Harman/Kardon AVR-255 - brak dzwieku.

blackpuss

New member
Na wstepie chcialbym sie przywitac z szanownymi forumowiczami ;-) Forum odwiedzam od jakiegos czasu, lecz do dzisiaj bardziej sluzylo mi tylko jako skarbnica wiadomosci oraz ogromne kompendium wiedzy na temat sprzetu, konkretnie audio. Postanowilem opisac swoj problem, bo nie chce zbyt pochopnie podejmowac dalszych krokow jesli moge tego uniknac :)

Mianowicie, od jakiegos czasu chcialem zlozyc sobie jakies dobre stereo. Padlo na AVR-255 oraz JBL E80. Wybor nie byl latwy bo sporo sprzetu w tej cenie gralo podobnie, ale marka i niezawodnosc przewazyly o tejze decyzji. Pare dni pozniej stalo sie i od wczoraj jestem szczesliwym (albo i nie :( ) posiadaczem w/w zabawek. Jakiez bylo moje zdziwienie po podlaczeniu sprzetu oraz 3 godzinach spedzonych w menu (dzieki Bogu, mozna je wrzucic na tv ;-) ), gdy poprostu on...nie zagral. Kolumny podlaczone technokabel'em 4mm, + do +, - do -. Najpierw, probowalem odsluchac z tunera (zestrojony dobrze, bo rds pokazywal wszystkie informacje) lecz nic z tego. Kolejnym krokiem bylo podlaczenie ipoda do analog front (2xchinc, maly jack). Takze nic z tego. Pod analog 4 podlaczylem komputer (to samo co w przypadku ipoda), lecz rowniez glucho...

Cos mnie tknelo zeby sprawdzic na sluchawkach podlaczonych w frontowe wejscie. Owszem, dzwiek byl bardzo stlumiony i przy praktycznie maksymalnej glosnosci (0db, przy 10db czyli max juz tylko pierdzenie, a nie dzwiek). Zaczalem sie zastanawiac co tu zrobic i wylaczylem ampli. Kolejny raz sie zdziwilem, gdy wlaczylem go ponownie i dzwiek byl czysty i taki jak byc powinien (tuner, na sluchawkach), lecz po przelaczeniu na analog frontowy znow to samo co za pierwszym razem (dzwiek stlumiony, 'cos' bylo slychac przy prawie maksymalnej glosnosci). Podejrzewalem ze to cos z ustawieniami, dlatego znow zaczalem kombinowac (po drodze studiujac manuala z 3 razy...). Postanowilem zrobic kalibracje kolumn (inteligentny system obsluguje 5.1 i 7.1, dlatego robilem to recznie - ustawilem 2ch stereo), lecz dalej nic z tego nie bylo... Kolejnym krokiem bylo puszczenie ps3 przez hdmi (po drodze bawiac sie w menu i przelaczajac porty), lecz rowniez cisza jak makiem zasial (na sluchawkach chociaz przy maksymalnej glosnosci cokolwiek slychac, lecz gdy tylko je odlacze, w kolumnach nawet przy maksie nic kompletnie). Pomimo przeciwnosci losu, postanowilem sie nie poddawac i przelaczylem glosniki z front left i front right na sbl/zone 2 left i sbl/zone 2 right - wrylo mnie w ziemie gdy po przestawieniu na pilocie na zone 2, wszystko zaczelo grac tak jak nalezy...przestawialem rowniez porty i na kazdym bylo wszystko ok, analog front, analog 1, hdmi itd. Jednakze ten amplituner jest bezwartosciowy w trybie zone 2, gdyz nic w tym trybie nie mozna z pilota i ampli przestawic. Dlatego postanowilem kombinowac dalej, wracajac do poprzednich ustawien, czyli front L front R i 2 ch stereo pod rozne porty. Lecz zero odzewu...to samo co wyzej opisane. W koncu po 9 godzinach spedzonych na roznych konfiguracjach i kombinacjach alpejskich przez wszystkie mozliwe urzadzenia, poddalem sie i postanowilem sie z Wami podzielic tym wyjatkowym przypadkiem :) Myslicie ze jest to tylko i wylacznie kwestia ustawien (znajac zycie, jeden przycisk...), czy jest to mozliwe zeby amplituner byl uszkodzony? Nie chcialbym pochopnie podejmowac zadnych decyzji, bo moze byc tak ze poprostu to ja jestem nieogarniety i nie poradzilem sobie z konfiguracja tego sprzetu :) Jakies pomysly, sugestie? Za wszystkie z gory dziekuje. Gratuluje rowniez tym ktorzy dotarli do konca tego postu, bo jest wyjatkowo dlugi ze wzgledu na jak najbardziej szczegolowy opis na jaki bylo mnie stac (unikniemy pewnie wielu dodatkowych pytan :) ). Pozdrawiam serdecznie ;-)
 
:Dwitamy na tym forum kolejnego posiadacza harmana,chłopie jak już się zdecydowałeś na to cudo bezawaryjności to trzeba było od razu zapytać gdzie najbliższy serwis bo możliwe że będziesz u nich stałym bywalcem:)
 

bartekbulu

New member
Witam mam takie pytanie a nie chcę zakładać nowego tematu.
Od ilu dB powinno coś słychać w głośnikach na tym Harmanie, bo u mnie dopiero od połowy skali, gdzieś tak -48dB jest dźwięk na stereo
 

bartekbulu

New member
Dzięki za odpowiedź myślałem, że coś nie tak bo brat ma Pioneera VSX-915 i dźwięk jest duuuużo wcześniej, a ta sama skala i te same głośniki
 

casanova07

New member
Jakiś czas temu jak tu byłem na bierząco wszyscy na forum (tym forum) zachwalali Harmana jako najlepszy, a bynajmniej najściślejsza czołówka, teraz piszecie, że to "cudo awaryjności" i jak tu można na Was polegać.

Ja tam nie mam jakiś zbytnich problemów, choć jedna rzecz mi sie nasuwa na myśl.
Jak startuje cd z dvd podlaczonego do avr (do niego głośniki) to mam 1s muzyki urwanie dżwięku 1s i potem już leci normalnie płyta, nie wiecie czym to może być spowodowane?

No i to z czym tu przyszedłem (ale nie będę już nowego tematu zakładał)
Zwięźle: chce wypuścić dzwięk z tv na AVR, podłaczam kablem do wyjscia audio w tv, wpinam pod wejscie audio w AVR i tego dzwieku nie mam.

Domyślam się, że coś w ustawieniach trzeba ustawić, ktoś mi podpowie gdzie i jak?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ja tam nie mam jakiś zbytnich problemów, choć jedna rzecz mi sie nasuwa na myśl.
Jak startuje cd z dvd podlaczonego do avr (do niego głośniki) to mam 1s muzyki urwanie dżwięku 1s i potem już leci normalnie płyta, nie wiecie czym to może być spowodowane?

Jakim kablem jest podłączone DVD do amplitunera?

Zwięźle: chce wypuścić dzwięk z tv na AVR, podłaczam kablem do wyjscia audio w tv, wpinam pod wejscie audio w AVR i tego dzwieku nie mam.

Domyślam się, że coś w ustawieniach trzeba ustawić, ktoś mi podpowie gdzie i jak?

Podłączone dobrze, teraz instrukcja w rękę i zaraz będzie działać.
 

casanova07

New member
blackninja napisał:
Jakim kablem jest podłączone DVD do amplitunera?
oczywiście hdmi


blackninja napisał:
Podłączone dobrze, teraz instrukcja w rękę i zaraz będzie działać.
Już któryś przeleciałem instrukcje, kombinuje kolejny dzień i nic.
Podłączenie jest na pewno dobre. W ustawieniach AVR ustawiłem, że dzwięk wchodzi przez "analog3" i wpiąłem pod wejśćie "analog3" i nic.

Dlatego zwracam się do osoby, która ma owy sprzęt i podłączała tv z analogową telewizją pod głośniki 5+1.
Pozdro i liczę na Waszą pomoc
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Sprawdź jeszcze ustawienia w tv.

Do słuchania płyt cd podłącz sobie jeszcze po analogu, hdmi ustala sobie różne rzeczy i przez to opóźnienie.
 

casanova07

New member
Wszystko w tv sprawdzałem, wszystkiego próbowałem i nic, kanały z części kablówki analogowej bedę musiał słuchać z głośnika tego w tv :/

Jeśli o dvd, to wcześniej miał tak, że hdmi+audio analog (tylko audio odłączyłem, bo tv chciałem podpiąc a mam jeden)

No i posprawdzałem, różne warianty ustawienia i powiem tyle, ta przerwanie na starcie jest nadal, nie zależnie od podłączenia.
Za to (jedyny plus wyciągnięty) jak zauważyłem przy samym hdmi jest opóźnienie, tzn każdy kawałek na płycie zaczyna się od 2s. Dlatego oprócz hdmi musi być podłączenie analog. Bo w samej jakości chyba raczej różnicy nie ma (dlatego dekord DTV zostawiam na samym hdmi)
 
"Do słuchania płyt cd podłącz sobie jeszcze po analogu, hdmi ustala sobie różne rzeczy i przez to opóźnienie."
mam rozumieć że dzieje się tak we wszystkich amplitunerach z hdmi???:)
Chyba znowu bajki piszesz blackninja,casanova niestety ale to kolejna usterka w harmanie,zresztą wiele osób już o tym pisało i sam to miałem we dwóch modelach harmana,bardzo denerwujące zresztą zjawisko obcinania początków utworów,wgraj nowy soft,może pomoże a jak nie to serwis czeka na Ciebie
 

BD

Member
Bez reklam
...

czytam i czytam forum i z watku na watek mam coraz wieksze wrazenie, ze ten caly HK to jest jakies nieporozumienie-szrot, albo on tak ma i nic nie poradzisz albo serwis-ludzie, to przeca RUBIN mial mniejsza awaryjnosc :D:D -podziwiam was za wasza determinacje do tej firmy....
 

casanova07

New member
Ja kupując kierowałem się opiniami z tego forum, jak widać wielcy "znawcy" tu są a sprzęt do tanich nie należy...

PS. Dla jednej 1s przerwy przy starcie płyty nie będę leciał do serwisu i czekał nie wiadomo ile, jak się inne usterki odkryje to wtedy.
Jak masz link do jakiegoś tematu gdzie dużo jest na temat usterek HK to rzuć linka i posprawdzam sobie na moim sprzęcie to co u innych szwankowało :)

Już kiedyś pisałem, ale coś sie nic nie dowiedziałem, ostatnio rzadko korzystałem i nie miałem czasu na wsłuchiwanie się, więc nawet o tym zapomniałem.
Ale dziś chciałem się zrelaksować i co:

Muzyka strasznie balansuje raz głośniej, raz ciszej, że sie nie da słuchać
AVR255 mam podłączony pod głośniki HKTS11.
Spotkał się ktoś z takim problemem?

I apropo, usterki z którymi się spotkaliście/słyszeliście tyczyły sie tylko amplitunera czy z dvd49 czy też HKTS11 też są problemy.

Liczę na szybkie wskazówki pomocne, bo nie wiem jak tam z gwarancją a już roczek będzie mijał wkrótce.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

casanova07

New member
Nie od stania, bo po pierwszych dniach rozruchu po zakupie to zaobserwowałem i gdzieś na forum jest mój temat z tym związany, nikt wtedy nie odpisywał, więc teraz odświeżam temat (w między czasie poszukam tamtego postu/tematu jeśli nie został usunięty)

PS. A o to i link o którym mowa.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=30586
Wtedy to jeszcze byłem całkowitym laikiem i jeszcze ze sprzętu korzystałem w pokoju bez tv. Oczywiście ktoś mi wyskoczył z mikrofonem - żadna pomoc.
Ale olałem to, zostawiłem sobie na później tą sprawę, że jak już będę na swoim to sobie ustawie odpowiednio głośniki zbalansuje wszystko (może ktoś mi łaskawie coś napisze) i będzie ok.

Ale coś nie jet. Przecież ustawianie ręcznie czy automatyczne nie ma nic wspólnego z tym, że dzwięk "skacze" Po za tym, automatyczne ustawianie za pomocą tegoś mikrofonu trwa i trwa i się skończyć nie może, to ileż można czekać. Ustawiłem sobie ręcznie, tak że do kanapy ładnie docierają równomiernie ze wszystkich głośników dzwięki, ale to inny temat
 
Ostatnia edycja:
Do góry