H6400 czy J6200

dabc

New member
Witam!
Jak każdy polski chłop przymierzam się do Euro 2016 i olimpiady w Rio, więc...
Szukam telewizora ;)

Materiału z tych imprez będzie najwięcej z polsatu i tvp1/2/sport. Najlepiej w HD.
Dotychczas posiadam już leciwy TV 26 cali z podpiętymi pod HDMI tunerem DVB-T i z satelitarnym HDXS65 z ofertą smart hd+. Myślę że sygnał będzie odbierany głównie z satelity.

Wstępniak poszedł a teraz o tym czym się zainteresowałem. Modele 40 calowe za ok. 1900zł. H6400 i J6200. Wiem że mają 120Hz natywnie matrycę, H6400 ma 3D, na którym mi nie zależy. H6400 ma stary system i tu pytanie czy warto go jeszcze kupować? Jak np. youtube za dwa miesiące nie będzie działać, to pretensje tylko do siebie... J6200 ma podobno z tyłu jakieś wejście na karty. Czy to może chodzi o karty do telewizji na kartę smart hd+?

Czy w ogóle przy połączeniu HDMI zobaczę różnicę w tej 120Hz natywnej matrycy pomiędzy zwykłym 60Hz TV?

Jakie inne modele proponujecie do 2000zł ok. 40 cali?

Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
Obydwa telewizory to bardzo dobre modele. Im więcej zaproponowanych tym większy mętlik w głowie. Ja osobiście wziąłbym J6200 jeżeli nie zależy ci na 3D.

Czy w ogóle przy połączeniu HDMI zobaczę różnicę w tej 120Hz natywnej matrycy pomiędzy zwykłym 60Hz TV?
Jak najbardziej. 60Hz idzie po kablu, ale 120Hz matryca dodatkowo robi swoje.
 

dabc

New member
OK. Poczytałem nieco i mam jeszcze jedno życzenie co do telewizora.
Wyczytałem że np. kartę smartHD+ można umieścić w module CL+. W sumie już pytanie zadałem o te karty, ale może teraz będzie to bardziej dokładne.
Taki telewizor aby mógł wyświetlać zawartość smartHD+ musi mieć fabrycznie wbudowany tuner DVB-S2 MPEG4 i posiadać miejsce na moduł CL+.
Samsung H6200 taki moduł posiada, ale czy ma DVB-S2 MPEG4?

Dalej...Chciałbym móc przełączać wszystko jednym pilotem i naziemną z anteny kuerunkowej DVB-T i z satelity DVB-S2.
Czy może już wszystkie nowe telewizory wyposażone w złacze CL+ są do takiego DVB-S2 przystosowane?

Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka
 

xplod1x

New member
Tez polecam j6200 tylko uważajcie na buble

dc92d1c2180ca7f47c0b7f6d353b7c05.jpg


Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

xplod1x

New member
Uważam ze telwizor jest extra tylko trzeba uważać na clouding widoczny na zdjęciu

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z dobrych masz Philipsa 40PFH6510 - na matrycy natywnej 100Hz , Ambilight, Kodi, MxPlayer.
 

dopawcia

New member
Ustaw go pod własne oczekiwania.

Ja bawiłem się z kalibracją polecaną na forum i sory ale np ostrość poziom : 5 (na 100) lub kolor 95 (na 100) to dla mnie przeginka i tego po prostu nie da się oglądać..

A jak chcesz dobrze podejść do tematu to tylko profesjonalna kalibracja ale to już kosztuje.
 
Do góry