Hard choice

topola

New member
Cześć, od jakieś 5 lat moje domowe audio składało sie z amplitunera Onkyo + Dali Zensor 7 , zestaw pełnił funkcje w 70% odtwarzacza muzyki w 30 % wzmocnienie dziweku z TV czyli "kino domowe". jakość dźwięku była jak na moje potrzeby idealna, nie potrzebowałem żadnych dodatków w postaci dodatkowych satelit itp.

No ale... przeprowadzka, nowy salon i ograniczania, wybór musi być kompaktowy. Odpadają już wolnostojące kolumny oraz konstrukcje typu belka + sub.

W gre w chodzi tylko belka lub ewentualnie sam głośnik, ma też wyglądać bo stoi w centralnej części pokoju.

Dalej funkcja ta sama do muzyki "w tle" czasami do TV chociaż już coraz mniej.

Co do budżetu 4-8 tys

Pod uwagę brałem Sony HT-A 7000 ale po odsłuchu podziękowałem, muzyka mnie zmęczyła.

Sonos ARC bez suba nie grał zbyt rewelacyjnie wiec też odpadł.

Bower & Wilkins Formation Bar - wpisał by sie w walory dzwiekowe i wizualne ale nie posida HDMI

Na polu pozostał

1. Najtańszy- ale nie miałem możliwości odsłuchu Bowers & Wilkins Panorama 3 to taki wybór z rozsądku
2. Bang & Olufsen Beosaund Stage - podobała mi się jak gra, bas zadowalajacy jedyne ograniczenie to wydaje mi sie że musi wisieć ze wzgledu na konstrukcje glośnika, chyba ze kots ma inne doświadczenia.
3. Devialet Dione - przekracza budżet i słabo z dostępnością ale jest opcją do rozważenia
4. I to co mnie zaskoczyło na odsłuchu Naim Mu-So gen 2 - mały głośnik, bardzo ładny stylistycznie i zaskakująco dobry dźwięk

no jak napisalem Hard choice
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybór zawsze ciężki bo każdy ma inną wrażliwość.
Ten Bang@Olufsen był by u mnie na pierwszym miejscu
Naim to wysoka półka i faktycznie też spełnia wyższe oczekiwania.

Sprawdź proszę jeszcze:
- Harman Citation
 
Do góry