Hałasujące ampli i strzelające głośniki

wiejak

New member
Witam,

chciałyby poruszyć temat, który moim zdaniem zasługuje na osobny topic. Mówię o trzaskach w głośnikach i różnych dźwiękach wydobywających się z ampli w czasie zmian trybów dekodowania.

Sytuacja jest uciążliwa. Dla przykładu weźmy DVD, od momentu włożenia płyty do napędu do właściwego filmu musimy przebrnąć przez 3 tablice ostrzeżeń, 2 reklamy, logo dystrybutora, menu główne i w końcu film - praktycznie za każdym razem zmienia się dźwięk co owocuje bezustannym "pykanie" i strzelaniem sprzętu (tym bardziej dokuczające kiedy ampli ma na volume powyżej 40db)

Zraziłem się strasznie do tego w przypadku Onkyo 608 i szukam cichego pod tym względem sprzętu.

Wymieńcie sprzęty, które użytkujecie oczywiście - które przy zmianach trybów dekodowania (DTS na DD, Stereo na TXH itd.) nie wydają z siebie żadnych - podkreślam ŻADNYCH dźwięków.

Proponuję mały spis maszyn z półki : HK255/260, Yamaha 765, Onkyo 607, 608, 707, 708, Denon 1910, 1911 etc.

Czy to kwestia indywidualna trafionego modelu czy całej serii ?
 

krisder

New member
Bez reklam
Być może coś jest nie tak z Twoim egzemplarzem. W mojej 807 owszem słychać delikatne pykanie podczas zmiany formatu dźwięku ale nie przenoszą się one na głośniki. Nie wyobrażam sobie słuchania tego zjawiska podczas głośnego odsłuchu.
 

wiejak

New member
byłem w saturnie - kilka kompletów onkyo z głośnikami - podkręciłem volume na połowę i na pusto przełączałem się miedzy trybami - i w większości było słychać w głośnikach trzaski.
 

pkomp

New member
dziwne - u mnie na 577 też cisza - jedynie słychać przekaźniki jak załączają poszczególne wzmacniacze
 

mario1969

New member
-20DB(Radio Noc) oraz max rozkręcone bez źródła - obie yamahy żadnych trzasków w głośnikach, słychać wyłącznie przełączniki w ampli, oraz szum w niższym modelu.
 

wiejak

New member
chyba bardziej od cykania przełączników drażniły te strzelanie głośników- w pewnej chwili złapałem się na tym że nie zmieniałem płyty bo bałem sie kolejnej kanonady
 

killpit

New member
Byłem dzisiaj w M.M.Gdańsk i przetestowałem chyba około 7 zestawów Onkyo i żadnych trzasków nie słyszałem a byłem z 2 kumpli i jeszcze 2 sprzedawców nikt nic nie słyszał.
Może ja jestem głuchy i reszta która ze mną była :hihi::bober:
 

furi_dp

New member
nie mogłem się powstrzymać przed dorzuceniem 3 groszy od siebie w temacie po przeczytaniu tego co napisał dembol.

niby każdy ma prawo do własnych opinii ale pewien poziom chyba jednak obowiązuje.
a stawianie yamahy obok arcama czy rotela kojarzy mi sie stawianiem np lecha poznań obok barcelony czy realu :lol:
 

furi_dp

New member
uważam, że masz ogromne serce i powinni Ci pomnik postawić jakbyś np oddał TX-NR 5000 do domu dziecka :)
a tak na poważnie to zapewne każdy chciałby mieć nieograniczony budżet, ale dla przeciętnego mieszkańca naszego kraju ten vw (oczywiście nowy) to szczyt marzeń a o kupnie amplitunera (nawet takiego onkyo na które tak jedziesz) nawet nie myślą.
więc pokory trochę.
i żeby nie było - nie mam onkyo. ani yamahy czy arcama lub rotela.
susano niestety też nie :)
 

piotr818

New member
Bez reklam
Każda licząca się firma stawia sobie ambitny cel wyprodukowania sprzętu klasy zbliżonej do HI-END. Czy to Yamaha czy Onkyo czy Denon są to producenci bazujący na ilości i niestety daleko im do Nada Luxmana, Acuphasse czy Advance Acoustic. Ale wypowiedź że ten czy tamten sprzęt nadaje się do śmietnika jest grubą przesadą i dziecinadą.
 

robaczniki

New member
Te trzaski występują przez cały czas, czy tylko kiedy amp jest gorący? Moja 607 pod czas zmian trybów klika, pstryka, czy jak to tam nazwać :p, a trzaski pojawiają się, kiedy się mocno nagrzeje.
 

wiejak

New member
wracając do tematu - przełączanie się przekaźników to jedno - drugie to "pyknięcia" i strzały głośników.
jedno i drugie były na zimno ina ciepło.

co do testu -killpit- dziś znowu odwiedziłem Saturna - też w towarzystwie - głośniki w 50% dawały znać przy przełączaniu. Przykładowo: SR507 hałasował -cisza absolutna przy NR807.
 

killpit

New member
Lepiej market byłem dzisiaj w Saturnie w Gdańsku i z ciekawości przesłuchałem to co mieli z Onkyo nic nie słyszałem było wsio OK.
 
Do góry