Hangout youtube - jaka kamera i osprzęt

kuba(L)

New member
Cześć wszystkim,
Mam w planach robienie transmisji online poprzez google+ i youtube.
Mam obecnie kamerę Sony XR550Ve, ale nie wiem czy przy jej pomocy będzie taka możliwość.
Tzn w jaki sposób przesłać z kamery obraz na żywo na laptopa żeby móc nadawać hangout z pulpitu ?? Jakiś kabel, transmiter czy coś ??

Ewentualnie jestem w stanie zainwestować w nową kamerę tylko w ogóle nie wiem jaką.
Będę korzystać z internetu LTE Cyfrowego Polsatu ponieważ większość transmisji będę robić w plenerze. Jako że ogranicza mnie limit transferu to jakość full hd przy transmisji jest zbędna.
Myślę że interesuje mnie max wysokość klatki 720p.

Możecie mi powiedzieć jaki sprzęt wybrać, ewentualnie na co patrzeć jakie złącza i kabel są wymagane by móc przesyłać obraz na żywo na kompa ?

Czyli ogólnie z czym to się je ?? Jestem ciekaw zarówno czy da się to zrobić z moją kamerą jak i kupno nowego sprzętu.


P.S Powiedzmy, że cena jest na razie nie istotna, ale nie chcę profesjonalnego sprzętu, a wręcz przeciwnie wolę zrobić to jak najmniejszym kosztem. Aha no i nie interesują mnie kamery internetowe - muszę mieć zooma i możliwość zamocowania kamery na statywie.

Pozdrawiam ;)
 
Ostatnia edycja:

kuba(L)

New member
Heh, pomorze ktoś ??
Przeszukałem całego neta, ale w temacie transmisji online cisza w całym necie.
Czytałem o kamerach IP, które były by dla mnie rozwiązaniem, z tym że ich nie zapontuje na statyw :/


Ktoś obeznany mógłby zrobić z tego poradnik, bo w necie cisza na ten temat. Co kupić, jakie sprzęty, jak to zjeść, programy itp...
 

joker

New member
Chcesz powiedzieć, że gdy wpisałeś w wyszukiwarkę transmisje online to absolutnie się nic nie pojawiło ?
Musisz mieć wyjątkowego pecha.
Przede wszystkim potrzebujesz grabbera który pozwoli na podłączenie sygnału z kamery do komputera, następnie potrzebujesz aplikację która pozwoli ci na strumieniowanie, tu też jest spory wybór, ba niektóre serwisy pozwalające na transmisję udostępniają własne programu lub wręcz poprzez aplikację flash (od wersji 10.x z każda aplikacja może być wyposażona w możliwość przechwytywania wideo). Nie wiem jak to jest z youtubem ale na pewno jest to dosyć dokładnie opisane, jak zresztą w każdym serwisie pozwalającym na strumieniowanie.
 

kuba(L)

New member
Jak wpisuje w google transmisje online to jest milion stron na których się je ogląda, potem milion stron gdzie firmy dają swoje oferty itp. Widziałem sporo linków gdzie ludzie pytają o te rzeczy, ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania - jasnego poradnika.

Co do programu myślałem o xslplit'cie bo są do niego fajne poradniki.

Joker mógłbyś coś więcej szepnąć o tym grabberze ??
Do czego służy, jaki model polecisz, jak go stosować ??

Domyślam się, że to urządzenie, które pozwoli mi przesłać sygnał na żywo na kompa.

Powiedzmy, ze kupie takiego graberra http://allegro.pl/video-grabber-graber-usb-zgrywanie-z-kamer-vhs-fv-i3490550988.html

Czy jak podepnę się z kamery do grubbera takim kablem
http://www.amazon.com/dp/B007I7C5QA...e=asn&creative=395109&creativeASIN=B007I7C5QA

to obraz będzie szedł na kompa na żywo ?



Jakbyście mi pomogli właśnie w tej kwestii czyli jak z mojej kamery XR550ve przesłać na żywo obraz na laptopa to z wystumieniowaniem obrazu w pulpitu do neta już bym sobie jakoś raczej poradził.
 
Ostatnia edycja:

kuba(L)

New member
Ok fajno, powoli zaczynam już kminić jak to zjeść.

Co sądzicie o tym grabberze ?

Blackmagic Intensity Shuttle Cyfrowa Republika

Tylko tego nie wiem z kolei jak podłączyć. Na pewno kabel HDMI-HDMI
tylko, że on chyba nie przysyła dźwięku ??

Jak to ogarnąć ?

Zależy mi na dobrym i w miarę tanim grabberze hdmi. Większość z tego co widzę to śledzie podpinane do płyty głównej. Ja w laptopie jednak tego nie zamontuje także muszę mieć taki usb.
 

kuba(L)

New member
Laptopa mam na mocnym i5 trzeciej generacji, 4 bądź 8 GB RAMU teraz nie powiem, bo nie pamiętam. Bardziej się martwię czy aku kamery/laptopa będzie w tym przypadku starczał na powiedzmy 100 min czasu ?

Aha i kwestia usb 3.0 :/ Z tym też będzie krucho. Na 2.0 pewnie pociągnie, ale jakość już nie będzie taka dobra ?
 
Ostatnia edycja:

joker

New member
Jeśli chodzi o BlackMagic to nie wiem czy czytałeś instrukcję obsługi ale na usb2.0 to on nie działa. A jeśli chodzi o podłączenie do usb3.0 to wymaga konkretnego producenta chipu inaczej nie będzie działać.
Laptop bez zasilania zewnętrznego będzie wytwarzał większe obciążenie, bo automatycznie pracuje na niższym biegu, a mało jest takich które tego nie robią. Mój z I7 wytrzymuje max 45 min co i tak uważam za sukces. Dla tego bez zasilania się nie ruszam na transmisje.
 
Do góry