Harman Kardon AVR 161S PROBLEM Z DTS-em

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam,po ustawieniu i kalibracji za pomocą mikrofonu i podłączeniu urządzeń do amplitunera po hdmi zacząłem z kolegą puszczać jego kawałki muzyczne nagrane w dts-e,niestety były one pozbawione detalicznosci.
W moim poprzednim leciwym amplitunerze miałem podpięte wszystko optykiem, czy jest możliwe że była by taka różnica między hdmi a optykiem?
Może wada sprzętu?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Skąd te kawałki? Jaki był poprzedni sprzęt?
Kawałki to pliki muzyczne ściągnięte z Internetu które u kolegi na leciwym Harmanie jeszcze po optyku grają świetnie.
Natomiast u mnie na android boxie (Zoomtak) po hdmi grają nawet nie poprawnie, pomimo informacji na wyswietlaczu harmana o dźwięku DTS.
Poprzedni mój sprzęt to Pioneer VSX 609RDS

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Wyłącz w opcjach audio effects ez/set eq,sprawdź to. PZDR
Witam,czy opcja którą Pan podał do zmiany nie ma przypadkiem związku z kalibracją głośników?
Jeżeli ją wybiorę to amplituner przejdzie na kalibracje za pomocą mikrofonu?
Już kalibrowalem sprzęt,pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
W menu podstawowym czegoś takiego nie mam, chyba że coś przeoczyłem.
Może amplituner po automatycznej kalibracji podaje małe wzmocnienie dla tylnich kanałów?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Ja zawsze reguluje po automatycznej kalibracji. Co to za opcją w ustawieniach ręcznych ROOM EQ jak wylaczysz to co się stanie sprawdź.
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Głośniki surround po automatycznej kalibracji były ustawione przez system na wartość (-4) poprawiłem na (-1)
Różnica satysfakcjonująca,teraz grają bardzo dobrze.
Chcialem jeszcze zaznaczyć że system po auto kalibracji ustawił fronty na wartość (80Hz)
Center (80Hz)oraz surrondy również na(80Hz)nie rozumiem,powtarzałem kalibracje i wyniki się nie zmieniły.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
To fajnie, a sprawdziłes funkcje o którą Cię prosilem? Room eq, bo u mnie w funkcjach że tak powiem podstawowych mogę wyłączyć auto kalibracje i dźwięk jest bardziej czysty, wyraźny.
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Nic takiego nie znalazłem, owszem mogę wybrać albo kalibrację auto lub ustawienia manualne, wtedy mam wpływ na ustawiania odległości poszczególnych głośników od miejsca odsłuchu jak i na głośność.
Tylko czemu system w auto kalibracji określił wszystkie glosnik jako 80Hz?
Jeżeli w specyfikacji frontów mam od 40Hz-42Khz.
Surround od 80Hz-20Khz w przypadku surroundów ma to uzasadnienie ale frontów?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Do góry