Harman Kardon AVR 171s + Bose Acoustimass 5

kamil.szymcz

New member
Witam, mam pytanie czy amplituner HK 171s dobrze zagra w stereo z Bose 2.1? Wszystkie zestawy jakie są gotowe to najcześciej Bose + Pioneer, Onkyo nie ma mowy nic o HK stąd moje pytanie, czy jeżeli chodzi o dźwięk będą te firmy ze sobą współgrały? Dźwięk z Bose będzie tłem, sporadycznie 1 planem. Oczywiście mówię tutaj o wykorzystaniu 2 strefy w amplitunerze, głośniki 5.1 mam już podłączone, chce tylko rozbudować system, pozdrawiam.
 
Kolega używa modelu 5 czy innych?

Możliwe że będzie to zestaw acoustimass 6, czy mogę podłączyć 2 przednie satelity a tylne do przednich, chce mieć tylko stereo.



Ja używam zestawu acustimass 5 (2+1) jako front i sub a jako center i satelity mam quadral.

Stereo - bose a jak Home Cinema 5.1 to bose + quadral.

Trochę 'składak' natomiast ja jestem zadowolony.
 

kamil.szymcz

New member
Wybór padło na Acoustimass 6, była okazyjna cena zobaczymy jak to zagra, zawsze chciałem mieć bosa. Będę na bierząco informował :) Jak to jest, napisane jest że wzmacniacz ma mieć 10-100W na kanał a na innych zestawach bose np acoustimass 10 jest już 10-200W na kanał, czyli subwoofer w tamtejszym zestawie jest mocniejszy? na pewno satelitki tak bo są podwójne
 
Nie wiem co na to 'tutejsi' audiofile ale będziesz zadowolony ;)
A H/K avr 171 już masz?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

kamil.szymcz

New member
Tak, amplituner obecnie działa z HKTS 60BQ, Bose ma być na 2 strefę ale trafiła się okazja i kupiłem Acoustimass 6 więc zobaczę jak one grają w kinie, potem chciałbym zostać na samym stereo tylko jest problem bo mam tylko 2 wolne kanały i muszę podłączyć 4 głosniki, myślę, żeby podłączyć tylko 2 a kolejne 2 satelitki podłączyć od poprzenich.
 

kamil.szymcz

New member
Witam, przepraszam za dużą zwłokę. Początkowo nie mogłem się przekonać do Bose, mało basu ale to normalne bo mój subwoofer Harmana ma 300W. Początkowo miałem problemy z konfiguracją męczyłem się chyba 2 dni ale się udało. Bose poszedł na 2 strefę do muzyki, filmów w tv tych bez 5.1, filmy z dźwiękiem przestrzennym były odtwarzane na HK HKTS 60BQ. 90% dźwięku było na Bose czasami tylko Harman jak jakiś film chciałem obejrzeć. Po jakimś czasie jak oglądałem filmy czułem niedosyt z dźwięku z HK, był plastikowy, wcześniej tego nie było. Sam byłem zaskoczony...Skończyło się na tym, że HKTS60BQ wystawiłem na allego a zostałem przy Bose. Głośniki są tak malutkie że nie widoczne a to co się z nich wydobywa...
 
Do góry