Harman-Kardon AVR 255 problem z pilotem

abey

Member
Witam,

od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem avr255.
Niestety od parunastu dni mam problemy ze strasznie 'zlagowanym' pilotem do niego.
Reaguje po paru sekundach, zmiana glosnosci jest praktycznie niemozliwa - reaguje raz na 10 prob.
Wydaje mi sie, ze problemy zaczely wystepowac w momencie kiedy probowalem sparowac z nim dvd i tv.
I teraz pytanie - czy jest jakas mozliwosc 'factory reset' w pilocie?
Ewentualnie jakas inna proba naprawy?
Czy tez mozliwe, ze po parunastu dniach wysiadly baterie?

Pozdrawiam
 

Orion_pl

New member
Witam,

Czy tez mozliwe, ze po parunastu dniach wysiadly baterie?

Pozdrawiam

Oczywiscie zacznij od wymiany baterii - to podstawa i zawsze może być z nimi coś nie tak. Zresztą "lagowanie" to najczęstszy objaw właśnie padaczki baterii. Przeważnie rozwiązywany przez mocniejsze i wielokrotne wciśnięcie przycisku wzmocnione soczystym przekleństwem :)
 

abey

Member
ok to ide szukac.
ale to mozliwe zeby baterie padly po 2 tygodniach ;0
dzieki za info, i czekam na inne tipy ewentualnie :)
 

wasyllo007

New member
Witam
Odgrzewam watek bo mam tak samo ze swoim pilotem i ani wymiana baterii ani reset nie pomógł. A AVR 255 mam kilka dni!:( Może ktoś wie jak sobie z tym poradzić?
 

mario44n

New member
Witam,
podpinam się również do tematu ponieważ u mnie dzieje się to samo i ani nowe baterie ani reset nie pomogło. Dodam tylko że pilot ma zaledwie miesiąc. Czy wie ktoś co może być przyczyną?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Odp z serwisu:
Teoretycznie można sobie wyobrazić ze coś może zakłócać prace pilota lub odbiornika IR w AVR (np. światło o specyficznej częstotliwości emitowane z matrycy TV), najprościej mieć drugi taki sam pilot i sprawdzić w tych samych warunkach, albo powyłączać wszystko co tylko można w domu i wtedy sprawdzić

Więc wyłączamy wszystko zasłaniamy firany i sprawdzamy, jak nadal nie działa to do serwisu.
 

abey

Member
zrobilem reset, 2 tygodnie temu zmienialem baterie - i dzisiaj znowu to samo...
reaguje po 5sec, raz na 5 wcisniec - denerwujace troche sie to robi.
tzn. po wymianie baterii dziala super - ale czy tak szybko powinny sie rozladowywac? (biorac pod uwage, ze korzystam z niego przez jakas minute dziennie).
 

abey

Member
nie, zwykle jakies kupione na szybko w sklepie.
to moze miec jakies znaczenie? kupie alkaliczne i sprawdze.
a przy okazji moglbym prosic o info gdzie ewentualnie mozna serwisowac na gwarancji pilota?
 

Lucart

New member
reset zgodnie z instrukcją wszystko załątwi. u mnie było podobnie jak zaczałem bawić się ustawieniami i programować inne urządzenia do pilota HK. Objawy były takie same pilot działał po 5-10 kliknięciach, po resecie wszystko działa ok, szybko i sprawnie.
 

abey

Member
sorki za double post, ale czy ktos moglby pomoc i powiedziec jak/gdzie serwisuje sie HK w Polsce? czy jest jeden serwis, czy dzwonie do sklepu, w ktorym kupowalem?
niestety pilot odmawia wspolpracy i jest to juz strasznie wkurzajace ;/
 

Bullet78

New member
Miałem to samo.

Wyjmijcie baterie na trochę dłużej i kupcie nowe dobre Alkaiczne. Mi po 5 minutach bez baterii pilot odżył i już dawno zapomniałem o tym problemie.
 
Do góry