Harman kardon 460 problem

Jurgen84

New member
Witam,
jakiś 2 tygodnie temu stałem się "szczęśliwym" posiadaczem amplitunera Harman kardon avr 460, po 3 dniach użytkowania zaczęły się z nim problemy, jednym z najbardziej irytujących był trzask w kolumnach przy prawie każdorazowym włączaniu ampli, sprzęt został natychmiast wymieniony na nowy w salonie w którym go kupiłem, i niby wszystko spoko mógł być egzemplarz wadliwy czy coś ale dzisiaj zaczęło się dziać to samo po 6 dniach użytkowania w tym drugim który mi wymienili, co to morze być co jest tego przyczyną???? Czy po prostu zakup Harmana był pomyłką?? Gdzie szukać przyczyny tych trzasków, dziwne żeby drugi miał identyczną usterkę, może wina leży gdzieś indziej, kable głośnikowe, kabel sieciowy a może coś w sieci jakieś spadki napięć lub inny syf i akurat jak załączam apli to wali w głośniki, może ktoś miał podobny problem, proszę o rade/sugestie

ampli gra z monitor audio bx6, bxc, bxw10, sur to na razie małe kolumienki panasa pozostałość po starym mini kinie :wink:
źródłem wszelkich multimediów jest na razie komp połączony z ampli po hdmi
tv sony bravia ex 500 46''
 

bielikk

New member
Bez reklam
Prosta sprawa - jeżeli pierwszy egzemplarz wymienili ci bez "gadania" to znaczy, że ten model ampli ogólnie mówiąc posiada wady produkcyjne.
Oddaj go do sklepu - weź gotówkę i rozejrzyj się za ampli innej firmy.
 

ranczo

New member
Bez reklam
czy gniazdo zasilania 230V masz uziemione
czy przy odłączonym kompie nadal słychać trzaski
po odłączaj wszystkie urządzenia i zobacz czy nadal są trzaski , jeżeli nie będzie to to po kolei je podłączaj i sprawdzaj kiedy się pojawią
 

Jurgen84

New member
Gniazdo 230 v uziemione, ale przewód sieciowy od hk już nie...., po odłączeniu wszystkich źródeł czasem i tak było słychać trzask, więc zakładając ze ampli jest ok to problem nie leży po stronie konektu a zasilania któregoś ze źródeł, bo nie odpinałem ich kabli sieciowych z gniazdka prądowego, może gdzieś jakaś wtyczka nie leży jak trzeba i przy załączaniu apli jakaś iskra przeskoczy i stąd ten trzask????
 

Jurgen84

New member
podobnież raz usłyszeli ten trzask ale z tego co zrozumiałem to przy wyłączaniu ampli, ale zapomniałem dodać ze ten pierwszy czasem jeszcze trzasnął w kolumny przy przełączeniu trybu np z 7 LOGIC po włączeniu filmu na np DTS lub DOLBY DIGITAL

Komputer to stacjonarka, na płycie gł asusa grafika to gf 460 połączony zapli właśnie przez grafe po hdmi dzwięk i obraz, karta obsługuje wszystkie formaty hd
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ranczo

New member
Bez reklam
1 - Czy Amplituner po rozpakowaniu był zimny i dałeś mu czas na ogrzanie się (na zimnym sprzęcie po rozpakowaniu w ciepłym pomieszczeniu kondensuje się para wodna i można uszkodzić sprzęt)
2 - zostaje tylko połączenie z komputerem, komputery mają beznadziejne zasilacze a że połączenie nie jest galwanicznie odseparowane tą drogą też można uszkodzić sprzęt. Bezpieczniejsze są laptopy bo maja filtrowane zasilanie z racji pracy buforowej z baterią.
3 - możesz jeszcze raz sprawdzić połączenia głośników czy coś się nie zwarło przypadkiem chociaż myślę że tutaj się przyłożyłeś
Więcej na odległość nie mam więcej pomysłów. Można jeszcze ewentualnie zmierzyć sieć elektryczną, ale do tego trzeba mieć specjalistyczne oprzyrządowanie.
Możesz sprawdzić czy gniazdo elektryczne jest poprawnie połączone - porządnie dokręcone zaciski na drutach.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Stacjonarki mają super zasilacze i uwalają hdmi w amplitunerach poprzez różnicę mas.
Jurgen84 podpytaj serwis z którym już rozmawiałeś.
 

Max78

New member
Stacjonarne PC mogą mieć i miernej jakości PSU (zasilacze), albo przeciętne, albo porządne... Wiem co mówię :)

Rada -> to co mówił Ninja -> ROZMAWIAJ z serwisem.

UWAGA: -> w HK AVR 460 WAŻNE jest, czy masz właściwą 'polaryzację' - tzn, ważne, żebyś do pinu gorącego w ampli podłączył pin gorący z gniazdka (obrócenie wtyczki :)).
Różnice - w moim przypadku trzaski zdecydowanie mniejsze.
HK zaleca podłączenie ampli bezpośrednio do kontaktu (gniazdka) -> bez pośrednictwa przedłużaczy :)
Mogą zalecać ;)

U siebie przetrenowałem różne kombinacje, włącznie z wymianą 'sieciówki' gniazdko-ampli. Rewolucji nie było :)

Ampli HK są 'znane' z tego, że 'trzeszczą' przy zmianie źródła/kodowania sygnału.
U siebie zauważyłem, że zmiana typu sygnału w n-ce (TV) lub programu powoduje 'trzaski'. Taki urok sprzętu.

Co jeszcze - ampli ma zabezpieczenie - zanim poda sygnał na głośniki, układ ma wyciszać 'strzał' prądu. U Ciebie najwyraźniej nie działa lub jest uszkodzony.

Co powiedział serwis?
 

Jurgen84

New member
zasilacz w PC to OCZ 550W myślę ze do najgorszych nie należy, komputer jest uziemiony, wydaje mi się ze mało prawdopodobne jest uszkodzenie ampli przez podłączenie do niego pc przez hdmi, jeśli było by to jakoś specjalnie prawdopodobne to uważam że producent/ci ampli powinni informować o ewentualnych konsekwencjach takowego połączenia w instrukcji itp... poza tym taki sprzęt pewnie posiada lub powinien mocne zabezpieczenia które powinny wykluczyć ewentualne uszkodzenia powstałe w skutek połączenia hdmi z jakimkolwiek sprzętem, może coś jest w tej "polaryzacji" o której pisał MAX78, obróciłem wtyczkę i jak na razie cisza, przy włączaniu nic w kolumny nie wali....
soft aktualizowałem w tym pierwszy ampli do wersji ze strony harmana, nic to nie dało...
 

Max78

New member
Info jest (o prawidłowym ustawieniu wtyczki) w instrukcji jak mnie pamięć nie myli (sprzęt i papierologia pojechały do dostawcy).

Zabezpieczenia - jakieś są :)
Zauważ proszę, że sprzęt jest 'designed in UK', ale produkcja jest już w 'CHINA', czy 'PRC' (to samo :D -> PRC = People Republic of CHIFA = Republika Ludowa CHIN :D).
 

mirras28

New member
Witam. Ja ma HK AVR 156 zakupiłem go 2 dni temu i mam taki sam objaw czyli trzaski w głośnikach przy wyłączaniu (słychać jeszcze elektronikę coś w rodzaju dźwięku drgań styku przekaźnika lub zasilacza bez podłączonych głośników). Pojechałem z tym problemem do sklepu i przetestowaliśmy nowiutkiego HK158 i też ma taki sam objaw. Natomiast modele 255, 260 już tego zjawiska nie miały. Czy to taka uroda nowych modeli z serii 156 i 158? W sprzęcie tej klasy trochę dziwne.
Czy ktoś ma jeszcze podobny problem?
ps. Ponoć przedstawiciel HK powiedział że te modele tak mają.
 

Max78

New member
Szczerze - jak dla mnie to 'kicha'.
Nie powinno tak być. Po to są te 'pstrykające' systemy zabezpieczeń, aby właśnie tego typu akcje ni miały miejsca.
W starym (patrz stopka u mnie) wzmaku HK jest to bez stycznika (tego pstryczka) zrobione, ale jest i działa.
Faktem jest, że przy włączaniu/wyłączaniu staram się sprzęt ustawiać na min. lub niską głośność -> na wypadek, gdyby zabezpieczenie się 'skończyło'.
Wolę zmniejszać głośność niz wymieniać głośniki ;)
 

Max78

New member
BlackNinja - kolega miał pecha, zabezpieczenie 'poszło' i jego altusy wymagały naprawy :D Lata temu, i nie był to Harman :)
Niemniej - jeszcze gdzieś nie tak dawno temu przemknęła mi przy jakimś 'mocniejszym' sprzęcie audio, informacja w instrukcji obsługi dla użytkownika, o 'ściszaniu', przed/po włączeniu/przełączaniu źródeł.

Mój sprzęt (HK AVR 460) - właśnie obdzwoniłem 'brytoli' -> jeszcze świętują. Sprzęt dotarł, wyślą do centralnego serwisu Harmana w UK. Potrwa min. 2-3 tygodnie.
Z kawałów: oni (brytole) nadal nie rozumieją, że sprzęt przyjechał z innego kraju :D Ech... Wyspiarze ;)
 

Max78

New member
Melduję - AVR 460 wrócił w ub. czwartek DPD (na koszt nadawcy, czyli sprzedającego) do mnie :)
Naprawili sprzęt w ramach gwarancji.
Mnie kosztowało to jedynie wysyłkę do UK (wybrałem nienajtańszą opcję - 115PLN) :)
Jak na razie gra :D
 
Do góry