H/K + JBL vs ONKYO + ESA

krojcfeld

New member
Pierwszy post więc dziękuję za możliwość uczestniczenia w tworzeniu tej gigantycznej bazy danych i za możliwość korzystania z jej zasobów.

Od dłuższego czasu szukam sprzętu do mojego pokoju 20m2. Pokój może nie jest duży ale dosyć przestronny bo w zasadzie pozbawiony wielkich mebli. Sprzęt posłuży do słuchania muzyki, głównie rockowej ale również do DVD więc ampli koniecznie z 5.1 lub 7.1 na pokładzie. Przedział cenowy to zestaw wraz z okablowaniem do ok. 6500PLN.
Nie jestem największym audiofilem jaki chodził po polskiej ziemi ale wiem czego oczekuję więc wyruszyłem na kilka odsłuchów podczas których męczyłem sprzęt (i sprzedawców :D ) "Death Magnetics" - "That was just your life" z wystrzałową perkusją, Deep Purple ze świetnym wokalem i U-571 na deser z polowaniem na jankesów.

Przyznam szczerze, że byłem zdecydowany na H/K AVR 255 + DVD39 + JBL Northridge 5.1. Przedział cenowy ok, brzmienie również dobre jak na moje warunki lokalowe.

Jednak w jednym z salonów sprzedawca na pytanie o konkurencję dla tego przedziału i moich wymagań zaproponował ciekawą cenę na ONKYO TX-SR805 i DV-SP 504. Łącznie 3800 więc zbliżona do H/K a zestaw prawie hi-endowy. Co ciekawsze miałem okazję odsłuchać 3 zestawy kolumn: JBL E80, Paradigm Monitor 9 v.5 i ESA Vivace. Przyznam, że wrażenia odsłuchowe jednoznacznie na korzyść ESA. Problem to cena. Za zestaw ONKYO + ESA cena przekroczy kompletny zestaw H/K podczas gdy w tym przypadku pozostane z 2 frontami i elektroniką. Resztę można jednak zawsze dokupić później w razie nagłego wzbogacenia się a świadomość obcowania z tak brzmiącym sprzętem to prawdziwa radość.

Na koniec pytanie. Wszystkie moje odsłuchy miały miejsce w salonach i nie będę miał okazji testować tego w domowym zaciszu. Czy nawet jeśli ONKYO + ESA gra lepiej i to znacznie w cenie pełnego zestawu H/K to czy różnica z salonów będzie zauważalna w moich 4 ścianach, bez wytłumienia, za to z mniejszym metrażem? Oraz czy ktoś z szanownych forumowiczów zna kolumny ESA i jak się sprawują w rockowej muzyce i kinie w 20m2?
Oczywiście mile widziane sugestie i inne zestawy w podobnym przedziale cenowym.

Serdecznie pozdrawiam.
 

krojcfeld

New member
Rzeczywiście wczoraj na stronie dystrybutora Onkyo pojawiła się sugerowana cena 2800 więc cena to żadna rewelacja. Mimo wszystko SR805 to uznany model i organoleptyczny test wagowy 23,3kg Onkyo przy 13,6kg H/K też coś oznacza...
Ale najczęściej pierwszy wybór najtrafniejszy i przyklepany przez blackninja więc nie pozostaje nic innego jak uderzyć do niego o dobrą cenę:)
Swoją drogą niewiele na forum o głośnikach ESA a to w końcu rodzima manufaktura i to całkiem przyzwoita.
 
Do góry