Harman Kardon AVR 255 + Głośniki 2.1

FuLL HaDe

New member
Witajcie. Ostatnio dużo się wypytuje, " słabo doradzam " i mam zajefajny magiczny kapelusz :p. Do rzeczy. Jakie głośniki 2.1 ( najlepiej 2.1 ) lub 2.0 polecilibyście do tego HK AVR 255. Pokój 21 m2 czasem kino czasem muzyka ( Happy Hardore , Trance , Pop , Rock ). Kwota max do 3000 zł. Aha Kolumny podłogowe of korz ;). Dziękuje za odpowiedzi oraz pozdrawiam. Zdesperowany Mariusz 8)
 

Bepeh

New member
odkrywczy nie będę ale jeśli chcesz z grupy to JBL 180 lub lepiej 190... ale jak to mowią grają efekciARSKO aczkolwiek zdobyly kilka pozytywnych recencji takze grajac w stereo, polecam wpasc do empik czy tez kolporter - 190 zdobyly nagrode w EISA Awards w tym roku, testowaly je niezaleznie 2 gazety - HIFI Choice i Audio lub Audio Video, jesli jednak chcialbys by muza grala tak jak jest nagrana to może Audio Academy Phoebe III - bardzo dobre polskie kolumny w cenie do 2800PLN lub xavian gran colonna (czesko-włoska) ale tu przekroczysz chyba 3TPLN, poza JBL słuchalem w Katowicach na avr 660 obydwu glosnikow i powiem ze całkiem całkiem jak za te pieniądze...
sam mam HK 355 i szukam kolumn z otworkami z przodu bo bedą stały blisko ścian - na razie mam tonsile focus 180 i też dobrze grają z HK ale dochodzą już swego żywota

do xavienow moze dokupić sub-a markowego jakby Ci basu brakowalo ale to przekroczy już zdecydowanie 3TPLN, do Audio III producent sub-ów nie robi bo to kolumny z zalozenia nie do kina domowego.
a do JBL kilka roznych wielkosci sub-ów wybierzesz
 

FuLL HaDe

New member
Dziękuje Ci za podpowiedź. Strzelałęm coś w Mission M35i lub klipsch F62 jeśli się nie myle. Aczkolwiek sprawdze podane modele przez Ciebie. Może jeszcze jakieś ? Sub do końca nie potrzebny ( tak tak oszukuj się dalej ;) ) tak abym zmieścił sie w 2500 do 3000 za pare.
 

djhiq

New member
Kolego a ty planujesz rozbudowę tego zestawu kiedyś do kina czy pozostajesz przy opcji 2.0 lub 2.1. ?? Bo kolejny raz się spotykam z sytuacją że ktoś kupuje ampli do kina do zestawu stereo a to już prawie jak masochizm :) . Dla tej muzy rozumiem że potrzebujesz poczuć bass więc JBL studio 190 będą napewno ci odpowiadały ale koniecznie sobie je odsłuchaj bo może akurat nie takiego dzwięku oczekujesz. Poza tym możesz sobie zawsze podsłuchać czegoś ciekawego na miejscu i zmienisz zdanie kompletnie. JBL studio 190 jesteś w stanie kupić u blackninja w bardzo dobrej cenie - taniej nie dostaniesz nigdzie
 

FuLL HaDe

New member
W zasadzie to nie będe go rozbudowywał do kina domowego. Chciałem poprostu aby miał wejścia HDMI i optyczne pod ps3 i komputer. Może zaproponujesz jakiś wzmak ? Cena do 2k max.
 

djhiq

New member
Kolego a ty będziesz obraz przez kolumny przepuszczał :) ?? Poprostu podepnij tylko źródła dzwięku do wzmaka a obraz bezpośrednio do tv. Wszystko można załatwić odpowiednim okablowaniem. Ja bym ci polecił HK 3490 jeżeli chcesz radio lub sam wzmacniacz HK 980
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Witam,do FullHaDe,kolega wyżej dobrze ci podpowiada,jak 2.0 lub 2.1 bez rozbudowy to ampli stereo,lub wzmak z HK 3490 są wszyscy zadowoleni,między innymi i ja,wejście na suby masz jak ci mało basu będzie,optyka masz coaxialne masz,cenę masz przeznaczoną 2koła za hk 3490 u blackninja dostaniesz cenę o.k że z tych 2k jeszcze na super kabelki ci styknie,bez konfekcji,do tego klipsch rf62 lub jbl studio 190 ale tu to trzeba na odsłuch jechać,albo iść,mi przy klipsch basu jest dostatek bez wufa,pokój 25m2
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Skunek83

New member
Ja też mam ampli do którego mam podłączone tylko frontowe i suba, kupowałem też tylko dla optyka i hdmi
Muzyka/Film/PS3 25/25/50
Może to i śmieszne ale uwielbiam grac na ps3 przy dźwięku DTS mimo tego ze to tylko 2.1 ale dźwięk mnie powala i .
Pozdrawiam
 

Bepeh

New member
jeśli jeszcze nie masz (a zrozumiałem że już masz) 255, a podoba Ci się HK (mnie bardzo i to miłość jak na razie nieprzemijająca-
- to 3490 jest OK
- ale w 360 (czy w 260 nie wiem) jest radio internetowe,
- 260 jak i 160 była ostatnio testowana na tle innych tanich ampli do kina domowego w prasie i źle w stereo nie wypadała.
co do kolumn zdania nie zmienię czyli w tej cenie Audio Phoebe III i Grand Colona to najlepszy wybór na przyszłość niekoniecznie zw. z HK.

a jak nic nie masz i się zastanawiasz i nie jesteś, nie chcesz być audiofilem to akurat na tym forum malo opisywany Pioneer jako ampli jest nowa seria - najwyzszy model to 500
obudowa slim, dynamiczne zarzadzanie zuzyciem energii, radio interenetowe, i co ważne dla ciebie glosniki 2 plus sub przestrzenne (wlasna licencja Pioniera - polecam stronę) ...
ale tu bym poczekal na wiecej informacji i tu pozostajesz w kinie domowym, dzwieku konsolowym a nie w strone stereo...

AV Multi-kanałowy wzmacniacz Pioneera "VSX-S500" o cienkich głośnikach i pełnej ... - Forum IDG.pl - miejsce dyskusji o IT

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-vsx-s500-o-cienkich-glosnikach-i-pelnej.html

Pioneer VSX-S500


na oryginalnej stronie Pionnera (nie polskiej tam jest chyba tylko niższy model) jest opis ampli i glosnikow ....

ale to zupelnie inna liga dźwięku, mocy itd

czyli decyzja należy do Ciebie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
zgaadzam sie z przedmowca powyzej studio 190 zagraja super 180 moga dac za malo basu do tego pomieszczenia a ampli 2 kanalowy do tego
 
Ostatnia edycja:
Do góry