harman czy yamaha

Adi76

New member
Witajcie mam problem . Celuje w jedną z tych dwóch marek . Na kino domowe. budżet to do 4000 tyś.Kino ma służyć do DVD i muzyki. Zależy mi na dobrym zestawie głośników. Wiadomo drewniane . Pokój max do 20m . NIezależy mi na basach tylko na wrażeniu 5,1.dzieki za wybór
 

Adi76

New member
Hk

ok rozumiem ,ale ktory dla mnie wybór rozsądniejszy bo taki mam dylemat.Kwestia ceny ? rozumiem ale? nie o to chodzi . NIe wiem miedzy ktorym wybrać .Co do konfiguracji mam swój typ ale najpierw chciałbym poznać marke potem bedę sie rozpisywał o modelach :). Na zakupy za wcześnie . Wiem ten model który podałeś , wiadomo ok ale argumenty.Dzieki za odpowiedz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Babidi - zachowuj się - byle jak ale się zachowuj :( . Jesli będziesz obrażał ludzi to wystapię do admina o "zabanowanie". Proszę o merytoryczne uwagi.

Adi76 - oczywiście wybór należy do Ciebie.
Sprawdź zestawy
Onkyo oparte na ampli 605 /dostał mnóstwo nagród w Europie/
Pioneer na 417
Harman na 132 / 135
JVC na 411 - model ze skalowaniem
z różnymi zestawami kolumn od Tannoy, Rubicon, Klipsch, Mirage, Energy, JBla po Quadrale
Ale polecam zaznajomić się z ofertą Harmana i Yamahy.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=15840
Yamaha miała stoisko kilkanaście może kilkadziesiąt razy mniejsze.
Ale nie przesądza że mają również dobre produkty .
Wybór należy do Ciebie.
Tu masz kilka opinii:
http://www.audiostereo.pl/jaki_amplituner_denon_czy_yamaha_30303.html
Oczywiście najlepiej odsłuchaj sam przed zakupem.
 

Adi76

New member
Kiki

witam
dzieki za odpowiedsz .Wiem o czym dwoje mówicie:)Ale ja mam swój łeb :) Powiedzmy kiki wybrałem HK tylko teraz nie wiem jakie głośniuki? Wybrałem HK 245 i DvD 27 TYLKO WIADOMO jakie kolumy ? myślałem o oryginałach HK , ale nie wiem ? Jakie kolumny do 2 k . ? O to pytanie;)Film jest najważniejszy.Mam mieć poczucie dobrze wykonanego obowiązku:)Mam wstać rano i mieć potzrebe oglądnąc następny:)
Pozdrawiam Czyli jakie Kiki ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Adi 76 - wejdź na priv - podam Ci w spokoju różne zestawy.

Babidi - mamy dla Ciebie różne zestawy - od NAIM do
DSC_0379.jpg


Od Nad po Pioneera .
Od pro ultra THX II JVC do kina po Yamahę- oczywiscie jesli dysponujesz
kasą. A w klasie o której wątek - Harman gra extra i tyle.

Oczywiście poproszę Adi 76 - o opisanie własnych wrażeń.
Opinie w dużych ilościach znajdziesz też na :
www.idg.pl
www.audiostereo.pl
www.hi-fi.com.pl
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Babidi napisał:
No ładnie człowieku następny, który uległ propogandzia...hahaha co za wiara
Propaganda, czy nie. Należy uszanować czyjś wybór.

Adi. Myślę, że jeśli już dokonałeś wyboru HK, to dokup do tego zestawu JBL Balboa System. Wyniesie Cię to pewnie trochę powyżej 2000 zł, ale w kinie się sprawdzi.

Jednak do kina proponowałbym rozpatrzyć propozycję Yamahy. Te amplitunery czują się w kinie bardzo dobrze.

ArtS :)
 

pinja

New member
Babidi napisał:
No ładnie człowieku następny, który uległ propogandzia...hahaha co za wiara

Człowieku weź coś na uspokojenie, albo pisz kometarze na stronach dla oszukanych i pokrzywdzonych przez los frustratów.
Wiadomo, że każda opinia to efekt czyjejś subiektywnej oceny, a że koledzy na forum zachwalją sprzęt który sprzedają nie powinno dziwić, co mają pisać, że jest do bani?
 

OSA-03

New member
Adi76 napisał:
Witajcie mam problem . Celuje w jedną z tych dwóch marek . Na kino domowe. budżet to do 4000 tyś.Kino ma służyć do DVD i muzyki. Zależy mi na dobrym zestawie głośników. Wiadomo drewniane . Pokój max do 20m . NIezależy mi na basach tylko na wrażeniu 5,1.dzieki za wybór
Ja osobiście mam upodobania audiofilskie, posiadam system stereo harmana + dvd harmana stary model + 2 kolumny B&W serii 600 na podstawkach. .Moje wrażenia sa takie że jeśli chodzi o jakość dzwieku przy oglądaniu filmów to mi nic więcej do szczescia nie jest potrzebne (w tym temacie oczywiście). :)

OSA-03 napisał:
Ja osobiście mam upodobania audiofilskie, posiadam system stereo harmana + dvd harmana stary model + 2 kolumny B&W serii 600 na podstawkach. .Moje wrażenia sa takie że jeśli chodzi o jakość dzwieku przy oglądaniu filmów to mi nic więcej do szczescia nie jest potrzebne (w tym temacie oczywiście). :)
Jeszcze jedno w przypadku odsłuchu z systemu audio to porównaj sobie to z systemami dvd najlepiej gdzieś w salonie gdzie jest taka możliwość. Powiem tylko, że tego się nie da wogóle porównywać. Do słuchania muzyki tylko stereo. Jak włożyłem płytkę cd do odtw. dvd a potem do otwarzacza cd to już więcej nie wkładałem płytki cd do odtw. dvd.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

StefanCh

New member
Obie marki są bardzo dobre i danych przedziałach cenowych porównywalne. Większą uwagę proponował bym zwrócić na zestaw głośników ponieważ tu różnice są zdecydowanie większe. Najlepszy sposó na dobry wybór (poźniejsze zadowolenie) to osobisty odsłuch w tych samych warunkach, najlepiej zbliżonych do tych jakie są w domu.
Nie kupuj na podstawie opinii, bo to tobie ma się podobać a nie innym.
Ja osobiście posiadam Yamahę RV-X1300 wspomaganą na fronach końcówką mocy NAD C370. Gra dobrze i bezawaryjnie.
 

pinja

New member
StefanCh napisał:
Obie marki są bardzo dobre i danych przedziałach cenowych porównywalne. Większą uwagę proponował bym zwrócić na zestaw głośników ponieważ tu różnice są zdecydowanie większe. Najlepszy sposó na dobry wybór (poźniejsze zadowolenie) to osobisty odsłuch w tych samych warunkach, najlepiej zbliżonych do tych jakie są w domu.
Nie kupuj na podstawie opinii, bo to tobie ma się podobać a nie innym.
Ja osobiście posiadam Yamahę RV-X1300 wspomaganą na fronach końcówką mocy NAD C370. Gra dobrze i bezawaryjnie.

Według mnie HK będzie raczej droższe od Yamachy przy porównywalnych modelach
 
Do góry