Harman Kardon AVR 161 + HKTS 9

jorket

New member
Witam

czy coś takiego dobrze zagra w pokoju 14m2 z plazma 42cale ? czy lepiej dolozyc zamiast tych HK jakies jamo s426 czy skok nie bedzie wielki ?? mialem geniusy 5.1 5005 i graly lepiej bo mialy sub od heco victa 501 podłogówek z jakims wzmacniaczem stereo za 500zł dlatego teraz chce cos z subem bo do filmow sie przyda Ale troche drogo 2700zl za takie plastiki z ampli nie uwazacie ?? chociaz znosnie to zagra ?? gdzie mozna takie cos odsluchac w okolicach Kielc ? pozdrawiam:popcorn:aha i tutaj chciałem kupić jak coś http://hifi24.pl/pl/harman-kardon-avr-161-hkts-9.html?ceneo_spo=true
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do filmów lepiej sprawdzą się zestawy z subem. Zestawy plastikowe Harmana grają dobrze i spełniają swoje zadanie. W stereo już na pewno lepiej zagrają kolumny "drewniane". Pytanie na czym Ci bardziej zależy? Napisz w sprawie cen do blackninja, ma dobre oferty.
 

jorket

New member
OK dzieki za odpowiedz a nie orientujesz sie moze gdzie w okolicach kielc mozna odsluchac tych hkts ?? i glownie chodzi mi o filmy muzyki moge na sluchawkach posluchac na pc pytanie jak sie ma jakosc dzwieku tych hkts do np takich drewnianych geniusow 5005 ?? pozdrawiam

edit: albo jak sie ma Edifier S760D do hkts9 ?? w opisie aukcji na allegro http://allegro.pl/glosniki-edifier-s760d-540w-lepsze-od-z906-i-z5500-i4911365391.html pisze ze Od Eksperci z salonu audio, stwierdzili, że nie są w stanie skompletować zestawu do kwoty 4 000zł, który grałby równie dobrze jak prezentowany przez nas zestaw 5.1 od Edifier. czy to nie jakas bajka ?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety nie znam żadnego salonu w Kielcach. Poszukaj w necie pewnie coś znajdziesz. Na forum na pewno jest ktoś w Kielc to pomoże. Edifier S760D nie znam, wyglądają mi bardziej na głośniki komputerowe. Plusem HKTS jest dobry subwoofer zamknięty. Przy plastikowych kolumnach to ważne bo będziesz musiał słuchać muzyki z subwooferem.
 

kosmita

New member
Kolego jorket i co kupiłeś??
Mam podobnych rozmiarow pokoj i zastanawiam się czy zamiast Edifier S760D jest sens kupować kino domowe do ok 5000zł, czy lepszy zestaw będzie wykorzystany w tak małym pomieszczeniu zależy mi tylko na grach i filmach.
 

Slaw3km

New member
To może ja się dołączę. Mam podobny dylemat.

Pokój ok 24m2 plus aneks kuchenny i przedpokój (plus 14m2, razem ok 36m2).
Budżet ok 2500zł (nie chcę go za bardzo przekraczać)
filmy i tv/muzyka - 90/10
Ograniczenie na rozmiar głośników - tył małe (max 15x15cm), przód wysokość max 40cm, stojące/podstawkowe.
Po odliczeniu kosztu amplitunera (1100-1400zł) zostaje ok 1100-1400zł na głośniki.

Rozważam HKTS9, ale zastanawiam się, czy nie lepiej głośniki samemu poskładać:
Przód np. WHARFEDALE CRYSTAL II CENTRALNY +SURROUNDY CR-2 10 (650zł)
Tył np. Harman Kardon HKS 4 Bq. (220zł)
Sub np. Magnat Monitor Supreme Sub 202A (490zł), lub może tańszy.

Cenowo wychodzi tak jak HKTS9, ale czy będzie lepiej grało?
Może macie jakieś propozycje?
 

Attachments

  • Szkic.jpg
    Szkic.jpg
    8,3 KB · Wyś: 44

Slaw3km

New member
AVR161s jest trochę upierdliwy w zmianie źródła (planuję używać bluetooth z telefonu z Windows Phone - musiałbym za każdym razem używać menu ekranowego amplitunera, chyba, że można zmienić źródło na bluetooth używając przycisków na obudowie)
Rozważam Yamaha RXV-479, lub Pioneer VSX-830.
Który polecacie i jak one wypadają w porównaniu z AVR161s?

Udało się przekonać żonę na większe głośniki (wysokość max 80-90cm przód, 25cm tył), tylko czy to ma sens?

Zamiast HKTS9 myślę o:
- 4 x Magnat Monitor Supreme 100 + Monitor Supreme Center 250 + Supreme SUB 201 A - 899zł
- Taga Harmony TAV-306 v.2 + SW-8 - 1078zł
- KODA AV-707 v4 + Jamo sub 210 - 999zł
- JAMO S 426 HCS 3 + Jamo sub 210 - 1279zł (tylko jak uda się dostać lepszą cenę)

Czy zestawy powyżej będą grały lepiej od HKTS9?
 
Ostatnia edycja:
Do góry