Harman-Kardon AVR 365 vs Denon AVR-2312

mtbakk

New member
Witam

Już ostatecznie się chyba zdecydowałem że skompletuję zestaw JBL 5.0 (Przód: ES30, Tył: ES20 i Centralny: ES25C). Potrzebuję do tego jeszcze tylko wybrać amplituner.

Który będzie lepszy, AVR 365 vs AVR-2312 a może żaden z nich i jakiś inny?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jak to 5.0 oparty na satelitach bez subwoofer'a? 5.0 musi miec przednie kolumny duze ktore beda w stanie przeniesc bas a nie male satelitki. Jesli chcesz taki zestaw to musisz do tego dorzucic subwoofer. Muzyki raczej na tym nie posluchasz, taki zestaw tylko do filmow.

5.0 to moze byc zestaw ES80 +ES20 +ES25C choc ja bym wolal E80 Cine Pack.

Harman gra bardziej cieplo, wiecej basu, Denon bardziej dynamiczny, krzykliwy. Oba godne polecenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale nie podałeś żadnych potrzeb ani w mieszkaniu ani muzycznych.
Bez tego to wróżenie w ciemno.
 

mtbakk

New member
Dzięki za odpowiedź.

Wcześniej miałem "zwykłe" kino Sony 5.1. Oglądałem na nim głównie filmy z płyt DVD/BD oraz plików MKV. Od czasu do czasu grałem w gry i słuchałem muzyki na PlayStation 3. Muzyka głównie Pop, R&B, Hip-Hop, Rap.

Pokój w którym będzie grało kino to prostokąt o powierzchni około 12m2. Wybrałem ES30 na przód ponieważ nie zmieszczę w tym pokoju większych kolumn.

Generalnie to mam upatrzone dwa zestawy głośników albo Jamo (Przód: C603, Tył: C601, Centralny: C60CEN) albo JBL (Przód: ES30, Tył: ES20 i Centralny: ES25C).

Myślałem że w tak małym pokoju głośniki same dadzą sobie radę z basem i nie będę musiał kupować subwoofera.

Czy któryś z tych zestawów głośników będzie dla mnie odpowiedni, a może coś zupełnie z innej beczki?
Czy subwoofer to konieczność w moim przypadku?
 
Ostatnia edycja:

mtbakk

New member
Rozumiem w takim razie kupię też subwoofer razem z głośnikami. W sumie to nie upieram się aż tak bardzo nad tymi ES. Może znacie jeszcze jakieś fajne kolumny godne uwagi?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja za wiele ci nie doradze bo znam pare kolumn, sa tu lepiej zorietowani w temacie Panowie. JBL sa dobre do kina domowego i dynamicznej muzyki. Ja sluchalem ES 80 - podlogowe kolumny i mnie sie nie podobaja wole starsza serie E80.

Mozesz sobie skompletowac Set E20+E25C +E150p. Kompletujac zestaw oparty tylko na satelitkach to chyba nie ma takiej roznicy w brzmieniu bo do muzyki to sie raczej nie bedzie nadawalo. Wybierajac zestaw oparty na duzych frontach mozna kombinowac bo uzywasz ich w Stereo i wtedy czuc roznice.

Druga sprawa to skoro posiadasz maly pokoj i mozesz wstawic tylko male glosniczki to w taki razie po co Ci taki duzy wzmacniacz jak 365 czy 2312? 265 albo 1912 spokojnie wystarczy, nie wykorzystasz potencjalu tak duzych amp. na tym sprzecie.
 

mtbakk

New member
Byłem dzisiaj w dwóch sklepach w Poznaniu. W pierwszym doradzono mi amplituner Denon 1912 bo podobno znacznie lepiej gra w stereo niż Harman-Kardon AVR 265 i do niego głośniki Harman-Kardon HKTS 60. W drugim sklepie doradzono mi coś zupełnie innego bo amplituner Harman-Kardon AVR 265 bo podobno znaczenie lepiej gra w stereo niż Denon i do niego głośniki ES20, ES25C i ES150P (subwoofer). Dwa różne sklepy i dwa różne wątki.

Chyba wybiorę Harmana-Kardona AVR 265 + głośniki HKTS 60 albo zestaw JBL (ES20, ES25C, ES150P).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
Harman w stereo gra lepiej od Denona. Tegoroczny 1912 jest kiepski, sluchalem go i dla mnie za bardzo krzykliwy. Na twoim miejscu kupilbym HK 265 i do tego te ES z subem ES150 albo serie E. Te glosniki HKTS to takie srednie, podobaja ci sie?
 

mtbakk

New member
HKTS są nawet ładne ale o wiele bardziej podobają mi się te ES. Denon do mnie przemawia bo ma dużo funkcji sieciowych, np. AirPlay ale skoro Harman-Kardon jest lepszy to chyba się na niego zdecyduje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
Glosniki poza wygladalem maja tez ladnie grac przypominam ;) No fakt Denon moze byc bardziej naszpikowany bajerami, zalezy czego oczekujesz. Jak ja kupowalem amp. to byl Harman 255 ktory mial swoje choroby i Denon 1910 ktory przepuszczal sygnal w trybie standby na ktorym mi zalezalo, wiesz co wybralem. Harman to Harman, brzmieniowo fajne wzamcniacze i dlatego ludzie je kupuja ale jak by patrzec pod wzgledem wyposarzenia to sa do tylu w porownaniu z Japonska konkurencja.

Nie wiem czy zauwazysz roznice w muzyce stereo pomiedzy tymi dwoma amp. jesli beda graly na satelitkach. Idz do sklepu i popros o odsluch stereo na ES20 +subwoofer jesli w stereo dadza rade to o kino nie masz sie co martwic.
 

mtbakk

New member
Chyba tak będzie najlepiej jak poproszę o odsłuch na tych ES20 i na tych Jamo C601.

Orientujesz się może czy AVR 265 przepuszcza sygnał w stand-by bo w sumie to na tym by mi nawet zależało?
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Czytam instrukcje i jest cos takiego jak HDMI Control, czy to oznacza ze przesyla sygnal w standby nie wiem, w Denonie ta funkcja to powoduje domniemam ze w HK moze byc podobnie.
 

mtbakk

New member
HDMI Control to może być jeszcze wł/wył sterowanie urządzeniami po przez złącze HDMI. Zobaczymy jak kupię amp, najwyżej podłącze tuner bezpośrednio do TV albo kupię moduł CAM.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Tak zgadza sie, ale wlasnie to ze mozna sterowac urzadzeniami przez HDMI to tez przesyla sygnal. W denonie tez nie mam dwoch opcji albo sterowanie albo przesylanie sygnalu, wszytko w jednej opcji sie aktywuje. Tylko ze Denon wtedy ciagnie ok 30w w standby :p
 

mtbakk

New member
A co myślisz o głośnikach JBL ES10 na tył? Jamo wykraczają niestety po za mój budżet więc muszę coś dobrać z JBL i wpadłem na pomysł żeby zawiesić na ścianie JBL ES10 po bokach sofy.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Tylne glosniki to sa glosniki efektowe i odzywaja sie podczas jakis wybuchow albo oklaskow publicznosci podlczas koncertu wiec raczej nie zauwazysz roznicy, licza sie przednie kolumny z ktorych idzie wiekszosc dzwieku i centrum z dialogami.

Tylko ze jak bedziesz kompletowal teraz na sztuki to wiecej cie zestaw wyniesie niz set es20 es25c es150.
 

mtbakk

New member
Nie będzie aż takiej dużej różnicy bo JBL ES Pack (ES80/ES25/ES20/ES150P) kosztuje 3825 zł a same kolumny ES80 kosztują 912 zł za sztukę więc zakładając że sprzedał bym je za 1600 zł i dokupił do tego ES10 za 800 zł to daje razem 3080 zł a cały zestaw (ES20/ES10/ES25/ES150P) samemu skompletowany kosztuje 3110 zł.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Byłem dzisiaj w dwóch sklepach w Poznaniu. W pierwszym doradzono mi amplituner Denon 1912 bo podobno znacznie lepiej gra w stereo niż Harman-Kardon AVR 265 i do niego głośniki Harman-Kardon HKTS 60.


Jak ktos mowi o stereo i proponuje do tego HKTS i twierdzi, ze Denon gra lepiej od Harmana to uciekaj z tego sklepu. Prawdopodobnie nie jest to wlasciwe powołanie tego sprzedawcy.
 
Do góry