Harman 147/Onkyo 605 i jakie kolumny?

xform

Member
Witajcie, od dluzszego czasu juz czytam forum chcac skompletowac KD do siebie. Pokoj 3,5 x 5,5 m czyli ok 19m2. Harmana wybralem za wyglad :) w tej chwili jeszcze onkyo 605 biorę pod uwagę - jak wyglada ich porówanie przy zalozeniu ze 70% to KD a 30% muzyka? Jakie kolumny do nich ewentualnie dobrac i gdzie to kupic w najlepszej cenie (kolumny 1,5 - 2k zł)?

I zadam lekko zaskakujące pytanie - czy da się wyodrębnić jakieś okresy gdzie sprzet jest przeceniany, wypuszczane sa nowe modele i z gory mozna powiedziec ze np do lutego nie warto kupowac bo w marcu zazwyczaj sa spore zmiany modeli i cen??
 

Zielin99

New member
Najlepiej wczesniej posluchac przed zakupem. Proponuje Jamo 606 jak dla mnie w tej cenie z tych co slyszalem sa najlepsze.
A z promocjami to musisz szukac, odezwij na privie do naszych znanych forumowiczow sprzedajacych sprzet po bardzo atrakcyjnych cenach, warto.
 

don111

Banned
Onkyo 605 na pewno jest lepsze "dźwiękowo" od tego HK (bardzo niski model), do tego ma o wiele lepsze wyposażenie / np nowe kodeki /
 

dzardzi

New member
2 tygodnie temu zakupilem onkyo 605 i jamo 606. pomimo, ze mam bardzo nieustawny pokoj sprzecik gra wysmienicie ( wczoraj ogladajac film zona zastanawiala sie czy samolot leci w telewizji czy nad naszym blokiem.... :p). Nie sa to oczywiscie jakies mega audiofilskie kolumny, ale za to kase naprawde warto. Ampli ma juz nowe kodeki takze jest to rowniez przyszlosciowy wybor. Jesli chodzi o cene zglos sie do KIKIEGO - lepszej napewno nie dostaniesz nigdzie.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Hmm, z tego co mi się wydaję to odpowiednikiem 605 będzie H/K 247 a nie 147. Ja też myślałem nad 605, kupiłem 347 + JBL i w kinie lepiej wymiata niż 605+ jamo. Byłem na odłuchu i takie są moje wrażenia. HK badziej dynamiczny, bas jest dobrze kontrolowany,wypełniony i bardziej sprężysty. Takie są moje odczucia po słuchaniu Onkyo, HK i Denon.
Pozdrawiam
 

dzardzi

New member
HK 347 +JBL to juz inna polka cenowa ( a z opini forumowiczow ponoc gra lepiej ) . Osobiscie uwazam, ze onkyo 605 + jamo 606 jest doskonalym kompromisem pomiedzy cena a jakoscia :D dlatego jesli ktos nie ma zbyt wyczulonego ucha to z cala pewnoscia bedzie zachwycony.
 

xform

Member
Witam ponownie i dziekuję za odpowiedzi, poczytałem, pooglądalem kolumny jamo 606 i rzeczywiscie wyglądało, że sprawdzą sie u mnie, niestety sprzedawca w MM gdzie poszedlem poogladac zestawy KD zasugerowal ze są za duze do 19m2 i do onkyo 605 pasuja lepiej Quadral 500 lub jakis model M-audio (symbolu nie pamietam). Nie traktuje tego jako wyrok ostateczny ale chcialbym jeszcze poznac waszą opinię na temat jamo 606 i 19m2 (dosc prostokątny pokój bo 3,5x5,5m). Z góry dzięki.

edit: Juz doczytalem o Jamo 606 i wydają się akurat do 19m2 - sprawa wyjaśniona więc przesądzony juz zakup :)
 
Ostatnia edycja:

flipers

New member
Witam!
U mnie od wczoraj gości HK AVR 147 + JAMO 506 z subem 200.
Jestem SUPER zadowolony z zakupu, co prawda jeszcze wszystko nie skonfigurowane jak należy ale jest to zestaw godny zakupu za kwote do 3000pln. (nie jestem jakimś audiofilem, tylko zwykłym człowieczkiem który lubi posłuchać dobrej muzyki i obejrzeć film) Jeszcze dzis go troche potestuje i jak macie jakies pytania to chętnie odpowiem.
 

darpio

New member
Kupiłem HK 147 i planuję zakup Jamo s506

Więc chętnie wysłucham Twojej opinii. Szczególnie w kwesti zastosowanych kabli (rodzaje, średnica), dołączanych sprzętów, praktyczności pilota, itp. - ogólnie o wszystkim. Planuję połączyć to cudo z polsatem cyfrowym HD, TV Panasonic 42PV80 i na razie zwykłe dvd. Pozdrawiam.
 

Mikebless

New member
Osobiscie gdyby zalezalo mi bardziej na kinie wybralbym onkyo 605, bo zagra napewno bardzo dobrze po odpowiednim podlaczeniu...Ten amp. ma bogatsze wyposazenie i wieksza funkcjonalnosc: najnowsze dekodery Dolby True HD i DTS HD, niezalezna obsluga dwoch stref odsluchowych, autokalibracja az 3-strefowa, z doswiadczenia wiem ze pod pilot od Onkyo wstroisz zdecydowanie wiecej urzadzen-praktycznie wszystkie(chyba aktualniejsze kody.
Ale jesli nie potrzebujesz tego wyposazenia to najlepiej pod muzyka bez watpienia wypadnie H-K-odpowiednikiem 605 jest AVR247
Kolumn lepszych w cenie Jamo S606 nie znam...
 
Do góry