Harman Kardon avr 370

Maciej_S85

New member
Tak, bodajże musisz wybrać out 2. Choć u mnie chyba działało od razu po przełączeniu kabla. Ewentualnie wyłącz wtedy zródło pod out 1 czyli tv.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

maagnat

New member
Ale tu nie ma włącz wyłącz. Nie widzę też przełącz źródło, stąd moje pytanie.

Mam automatyczny switch zewnętrzny bo wczesniej mialem avr350 to przełącza automatycznie. Tu za cholerę nie moge tego odpalić na out 2.
 

Maciej_S85

New member
Wroce dzis do domu to sprawdzę. Ale pamietam ze jest opcja w settings aby ustawić głowno zródło wyjścia obrazu. Domyślnie jest out 1.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

gorylla

New member
Bez reklam
Za namową BN dołączyłem do klubu Harmana i JBL, potestowałem już kilka dni mój zestaw Studio 290 + HK 370 i pozwolę sobie na kilka uwag, które mogą się przydać ew. nabywcom tego amplitunera i tych kolumn.

Nie sprzedałem swojego starego Onkyo 578, który z QQ5000 poszedł do syna na górę domu. Więc odnośnie amplitunera będę odnosił część uwag do Onkyo, z innymi amplitunerami nie miałem do czynienia.

Ninja namawiał mnie na zostawienie Onkyo i sprawdzenie co potrafią z 290-tkami, ale jednak uparłem się na nowy amplituner, bo chciałem mieć swobodę wynikającą z funkcji sieciowych i bezprzewodowych.

Wybór padł na Harmana 370 z wielu powodów:
1. sprzęt sprawdzony- wiem, że były z nim problemy, ale produkowany jest już na tyle długo, że mam nadzieję pozbył się wad wieku dziecięcego,
2. dobrze zgrywa się z JBL- w końcu ta sama stajnia,
3. Ma funkcje sieciowe i bezprzewodowe (Wifi, DLNA, vTuner) o co mi chodziło,
4. podobna ma grać bardzo dobrze w stereo,
5. polecał go BN, na którego zdaniu jednak polega, bo już z mojej rodziny to trzeci zestaw u niego kupiony,
6. duża moc amplitunera, sporo większa od mojego Onkyo 578 (wiem, wiem, znajdą się znowu zapewne cytujący testy w audiocom, że niby 5x36W- już wiem, że to bujda),
7. wygląd (ascetyzm Harmana baaaardzo mi się podoba)
8. pewnie jeszcze coś by się znalazło.

Sprzęt gra naprawdę godnie, przeskok jakościowy z poprzedniego zestawu znaczny, nawet nie ma czego porównywać. Co nie zmienia faktu, że Onkyo z QQ5000 jest naprawdę dobrym zestawem do małych pomieszczeń. Ale jak się przeniosło z 12mkw na 50mkw to jednak zrobiły się za małe ;)

Odnośnie Harmana 370.

Z dzwięku jestem baaardzo zadowolony. Dynamika, dynamika i jeszcze raz dynamika + detaliczność, znacznie lepsze niż z Onkyo. Dla ciekawości podpinałem 290-tki do Onkyo i Harmana i różnica polega właśnie na dynamice grania. Z Harmanem jest oddech, swoboda; z Onkyo też dobrze, ale czuć, że brakuje "pary". Najłatwiej opisać to w ten sposób, że Onkyo gra jakby trochę zdjęto loudness, bardziej płasko i sucho. Na wyższych poziomach głośności w Onkyo robi się krzykliwie, niezbyt miło, zestaw zaczyna hałasować, a nie grać, zapewne amplituner się przydusza i pojawiają się zniekształcenia. Z Harmanem inna zabawa- do naprawdę dużych głośności jest swobodnie, nie męczy, jest głośno, ale czyściutko. Zmiana w jakości dziwięku wyraźnie na plus. To nie jest tak, że Onkyo gra źle- gdybym nie zmienił amplitunera to też byłbym zadowolony, zapewne dlatego, że QQ5000 do Studio-290 nie ma nawet po co przyrównywać (Studio są objętościowo co najmniej 4 razy większe!). Ale z Harmanem jest ten dodatkowy bonus, wigor, który byłem w stanie złapać dopiero wtedy, gdy osłuchałem oba amplitunery.


Obsługa. Niestety in minus dla Harmana, może to trochę wina 5-letniego przyzwyczajenia do Onkyo, ale niestety na chwilę obecną bardziej pasuje mi Onkyo. Samo pierwsze ustawienie- Onkyo włączyłem i grało, z Harmanem musiałem sporo kombinować. Audyssey z Onkyo ustawił wszystko super, EzSet z Harmana niestety zawiódł, wszystko poustawiał baaaardzo płasko, basy zdjął niemiłosiernie, właściwie zostały same wokale + średnie. Musiałem go wyłączyć i przeszedłem na zwykły Tone Control.

Szczególnie nie przypadło mi do gustu automatyczne przełączanie źródła po jego wyborze. Jak zaprogramowałem pilota TV pod źródło TV, to żeby przełączyć coś w TV to muszę przysłaniać pilota, żeby mi nie zmienił źródła z CBL-SAT. Irytujące. W Onkyo było to lepiej rozwiązane.

Piloty- super, że są dwa. Niestety jakość dużego jest słaba. Jego politurka już jest trochę porysowana, ta emalia z góry jest kiepskiej jakości. Nie wiem co to będzie, jak pokorzystamy z niego kilka lat. Pewnie będzie cały zdarty z góry do żywego. Mały pilot baaardzo ok. Programowanie dużego pilota- mistrzostwo. Zebrałem w nim do kupy wszystki urządzenia multimedialne- dwa TV, oba ampli, dwa dekodery polsatu. Taki trochę słabszy Logitech za darmo (w cenie amplitunera). Podświetlenie też fajne, ale pewnie będzie baterię drenować. Na razie świetny bajer dla 2 letniego synka ;)

Stosunkowo wolne reakcje amplitunera na pilota- wolę pogłaśniać z poziomu pilota TV (podpiętego pod pilota Harmana) bo działa natychmiastowo i szybciutko. Nie wiem, czemu Harman tak przymula. Szkoda, że nie można ograniczyć świecenia diody i kółka głośności. Diody to w ogóle nie można ruszyć, a kółko można tylko wyłączyć, ale ograniczyć jego jasnośni nie można, wielka szkoda, bo jest świetne wizualnie, ale niestety za dużo daje po oczach.

Sieciowo:

- vTuner jest ok. Szkoda, że funkcjonalność z poziomu amplutunera marna, trzeba się pobawić na stronie Harmana w układanie stacji. Ilość stacji obłędna, prawie 700 stacji polskich. Samo układanie proste, ale też bardzo infantylne. Grunt że radio gra ładnie, jest kilka stacji z dobrym bit-rate 192-256 więc i jakość jest niezła.

- Wifi- super, działa bez zająknięcia, pomimo tego, że amplituner wstawiłem w odkrytą na "przestrzał" szafkę, to łapie wszystko bez żadnych zwiech. BubbleUpnp na komórkę z androidem- rewelacja, ale nie każda wersja, część mi się wieszała, wersja darmowa jest do d. nie obsługuje list, tylko komercyjna jest godna polecenia. Nie wiem, czy problem tkwi w tym programie czy Harmanie, ale przy zmianach piosenek nie zmienia nazw plików na ekranie Bubble ani Harmana. Nie wiem dlaczego. wymuszenie danej piosenki prawidłowo wyświetla nazwę.

- DLNA- jest dobrze, ale mogło być lepiej, Nie wiem dlaczego, ale przewijanie wszelkich menu w Harmanie idzie jak krew z nosa- przeglądanie zawartości serwera z jego poziomu (na razie przetestowałem PS3 Media Server i Uniwersal Media Serwer) jest niestety niezbyt szybkie i przyjazne. Ale grunt że działa i to jest najważniejsze. Szkoda tylko, że nie można zmienić wyglądu menu kontekstowych, napisy są jednak zbyt małe, dobrze by było, żeby można było menu rozszerzać, ale trudno, jakoś daję radę. Nie mogę sobie tylko poradzić ze streamem audio przez DLNA z media serwera- z foobara czy winampa. To by było wygodniejsze, niż puszczanie muzy z poziomu amplitunera. Ale jeszcze nie skończyłem testów. Może jakoś w końcu to odpalę. Chyba że ktoś to już przerobił- będę wdzięczny za pomoc.

Airplay- nie testowałem, mam awersję do Appla, nie wyobrażam sobie dlaczego miałbym posiadać produkt, który ma ceną absolutnie nierealną względem możłiwości. Mam LG G2, VenuePro 8 jakąś tam Toshibkę na windzie i spokojnie mi to wystarcza, a ceny tych sprzętów były baaardzo rozsądne.


USB- leci prawie wszystko, oczywiście browser dość mulasty jak w innych menu, ale odtwarzanie bezproblemowe. Z moich licznych zasobów Flac przeczytał prawie wszystko, udusił się na flackach w DTS-Mix, ale tego nawet foobar bez odpowiedniej wtyczki nie chciał kupić. Do tego nie czyta flacków spiętych pod pliki ciągłe archiwów typu *.cue. Ale mp3, wma nie było z niczym problemów.

Jak coś mi się przypomni, albo coś nowego przetestuję to jeszcze napiszę.

Generalnie ampek poza swoimi pewnymi wadami jest godny polecenia, bo przede wszystkim świetnie gra, ale też ma wszystko to, co powinien mieć rozsądny, współczesny amplituner. Są pewnie niedoróbki, przede wszystkim mógłby mieć jakiś szybszy procesor do obłsugi menu kontekstowych, bo chodzi to jednak ciut za wolno. Ale poza tym jest okej, do tego jego cena jest obecnie naprawdę śmieszna, zważywszy że startował z pułapu sporo ponad 4000zł.

I tutaj WIELKI ukłon w stronę BlackNinjy :blagam: - mega wielkie podziękowania za wytrzymanie mojego marudzenia przez cały ostatni miesiąc, za kupę rad, no i przede wszystkim extra ceny! Powiem tylko tyle, że te najniższe ceny na necie (skąpiec, ceneo) Black zjada na śniadanie, naprawdę dużo dzienieg zostało w kieszeni. Zapewne jeszcze się do Blacka zgłoszę po resztę zestawu Studio- central i efektowe (może też subek), bo na razie wciągnięcie całości zestawu było cenowo zbyt szerokie.

I UWAGA NA KONIEC- amplituner jest bezszelestny!!! ;) ;) ;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
cyt. "6. duża moc amplitunera, sporo większa od mojego Onkyo 578 (wiem, wiem, znajdą się znowu zapewne cytujący testy w audiocom, że niby 5x36W- już wiem, że to bujda)"

A podpinałeś pod niego 5 kolumn? Czy na razie tylko 2?

Fajny amplituner. Sam miałem go kiedyś kupić, ale w końcu wziąłem Marantz-a.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Podpinałem 5 kolumn. Dwie Studio 290 i resztę z zestawu Quintas 5000 (chociaż to dość małe kolumienki). W tym zestawieniu pod Harmanem w trybie wielokanałowym nie odczułem żadnego pogorszenia jakości/dynamiki dzwięku.
 

gorylla

New member
Bez reklam
No nie może być, że tam jest folia :confused:!!!??? A wiecie, że nawet się nad tym nie zastanowiłem?? Ale jaja...

Wstyd na całą wieś :(
 

gorylla

New member
Bez reklam
O q... a m...ć, fck, sh..t, nie no faktycznie folia była na pilocie, normalnie nie do uwierzenia.

Niby człowiek wykształcony, a taki tuman.

No ale z drugiej strony dodatkowy plus dla Harmana! A jak się teraz pilocik ładnie świeci piano black!
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na jedną ja się złapałem tylko w druga stronę, klient powiedział, że dostał używany i kazałem odesłać :) a dostał nowy tylko patrzył na folie.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Jak widać ta folia to niezła zmyłka. Ciekawe kiedy bym się domyślił, że tam jest folia, żeby Black mi nie podpowiedział? ;)

Co jeszcze zauważyłem po dalszych dniach testów.
BubbleUnpn- przełącza nazwy utworów z playlisty, ale tylko w opcji Shuffle, jak leci "po kolei" to wyświetlanie się przycina. Nie wiem dlaczego tak się dzieje.

Zauważyłem, że czasami (dość rzadko, ale się zdarza) amplituner ma problem z opcją HDMI Video Bypass, przy włączeniu procesora obrazu czasami łapie "migotanie" ekranu, przełączenie kanału czy nawet źródła nie pomaga, wyłączenie i włączenie amplitunera najczęściej pomaga, ale też nie zawsze. Włączenie bypass-a (czyli wyłączenie obróbki obrazu przez dekoder usuwa problem). Nie wiem z czym to może być związane, ale sygnał źródłowy podaję 1080i, a po obróbce jest 1080p, więc to może jakiś błąd w usuwaniu przeplotu, hgw.

I jeszcze jedna rzecz- kable. Na razie jadę na jakimś "standardowym" kablu chyba marki Alphard z miedzi OFC, 4mm, zamontowany bez bananów, tylko na ściski. Kabel oczywiście taniość, ale do budżetowego QQ5000 nie wydawało mi się, że powinienem mieć lepszy. Przy obecnym zestawie to pewnie trzeba coś kupić ciekawszego, tylko nie mam pojęcia co by dobrze podpasowało do HK370 i 290-tek. Długość 2x3m, grubość pewnie zostaje na poziomie 4mm, a może starczy 3mm? Nie chcę wydać nie wiadomo jakich pieniędzy, do tych 2-3, może nawet 4 stówek bym się jeszcze szarpnął.

Widziałem, że często chwalone są qed, seria ruby, czy silver, ale się na tym nie znam, jakby ktoś miał doświadczenie z kablami pod Harmana i JBL to chętnie skorzystam z rad. A może Black- doradzisz jaki, rozsądny cenowo kabelek pod te fronty i Hramana?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Kabel na pewno nie jest z górnej półki, ale też nie jakieś ścierwo. Na pewno jest to jakiś tańszy Prolink, kosztował około 50zł. Dziwne, że obraz nie miga cały czas, tylko pojawia się tak pi razy oko raz na dwa dni.

Sprawdzę firmware, bo myślałem, że jak kupuję 370-tkę nówkę, to pewnie ma najnowszy soft. Ale może i nie ma, trzeba to oblukać.

Black- rozumiem z tymi kablami, żeby pociągnąć hurtem pod wszystko, ale problem w tym, że kabli w efektowych tylnych i tak nie wymienię , bo poszły już pod tynk te zwykłe OFC (2x2,5mm), a nowych poprowadzić, żeby ich nie było widać, nie ma szans. Połówka mi łeb utnie, jak będę chciał coś kuć. To jest tynk z zacierką piaskiem kwarcowowym, tego niczym nie poprawię, żeby nie było widać śladów.
Także tylko wchodzą w grę kable do frontów i ew. centrala (ew. suba jak się na niego zdecyduję), więc tyle co do frontów to można coś ogarnąć.
 

Leoneq

New member
Szybkie pytanie z innej beczki

Też macie problem z zakodowaniem pilota od AVR 370 do UPC Mediabox HD ? czy tylko ja ?

z N'ką wiem ze jest problem ale z UPC też ? ehhh
 
Ostatnia edycja:

EHD

New member
Ostatnio porownywalem QED Ruby i Silver XT na Ikonach 6 MK2 w połączeniu z Onkyo 304E (wiem, wiem - sposobie sie do kupna nowego) - zdecydowanie lepiej sie u mnie Ruby sprawdzaly.
Silvery zagraly gorzej niz kable 2x tansze - dzwiekowi brakowalo glebi, byl zbyt jasny, ale to jest po czesci wina slabego ampla.

Moja opinia nie ma zbyt duzej wartosci merytorycznej, ale Ruby jak najbardziej polecam.
 
Ostatnia edycja:

NoWayJose

New member
Przeszukałem ten temat, ale konkretnej odpowiedzi nie znalazłem.
Planuję zakup ampli ze stajni H/K, ale mam dylemat - AVR 460 czy AVR 370?
Chodzi mi tylko i wyłącznie o dźwięk, zarówno w stereo jak i w kinie. Wszelkie wodotryski typu wifi, dlna i inne pierdoły nie mają żadnego znaczenia, nawet jeśli wezmę ampli z takimi bajerami to pewnie nawet nie zostaną użyte (może poza AirPlay, ale raczej tylko z ciekawości).
Więc pytanko, który z nich lepiej zagra? 370 mam okazję posłuchać, 460 już nie bardzo... Ale że to sprzęt "oczko wyżej", to czy można się spodziewać lepszego dźwięku?
 
Do góry