h6700 vs h7000 vs reszta świata ;)

geo78

New member
Żeby nie było tak różowo z samsungiem to zauważyłem problem przy przewijaniu filmu mkv czytanego z pena. Na dodatek przewijanie było tylko 3x (ale się zawieszało). Na Toshibie działało to bez problemu (aczkolwiek i tu po długim przewijaniu występował problem z płynnym odtwarzaniem). Bez problemu z taką błahostką radził sobie Sharp.

Ale to pewnie kwestia softu albo pena ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Żeby nie było tak różowo z samsungiem to zauważyłem problem przy przewijaniu filmu mkv czytanego z pena. Na dodatek przewijanie było tylko 3x (ale się zawieszało). Na Toshibie działało to bez problemu (aczkolwiek i tu po długim przewijaniu występował problem z płynnym odtwarzaniem). Bez problemu z taką błahostką radził sobie Sharp.

Ale to pewnie kwestia softu albo pena ;)

Albo kwestia filmu, kompresji pliku...
 

boxster

Member
Jeśli chodzi o porównanie z Philipsem to bawiłem się tym tv ~15 min. i się zniechęciłem... może to dlatego, że dzień wcześniej miałem do czynienia z h7000? Obraz dla mnie porównywalny i na pewno Philips nie odstaje od Samsunga. Zresztą za dużo nie testowałem, bo wkurzało mnie ciągłe "myślenie" tv po podpinaniu dysku, które w porównaniu do konkurenta trwało wieczność. Menu/soft w konfrontacji z konkurentem też działał jakoś ślamazarnie i często kazał czeeekać. Kolejną kwestią były napisy, które na h7000 śmigały WSZYSTKIE, a na Philipsie były jaja - zaznaczam, że materiał miałem ten sam co dzień wcześniej przy Samsungu. Podczas testu 7109 tylko raz na ekranie zobaczyłem napisy, lub coś co by je przypominało, bo były ubarwione "krzakami". No i ten pilot, niby innowacyjny, jednak zostający za Samsungiem/LG daleko w tyle. Na jednej stronie pilota dostajemy małą klawiaturkę ze strzałkami... cienizna. Dopiero wyższe modele Philipsa mają mieć żyro. W 7109 tak na prawdę spodobał mi się tylko jego wygląd zewnętrzny - cienka aluminiowa ramka - i ambilight, który naprawdę jest bardzo fajny.

Też jestem przed zakupem jakiegoś tv 55" i nie ukrywam, że jest ciężko... ale coraz bliżej skłaniam się ku Samsungowi. Szkoda tylko, że nie w ofercie modelu z DVB-T2, przynajmniej u nas na terenie RP. Zastanawiam się też, czy brać h6700, czy h7000, czy ogólnie warto dopłacać do wyższego modelu?

@Pastusiak
H7000 jest teraz w Euro promocji - z kodem - za 5999 zł.

@geo78
Ja testowałem materiał h6700/h7000 na podpiętym dysku i nie miałem żadnego problemu, tj. przewijanie zawsze działało do x16, zero zwiech. Może to wina konkretnego egzemplarza tv, materiału lub nie wyrabiał pendrive.
 
Ostatnia edycja:

geo78

New member
może tak... dziwne tylko że u mnie przewijał do maks x3 :) a może to kwestia pilota, który wg mnie nie był od tego modelu :)

Jestem coraz bardziej ciekawy jak wypada w tym samsung płynność transmisji sportowych, która na Toshibie jest bardzo dobra. Tak ja to oceniam na podstawie tego co oglądałem na mojej Toshibie.

Aczkolwiek jedno jest pewne, postronna osoba, która ze mną oglądała samsunga a dzień wcześniej toshibę jednoznacznie stwierdziła, że obraz na samsungu jest lepszy (cały czas mówię o pliku z pena).

O modelu f8500 nie wspomnę nawet bo tam cena jest kosmos. Ale demo Samsunga wyglądało powalająco!
 

Pastusiak

New member
Dzięki wszystkim za wypowiedzi! powiem tak: ja oglądałem w prawdzie nie transmisję ale demo meczu na h6400 i celowo wyłączyłem upłynniacze żeby możliwie najgorszą płynność otrzymać a mimo wszystko było lepiej niż w mojej poprzedniej plazmie samsunga d6900. W h7000 musi to wyglądać rewelacyjnie bo CMR większy bo matryca 200hz. Jeśli chodzi o wspomniane przewijanie to wina tkwi po stronie pendrive'a. W sklepie przeglądałem zawartość ich firmowego pena i tam filmy i po 20gb przewijały się błyskawicznie i ogólnie super obsługa. Podpiąłem swój (z biedronki.. ;) ) no i nawet poruszanie po menu było wyzwaniem :D także spokojnie.. zdecydowanie wina pena, jak jest gorszy to po podłączeniu i wejściu w jego tryb trzeba dać troche czasu na wygenerowanie podglądów, przeskanowanie zawartości ;) chwile odczekałem i potem chodziło jak burza na moim penie ;) a cały czas mówie o h6400.. :p

Kolego co "skrzyczałeś" fylypsa :) ciesze sie, że to zrobiłeś :) choćby miał poczwórne ambi i aportujący pilot to przy takim zachowaniu w menu i problemach z formatami zwyczajnie w świecie odrzuca. Ja mam dość czasów kiedy musiałem wszystko konwertować bo moje durne ps3 połowy nie czytało ;) chce podpiąć i jechać dalej jak w reklamie snikersa! Fil został wyautowany. Tak na dobrą sprawę jedyny mój dylemat stanowią teraz
H6700 vs H7000 lub L7453. Skłaniam się ku h7000, cena 5999 jest do przełknięcia ;) gdyby był dostępny to wziąłbym pewnie 60 cali h6700 ;) ale ni ma.. więc uproszcza to wybór poniekąd. Dużo się przewija informacji chwalebnych dla w829 soniaka. Tutaj problem polega już nie tyle na kwestionowaniu jakości i możliwości a braku dostępności wersji 55 calowej. Niby na stronie są ale czekać trzeba do śmierci usranej ;)no i w sumie w takiej cenie chyba warto dorzucić te 400 do 200hz matrycy w samie. Ogólnie moi mili w życiu bym nie przypuszczał, że wrócę tam skąd zacząłem. Zanim zacząłem poszukiwania interesowały mnie h6400/6700 (h7000 był wtedy poza zaasięgiem cenowym) i po przemieleniu tego wszystkiego przez prawie 2 miesiące wracam do nich z uśmiechem na ustach :) hehe a wybór nadal nie padł!, czekamy na jakieś porównanka jeszcze chwile zeby na mundial sie wyrobic i lecimy do sklepu :)

H6700 vs H7000 vs L7453

piszcie każde nawet najmniejsze spostrzeżenie... zegar tyka.. "make your choice.."
 

geo78

New member
Jestem po teście DSE mojej Toshiby. Przypomnę, że jest to druga sztuka, którą sam wybrałem. Jest lepiej na pewno niż na pierwszej sztuce. Ale wciąż wrażenie brudnej matrycy pozostało. Kwestia na ile to uprzykrzy życie.
Pozostaje przetestować pod samym kątem H7000 i sprawa wyboru powinna być jasna. Być może argumentem za H7000, w stosunku do innych modeli Samsunga, niech będzie 99% pewność, że znajdziemy tam matrycę Samsunga.
 

Pastusiak

New member
i co kolego jesteś już może po jakichś testach na h7000? ja chyba sie pofatyguje i pojade do marketu (troszke kilometrow ale najwyzej wroce z tv) gdzie maja i h6700 i h7000 i zarządam (hehe) postawienia ich obok siebie i będę testował aż wybiorę ;) jakie są Twoje odczucia tak "na trzeźwo" nadal jesteś w stronę sama? czy jakoś się przekonałeś do tosziby?
 

geo78

New member
Niestety nie mam możliwości żeby dziś lub jutro potestować sama. Ale jak możesz to zrób mu test DSE (do pobrania chociażby z youtuba). Sam jest ciekaw jak wypadnie. Bo z jednolitym tłem poradził sobie wyśmienicie (w mojej ocenie w porównaniu do tośki).
Nie ukrywam, że coś mnie skłania ku Samsungowi. Kwestia dogadania z kikim ;)
 

Pastusiak

New member
obawiam się, że zrobisz to szybciej niż ja, bo ja wolne mam dopiero po weekendzie i wtedy mam możliwość wyjazdu i zatruwania życia sprzedawcom przez cały dzień ;) kto pierwszy ten lepszy hehe jeśli uda Ci się zrobić to przede mną to liczę na opisanie sytuacji :) Powiem Ci, że mnie też skłania coś w jego strone ale ja wiem co to jest :) obraz jak żyleta przede wszystkim ;) i to, że nie moge się doczekać katowania na nim wszystkich sezonów boardwalk empire, spartakusa i family guy z usb ;) materiał aż się wierci na moim dysku i nie może już doczekać :) przynajmniej wie, że telewizor go bez łaski obsłuży :p
 

Pastusiak

New member
hehe to nie tak :D ale postaram się zrobić to przed Tobą ;) choć jestem w stanie zaryzykować i zamówić ten TV przez internet szybciej.. w końcu zawsze mam 10 dni na zwrot a i tak i tak muszę coś wybrać więc jeśli nie ten.. to philips ;) a jeśli nie philips.. to zamówię h6400 z którego od początku byłem zadowolony i zaoszczędzę trochę kaski :)
 

cinek69

New member
Witam,
Ja właśnie zamówiłem H6400 ;P co prawda 40'' bo mam określone miejsce we wnęce na tv teraz pozostaje czekać aż do mnie dotrze, byłem zdecydowany na H6700 jednak po wystawieniu kwitu na zakup zaczęły się poganiania ze strony sprzedawców w stylu co pan tak długo (10 min sic!) ogląda ten tv... ze nie wolno tak długo itp, ze tylko na testowym a nie na tym który kupić zamierzam... a po odejściu od kasy nie ma reklamacji. Niestety zmuszony byłem podziękować za "miłą" obsługę która jak najszybciej chce się pozbyć klienta który "ogląda" sprzęt przed zakupem i zainkasować prowizje. Nie tedy droga.
Musze przyznać ze nowy pilot od samsunga... BAJKA! obsługa formatów tez super, choć miałem problem z dźwiękiem FLAC w jakimś odcinku anime na pendrive testowym. Nie sprawdzałem H6400 czy obsługuje .H265, 6700 daje rade z (1080p nie 4k). Obraz jak dla mnie tez super, powyłączane upłynniacze i czujnik oświetlenia. Ciekawe jak bedzie z H6400? Napisze relacje jak do mnie dotrze ;)
Pozdrawiam Marcin.
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
Będzie tak samo ;) tam po prostu nie ma tunera satelitarnego i cmr jest mniejszy. Nie gra to jednak roli skoro wyłączasz upłynniacze bo i to i to to 100hz matryca, która radzi sobie świetnie. Jedyne czego może CI brakować to micro dimmingu ale nie będę zapeszał bo często jest tak, że nie widzimy wady dopóki ktoś je nam nie pokaże ;) odbierz oby bezproblemowo swój egzemplarz i podziel się opinią. Ja jestem pewien, że będziesz zadowolony zwłaszcza w tej cenie.
 

boxster

Member
Ten h6400 powoli wydaje się bardzo fajną opcją za dobrą kasę. Kolega wyżej zachwala, ja znalazłem pozytywną recenzję - Samsung UE40H6400 (H6400) Review , a dodatkowo teraz jest promocja w Saturnie (4299 zł), gdzie tv po zakupie można zwrócić do 15 lipca... hmm... to mnóstwo czasu na testy. :)
 

Pastusiak

New member
Bo to fajny telewizor w dobrej cenie. Nowość dlatego mało można usłyszeć/poczytać. Jestem pewien, że za kilka miesięcy będzie mnóstwo pozytywnych recenzji i cała seria H będzie bardzo miło wspominana na następny rok ;) tak jak wszystkie modele z serii F, które miały bardzo dobre opinie a jednak w stosunku do f, seria H ma troszke więcej do zaoferowania. Jest postęp, jest dobrze :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ten h6400 powoli wydaje się bardzo fajną opcją za dobrą kasę. Kolega wyżej zachwala, ja znalazłem pozytywną recenzję - Samsung UE40H6400 (H6400) Review , a dodatkowo teraz jest promocja w Saturnie (4299 zł), gdzie tv po zakupie można zwrócić do 15 lipca... hmm... to mnóstwo czasu na testy. :)

To cena za 40''?
Jeśli tak to strasznie wysoka, ja 48H6700 kupiłem prawie za 1 k mniej...
40H6400 można spokojnie dostać za 2,5k
 

cinek69

New member
To cena za 40''?
Jeśli tak to strasznie wysoka, ja 48H6700 kupiłem prawie za 1 k mniej...
40H6400 można spokojnie dostać za 2,5k


Nie kolego, tu była chyba mowa o 55'', 40'' kupowałem za 2250 z przesyłką + 2 lata gwarancji dodatkowej od samsunga po rejestracji na stronie z kodem promocyjnym
 

boxster

Member
@cinek69
Gdzie dostałeś dodatkową gwarancję 2 lata, teraz jest ogólna promocja u Samsunga, czy to tylko konkretny sklep?
Z góry dzięki za info.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Henry jak u Ciebie z podświetleniem? ;) jakieś mega niepokojące kwiatki występują? grałeś może w coś na tym? ps3 czy coś :)
H6700 zamontowałem u teściów i gra super, żadnych niepokojących "kwiatków" nie widać, po podłączeniu n-ki obraz żyleta, fajnie równo podświetlony.
Ja mam F6770 i też wszystko w najlepszym porządku...
 
Do góry