Harman AVR 255 i glosniki

suprnowa

New member
Witam
Posiadam obecnie amplituner HK avr 255 i zestaw glosnikow HKTS 11BQ.Mysle nad zmiana glosnikow i prosze o porade czy glosniki Wharfedale 10.5 lub 10.6 beda duzo lepszym wyborem nizeli te co posiadam obecnie?Musialbym dolozyc ok 1000zl wraz z subem.
Warto?
 

suprnowa

New member
Jednak mam inny pomysl.
Ten zestaw HKTS 11 co mam zostawie , czyli tyly,centralny i subwoofer ,przednich uzyje jako surroundy do 7.1
I do tego calego zestawu dokupie same fronty podlogowe Wharfedale 10.5 lub 10.6 i wtedy bede mial zestaw 7.1
Czy bedzie to mialomsens i ladnie zagra?Ktore lepiej wziasc do tego 10.5 czy 10.6 ?Pomieszczenie ma ok 20m2
 
Ostatnia edycja:

suprnowa

New member
A co byś polecił aby było taniej?
Na duży plus Wharfedale pasuje mi bardzo ich design do mebli i wystroju salonu a w oczach żony to ważne...
 

moods

New member
Może ktoś inny może pomóc czy różnica między 10.5 a 10.6 jest duża i warta dopłaty ok 500zł?

Tannoy Mercury F4 zagra lepiej niż w/w. Zostaw swój stary zestaw a te kolumienki zaaplikuj jako fronty i usłyszysz zdecydowaną różnicę(gwarantuje). TMF4 to są naprawde fajnie grające kolumny. Nie będziesz zawiedziony
 

Cyborg65

New member
Witam

A jeszcze lepiej od TMF4 zagrają
Tonsil Maestro II 180 - opis, informacje, dane techniczne produktu
Jeśli czarny
http://www.multiagdrtv.pl/produkt,kolumny-i-glosniki,MAESTRO_II_180_CZARNY,3865,fstrona-0.htm
I można kupić nówki albo za śmieszne pieniądze na allegro.
Nie śpiesz się masz kilka propozycji musisz sobie posłuchać i wybrać.
I wytłumacz jakoś żonie że kupowanie głośników pod kolor firanek to ........
brakuje mi odpowiedniego słowa żeby kogoś nie urazić.
Pozdrawiam:lol:
 
Ostatnia edycja:

suprnowa

New member
Trochę cena duża,i tak obecny zestaw kosztował mnie dość dużo.
Najbardziej jestem za 10.5 bądź 10.6
I jak ma się sprawa z systemem 7.1,warto w coś takiego iść?Pokój ma 25m2.
Wykonałem jakieś rysunki pokoju,na czarno są zaznaczone głośniki i ich rozmieszczenie.Czy w takim ustawieniu,bo tylko takie mogę wykonać system 7.1 ma sens?
49c0252c5d88f915med.jpg

5c409449519c74efmed.jpg
 

Cyborg65

New member
A jak wyglada oplacalnosc zakupu,czy jest ona warta 1700zl?Czy ta roznica bedzie az tak duza?

No to ja już nic nie rozumiem


Trochę cena duża,i tak obecny zestaw kosztował mnie dość dużo.
Najbardziej jestem za 10.5 bądź 10.6

Podaję lepsze (Przynajmniej jak dla mnie ) tańsze a dla ciebie cena za duża.

Jak byś jako boki dał podłogówki (do przodu), a na tył te gwizdki tylko niżej i na ścianie obok (wtedy też się obrócą)
Pewnie i tak będziesz musiał pokombinować.
A najlepiej to pewno w ogóle obrócić wszystko w pokoju o 180 (to wejście)
Pozdrawiam :lol:
 
Ostatnia edycja:

suprnowa

New member
Z tym że drogo odwoływałem się nie do Twojego postu.
I tak myślę te 10.5 lub 10.6 na przód ,a te wszystko głośniki obrócić w stronę kanapy czyli wokół słuchacza wtedy chyba miałoby to sens.
 

Cyborg65

New member
Witam

Nie ideał ale pewno lepiej
I nie trybię kto ci tak wbił do głowy te 10,5 i 10,6
Jestem w stanie iść o zakład że jak posłuchasz tych Tonsili i po nich (albo przed ) te wynalazki to szybko zapomnisz i o 10,5 i o 10,6.
Tu jest taka przepaść że nie trzeba melomana.
Daj po prostu szansę swoim uszom, chyba że kupujesz to na miesiąc.
Pozdrawiam :lol:
PS
Podoba mi się twój " rysunek"pracujesz przy tym?
 
Ostatnia edycja:

suprnowa

New member
No nic podjadę jeszcze do sklepu i odsłucham parę głośników,może mają także te Tonsile.
Czyli głośniki ustawić w ten sposób jak na rysunku poniżej?Efekty w filmach będą dobrze odbierane,i ma to jakiś sens?
Co do samym rysunków,nie pracuję w tym zawodzie,ale sam bawię się w projektowanie,wizualizację przeważnie dla znajomych.
9f9e618d2ef80feemed.jpg
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

Raczej od czegoś w tym stylu zacznij.
Potem pokombinuj w miarę możliwości, może niżej boki tak bliskie sąsiedztwo sufitu niezbyt dobrze wpływa na dźwięk, przynajmniej początkowo u mnie.
I pewnie że posłuchaj, wygląd jest ważny ale głośniki raczej przede wszystkim powinny grać.
Pozdrawiam:lol:
 

suprnowa

New member
Kupiłem jednak 10.6 i grają naprawdę nieźle.
Mogłem jeszcze kupić nowe z gwarancją Evo2-40 w cenie za komplet 2800 ,ale niestety kolor nie pasował do mebli... Dużo lepszy jest to model od 10.6 i czy warty byłby dopłaty?
I kwestia jeszcze ustawień głośników.Jednak zrezygnuję z 7.1,zostanie 5.1 z nowymi frontami.
Z tylnym surround najlepiej będzie jak zostaną przywieszone na ścianie(wys. 1,80) i skierowane w stronę słuchacza,czy postawione na standach na wysokości 1m tak jak na rysunku?
 
Do góry