Harman-Kardon AVR 365 vs Denon AVR-2312

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W stereo lepiej gra Harman i to potwierdzają wszyscy którzy ich słuchali.
Być może w tym sklepie nie słuchali Harmana.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Chlopaki potwierdzaja moja opinie ale czy mozemy mowic o wmiare dobrym stereo na es20? Tu nawet HK nic nie da. Jesli kolega moglby wstawic fronty ES80/E80 to napewno mozna by mowic o lepszym stereo w przypadku HK.

Btw. Mnie sie podoba stereo z mojego Denona, przynajmniej mam EQ ktorym moge dopasowac brzmienie pod moje preferencje.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Ja akurat słuchałem Harmana i też uważam, że w muzyce tandeta, ale są tacy, którym gra najlepiej Onkyo, innym Denon, Marantz, Harman i Yamaha, NAD, Rotel, Classe itd, więc jak ktoś mówi, że jak ktoś nie lubi brzmienia Harmana i mu się podoba bardziej Denon, to jest głuchy, to jest jak dla mnie bynajmniej dziwny. To tak jak by komuś powiedzieć nie bierz ślubu z tą laską, bo jest brzydka. Najlepiej sobie posłuchać i ocenić samemu, bo może akurat dla Ciebie będzie lepiej grał Denon. Na pewno będziesz go miał mniej razy na serwisie niż Harmana.
 

mtbakk

New member
Miałem okazję już słuchać jak gra amplituner Harmana-Kardona z głośnikami JBL Infinity i generalnie dźwięk mi się podobał tylko trochę mało basu było ale to mogło być spowodowane dużą powierzchnią salonu.

Za 2 tygodnie jestem umówiony na odsłuch kolumn ES30/ES20 + SUB ES150 na amplitunerze HK 365 i Denon 2312 więc wtedy będę mógł powiedzieć***coś więcej.

Co do kwestii awaryjności amplitunerów firmy Harman-Kardon to tutaj się z Tobą nie zgodzę bo mam u ojca amplituner HK AVR 2550 i gra on już od ponad 7 lat bez żadnej wizyty w serwisie. To tylko sprzęt pewnie dużo zależy od tego na jaki egzemplarz trafimy.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
2 tyg az musisz czekac na odsluch? Jasne ze wszytko zalezy od gustu ale harman wlasnie gra tak cieplo, lekko mułowato i dla jednych jest to zalwta dla drugich wada. Denon napewo jest bardziej dynamiczny, krzykliwy z ostrzejsza gora i szybszym basem.

To jednak kupujesz 365/2312? o ile mnie pamiec nie myli byles nastawiony na 265/1912 bo nie ma sensu ladowac takiego duzego amp. do malych kolumn na 12 m2.
 

mtbakk

New member
Zastanawiam się między AVR 265 i Denon 2312 (1912 odpada ponieważ nie ma skalowania obrazu) ale raczej z nastawieniem na AVR 265. Odsłuch był by możliwy szybciej ale mi wcześniej nie pasuje. Odsłuch będzie na AVR 365 bo akurat go mają na magazynie a praktycznie niczym po za mocą się nie różni od 265 więc pewnie będzie grać podobnie bynajmniej nie wydaje mi się abym usłyszał różnicę między tymi dwoma HK bo audiofilem nie jestem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie wiedzialem ze 1912 nie ma skalera do 1080p... Moj 1910 ma i to bardzo dobry, ladnie okrojony jest ten nowy model. Miedzy 265 a 365 napewno bedzie jakas roznica w brzmieniu ale to na kolumnach podlogowych.
 

sly20

New member
Witam,
Co sadzicie o 460tce Harmana, a 365? Ktory bybly lepszym wyborem z przewaga stereo?
Pozdrawiam,
 

Whiplash

New member
Bez reklam
460 jest mocniejsza, zalezy do czego chcesz podlaczac. Jesli zalezy Ci na stereo to lepszym wyborem bedzie wzmacniacz stereo niz amplituner KD.
 

mtbakk

New member
Witam,

Miałem okazję zobaczyć jak grają kolumny JBL ES80 i JBL Studio 180. Bardziej podobały mi się ES80 bo miały głębszy bass. W przyszłym tygodniu jadę na odsłuch ES20 i ES30 ale raczej zdecyduję***się na ES80 bo jednak znajdę na nie miejsce w pokoju po małym przemeblowaniu. Tylko pewnie i tak nie wykorzystam ich potencjału na 12m2. Co myślicie?
 

xgutti

New member
Bez reklam
epoka dobrych amplitunerow harmana skonczyła sie na numerach x60 obecne modele x65 zostały odchudzone nie tylko wagowo ale i technicznie. Zostały dodane jedynie gadzety typu internet itp. Tylko tak naprawdę kto tego używa.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Wiadac mamy podobne gusta bo mnie Studio tez nie bardzo sie spodobalo. Jesli jednak zdecydowales sie na set z kolumnami to na twoim miejscu nie bralbym ES80 tylko serie E80 cine pack. O wiele lepiej graja, sa tansze i maja bass reflex z przodu wiec mozesz je postawic przy samej scianie, ES conajmniej z 30cm od niej .
 

mtbakk

New member
Wiem właśnie ale w serii E nie ma takich głośników jak ES10 a nie chciałbym mieszać tylko jak już to kupić wszystko z jednej serii ale przemyślę jeszcze sprawę :) A może są jeszcze jakieś inne głośniki warte zachodu które miały by w serii głośniki pokroju ES10 bądź jakieś inne małe satelitki o szerokości 12cm?
 

mtbakk

New member
A co myślicie o głośnikach Jamo C 60 SUR? Pasowały by jako głośniki na tył? Zawiesił bym je po bokach sofy na wysokości 1m.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No i jak decyzja ws. ampa i kolumn? Ja wczoraj dostalem zestaw CINE PACK od Blackninjy i jestem mega zadowolony. Kolumny graja super, sub tez niczego sobie i w tym miejscu chce zdementowac plotke nt. buczenia E150. Jak sie przylozy ucho do glosnika to cos tam mruczy ale wogole tego nie slychac z odleglosci 0.5 metra.
 

mtbakk

New member
Byłem na odsłuchu i zdecydowanie lepiej grały ES80 niż ES30 ale jednak zdecydowałem że nie kupię kina domowego na razie bo stwierdziłem że zagracę sobie nim pokój i na siłę nie ma co. Zdecyduję się***raczej na stereo + amplituner (przyszłościowo) ale o to już zapytam w innym dziale.
 
Do góry