Harman Kardon avr 255

dunker

New member
Witam

Mam avr 255 model z września posiadam glosniki 5.1 ale na wyswietlaczu jest 7 chanel stereo a w opcjach mam 5.1 nie podswietlone ,czy musze cos zmieniac czy jest to dobrze ustawione ? Glos slysze z 5 glosnikow niby jest dobrze ,ale ja nie mam 7 glosnikow

1.Na jakim wejsciu powinienem odbierac ps3 czy na wejsciu hdmi 3 GAME jak macie u was poniewaz u mnie dziala pod przyciskiem DVD

2.Moze mi ktos napisac jakiegos linka do tutoriala chcodzi o podporzadkowanie pilota do tv sony jakos niemoglem tego zrobic po tym kodzie

3.szukam instrukcji w pl

4.Jak macie wasze ustawienai pod 5.1 ?

ps.sory za takie proste i besposrednie pytanai ,ale zrozumcie ja sie nie znam zabardzo na tym dopiero zaczynam przygode z kinem domowym


dziekuje i pozdrawiam
 

diacon24

New member
na pilocie wciśnij AVR->speaker setup->manual level->number of speaker wylacz -sback i będzie 5.1 albo daj auto kalibracje na 5.1 automatycznie ci ustawi głośniki

1-ps3 obojetnie mozesz ustawiac pod kazdym przyciskiem moze byc pod game w ustawieniach ustawiasz wejscia -audio wideo a ustawiasz to tak np game->info->wideo source (podpięte wideo) -audio source (podpięty dźwięk) i wszystko tak ustawiasz :D mozesz tez zmienic nazwe game na ps3 -> info -> change name :D

2-tego nie wiem polsatu tez nie moge ustawic ani sasmsunga tv na tym pilocie :(:confused:

3-....nie mam :(

4.auto kalibracjia.-avr menu->speaker setup->automatic setup->5.1 ch mode..podłączasz mikrofon i dajesz go tam gdzie siedzisz na wysokości głowy ;D i najlepiej wyjść z pokoju niech sobie ustawia,

jak cos pomieszalem niech ktos mnie poprawi Pozdro jak cos pisz do mnie na PM
 

boncio1

New member
TV Samsunga jak i pewnie inne da się bez problemu ustawić, ale kodu nie pamiętam (w instrukcji jest więcej niż 1). Instrukcja na stronie Harmana. Oczywiście działa po wciśnięciu podświetlanego przycisku np. TV na pilocie. Dodatkowo można ustawic makra i jednym przyciskiem włączać/wyłączać wszystko. Minus jest taki, że Harman ma oddzielne przyciski do włączania i do wyłączania a reszcie sprzętu jest to obojętne, czyli jak stolik zasłoni ampli, to trzeba kombinować :???:
Mnie natomiast dziwnie działa z DVD Philipsa, bo po wciśnięciu next muszę wcisnąć jakiś inny przycisk, żeby móc znowu wcisnąć next, inaczej nie działa, ale to wina raczej DVD.
 

diacon24

New member
Kejup napisał:
Witam! Planuję zakupić ten amplituner i chciałem spytać czy jest on wart swej ceny?

Oczywiście ze jest ale jak znam życie zaraz ci ktos doradzi iny ampli jak już jesteś na niego napalony to nawet sie nie zastanawiaj bo potem będziesz miał mętlik :D jaki to iny kupić ;P
 

judaspriestfan

New member
Witam.
A co powiecie na H/K AVR 255 + Jamo S606 (na razie tylko 2 kolumny do stereo, a potem boczki i sub do 5.1) ew Mission m33i, może m34i? Może macie jakieś inne propozycje głośników mniej więcej w tej cenie (1200-1400pln), ale słyszałem że te Jamo dają sobie radę. Dodam, że pokój ma 18 m2. Aha i jakie kabelki, żeby to wszystko połączyć ze sobą dla dobrego efektu?
Ampli przypuszczelnie będę używał w takic hproporcjach:
25% - TV
40% - PS3
35% - Muzyka (Hard&Heavy/Metal/Rock)
 
Ostatnia edycja:

judaspriestfan

New member
blackninja napisał:
Jamo musisz kupić w komplecie 5,0, bo później nie dokupisz centralnego oddzielnie.

No to kiepawo, aż trudno uwierzyć. A wchodzi w grę centrelny z innego modelu, badź innej firmy który by pasował?
A wogóle ktoś testował stereo Mission o którym wspominałem powyżej z H/K 255? Wiadomo co dokupić do niego aby mieć dobre 5.1?
 

bartu6

New member
Ja mam takie pytanie co do funkcji protect. Amplituner jest włożony dosyć ciasno w szafkę rtv z drewa i gra na JBL 5.1 (ES 80,ES 25C, ES 150P ES20). Po przekręceni gałki głośności w prawo czyli podgłośnienia np. podczas filmu np. do poziomu 10db włącza się PROTECT i amplituner się wyłancza. Ma ktoś na to jakąś radę?

P.S.
Dzieje się to nawet na chłodnym amp. Bo wydaje mi się że to ma znaczenie.

 

diacon24

New member
bartu6 napisał:
Ja mam takie pytanie co do funkcji protect. Amplituner jest włożony dosyć ciasno w szafkę rtv z drewa i gra na JBL 5.1 (ES 80,ES 25C, ES 150P ES20). Po przekręceni gałki głośności w prawo czyli podgłośnienia np. podczas filmu np. do poziomu 10db włącza się PROTECT i amplituner się wyłancza. Ma ktoś na to jakąś radę?

P.S.
Dzieje się to nawet na chłodnym amp. Bo wydaje mi się że to ma znaczenie.

a jaka jest odległość górnej ścianki bo jak jest ściśnięta i nie ma obiegu to możliwe ze nie ma czym odychac i się przegrzewa albo wiatrak nie działa i nie chłodzi sprawdź czy dmucha.wysuń go na otwarta powierzchnie i sprawdź czy tez sie wyłącza jak nie to serwis.Jeszcze sprawdz kable moze jakies przepiecie jest :D
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Umnie też sie tak działo.
A więc po:
1. Sprawdź dokładnie czy wszystkie kable są dokręcone.
2. Jeśli są to zrób od nowa kalibrację audysey i będzie wszystko ok.
Na 100% pomoże.
Pozdrawiam

PS. Nic nie odkręcaj jak Ci ktoś tam radził bo stracisz gwarancję. Moje spostrzeżenia na pewno pomogą.
 

diacon24

New member
To samo napisałem o kablach a o rozkręcaniu nic nie pisałem :hmm: tylko kazałem mu sprawdzić czy wiatraki dmuchają bez rozkręcania da się to sprawdzić.A to jesli sie nie przegrzewa to zrob to co kolega powyzej :D
przed kalibracjia daj reset dla pewnosci ;D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kaszan

New member
To samo pomyślałem.. nie zdarzyło mi sie, nawet przy cichym nagraniu rozkręcić głośniej niż -8db..:) Myśle więc, że sprawdzenie ampli powinieneś zacżąć od sprawdzienia czy z uszami na pewno wszystko ok:)
 

ryba229

New member
judaspriestfan napisał:
Witam.
A co powiecie na H/K AVR 255 + Jamo S606 (na razie tylko 2 kolumny do stereo, a potem boczki i sub do 5.1) ew Mission m33i, może m34i? Może macie jakieś inne propozycje głośników mniej więcej w tej cenie (1200-1400pln), ale słyszałem że te Jamo dają sobie radę. Dodam, że pokój ma 18 m2. Aha i jakie kabelki, żeby to wszystko połączyć ze sobą dla dobrego efektu?
Ampli przypuszczelnie będę używał w takic hproporcjach:
25% - TV
40% - PS3
35% - Muzyka (Hard&Heavy/Metal/Rock)
Jak chcesz miec poczatkowo stereo to wez sobie Jamo s718. Ja tak zrobilem i jestem zadowolony. Pozniej dokupujesz monitorki S602 i centralny C400Cen
 
Ostatnia edycja:
Do góry