H5360BD brak ustawień nasycenia i ostrości

gregsa

New member
Zakupiłem projektor Acera H5360BD mając nadzieje na super obraz , i rzeczywiście kolory oraz czerń odpowiada mi jak najbardziej, pamiętam że w poprzednim moim projektorze w menu miałem możliwość ustawienia ostrości oraz nasycenia barw ,niestety tu w menu brak jest tych opcji , oczywiście projektor połączony jest poprzez HDMI. Po przejrzeniu instrukcji widziałem że te opcje są jednak w tym projektorze,ale piszą również cytuję " Uwaga: Funkcja "Ostrość" nie jest obsługiwana w trybie DVI oraz Komputer" czy to oznacza że mój player (Dune Prime 3.0) połaczony poprzez HDMI pracuje w jednym z tych trybów? Przeglądałem też, testy tego projektora na youtube i zawsze opcje te były widoczne
 

v1ck

New member
Gdzie widziałeś ustawienia ostrości i nasycenia w menu? Mam acera H5360 ale bez BD i ostrość mogę ustawić jedynie za pomocą pokrętła przy obiektywie a nasycenia nie mam w ogole w menu

edit:
Ps. znalazłem na anglojęzycznym menu ze opcje te nie występują przy DVI i HDMI, ale jak sie zmieni ustawienia karty graficznej aby dawała obraz w formacie "YCbCr" to powinno się pojawić :)
 
Ostatnia edycja:

gregsa

New member
No to lipa, raczej nie zamierzam korzystać z komputera tylko z odtwarzacza jak wczesniej pisałem DUNE 3.0, troche to wszystko dziwne poniewaz w moim poprzednim projektorze Benq PE7700 ostrośc można było regulować, a był podłączony tak samo , obraz wiele traci bez tych opcji jak dla mnie jest zbyt rozmyty, pomimo oglądania filmów w HD.
Zaczynam żałować że sprzedałem tamten projektor który ponadto nie posiadał efektu tęczy ale skusiło mnie 3D
Dlaczego w jednym projektorze można używać tych opcji, a w innym nie?
A może jest tak dlatego bo Acer to projektor typu biznesowy ?
 
Ostatnia edycja:

Alkor

New member
Bez reklam
Spróbuj zmienić ustawienia wyjścia HDMI w playerze DUNE na transmisję Y/Pb/Pr (Y/Cb/Cr).

Prawdopodobnie wyjście HDMI pracuje obecnie w trybie RGB i stąd wynika niemożność regulacji nasycenia i ostrości w menu projektora. Mam nadzieję, że nie chcesz obu suwaków ustawić na maksimum, żeby "poprawić" słabą jakość filmów - raczej nie tędy droga.

Nie jest to kwestia ceny projektora - wiele dużo droższych urządzeń zachowuje się podobnie przy transmisji HDMI.

Pozdrawiam.
 

v1ck

New member
Spróbuj zmienić ustawienia wyjścia HDMI w playerze DUNE na transmisję Y/Pb/Pr (Y/Cb/Cr).

Prawdopodobnie wyjście HDMI pracuje obecnie w trybie RGB i stąd wynika niemożność regulacji nasycenia i ostrości w menu projektora. Mam nadzieję, że nie chcesz obu suwaków ustawić na maksimum, żeby "poprawić" słabą jakość filmów - raczej nie tędy droga.

Nie jest to kwestia ceny projektora - wiele dużo droższych urządzeń zachowuje się podobnie przy transmisji HDMI.

Pozdrawiam.

Stestowałem u siebie i wydaje mi się, że przy ustawieniu ostrości na max, obraz jest dużo lepszy, wyraźniejszy przede wszystkim.. pogrzebałem jeszcze przy kolorach, bo jak się okazało miałem przepuszczane full przez HDMI a przy ustawieniach na limited dało dużo lepsze kolory ( myślałem, że powinno być odwrotnie.. ) w każdym razie, ten projektor zaskakuje mnie każdego dnia :)
 

gregsa

New member
Spróbuj zmienić ustawienia wyjścia HDMI w playerze DUNE na transmisję Y/Pb/Pr (Y/Cb/Cr).

Prawdopodobnie wyjście HDMI pracuje obecnie w trybie RGB i stąd wynika niemożność regulacji nasycenia i ostrości w menu projektora. Mam nadzieję, że nie chcesz obu suwaków ustawić na maksimum, żeby "poprawić" słabą jakość filmów - raczej nie tędy droga.

Nie jest to kwestia ceny projektora - wiele dużo droższych urządzeń zachowuje się podobnie przy transmisji HDMI.

Pozdrawiam.


Niestety brak takiej opcji w DUNE , próbowałem juz wszystkich możliwych ustawień,
Co do poprawy obrazu chodzi mi tylko o wyostrzenie , kolory akurat są ok. bez ich poprawiania , być może gdyby to był mój pierwszy projektor to nie czepiał bym sie tego , ale jakieś porównanie mam i ostrosć w tym przypadku ma dla mnie znaczenie,
 

Alkor

New member
Bez reklam
Możesz połączyć DUNE z Acerem kablem komponentowym - to transmisja analogowa, ale czasami dorównuje jakością HDMI. Oczywiście obsługuje rozdzielczości HD do 1080p włącznie.

Alternatywą jest wymiana odtwarzacza lub/i projektora. Rozważyłbym poważnie tę drugą opcję i od razu skok na głęboką wodę - projektor FullHD 3D. Obecnie najtańsza jest Optoma HD300X za około 4000 zł, ale już niedługo będzie dostępny sporo tańszy, bardzo ciekawy model BenQ W1070. Do tego przydałby się jeszcze Blu-ray 3D, bo niestety DUNE ( również nowszy model ) nie ma wyjść HDMI 1.4.

Pozdrawiam.
 

gregsa

New member
Sprawdziłem raz jeszcze i udało się :) wystarczyło w Dune ustawić Przestrzeń kolorów - BT.601 lub BT.709, wczesniej miałem ustawione Full RGB. i odrazu w menu pojawiły sie wszystkie opcje.Dzieki za pomoc.
Też myślałem o wymianie projektora i po przeczytaniu różnych recenzji mój następny projektor na dzień dzisiejszy to Optoma HD33 lub właśnie HD300X, zdecydowała prędkość koła kolorów x6 a co za tym idzie brak efektu tęczy. W moim poprzednim BENQ miałem x5 i wszystko było ok.Swoją drogą nie rozumiem polityki odnośnie tej predkości , czy to jest aż takie kosztowne żeby standardem było np x5? Poprzedni proj był z 2006 roku i zapłaciłem za niego w sklepie coś ok 3 tyś ,dziś mamy 2012 a ceny projektorów wcale nie zmalały a prędkości koła oscylują w granicach x3 - x4 nawet takie projektory jak Acer H9500BD czy Benq W7000 mają x4. To samo tyczy sie procesorów ,niedługo zadebiutuje DC4 a oni cały czas wkładaja te DC2, wyjątkowo DC3
 
Ostatnia edycja:
Do góry