z Panasonic'iem 55ST50? bo znalazłem tabele kodow do tv Panasa ale cos nie chce mi się zakodować pilot;/ jakies porady? cos zle robie?
 

kalin86

New member
W instrukcji napisali zeby przytrzymać przycisk source... Ale ja takiego na pilocie nie widze, Hmm?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

kalin86

New member
Tam podano wciśnij przycisk source poczekaj aż zaświeci zgaśnie i następnie wciśnij przycisk źrodła które chcesz zaprogramować... Nie ogarniam.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

gorylla

New member
Bez reklam
Ja nie mogłem zaprogramnować mojego Panasa 42S10E. Tylko załapywał włączanie i wyłączanie. Ale zaprogramowałem w trybie nauki i jest super! Polecam, bardzo fajna i prosta sprawa!
 

Domin7

New member
Podłączyłem AVR 370 tylko nie łapie jeszcze o co chodzi z WiFi air play jak to skonfigurować? I w jaki sposób mogę smartfona wykorzystać?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

kalin86

New member
Musisz mieć telefon od Apple. Włączasz muzyka na telefonie od dołu przesuwasz menu ( jak belka w androidzie tylko dolna) i tam wybierasz airplay możesz tez zainstalować apke harmana na tel i tam po podłączeniu ampli o telefonu do jednej sieci wybierasz ampli jako głośnik


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

kalin86

New member
no i mam problem mój avr 370 nie wychodzi z trybu standby... swieci się pomaranczowa kontrolka wlaczam amplituner na chwile zaswiecaja się biale diody ale na wyświetlaczu nic się nie pokazuje i znow przechodzi do trybu standby (wylaczenie tak jakby przytrzymać wlacznik przez 10sekund). Da się cos zrobić czy trzeba odsylac na gwarancje?
 
Do góry