H/K - dramatyczne polskie instrukcje obsługi

krzyswol

New member
Witajcie,
od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu H/K 347 + DVD 47. Probowałem coś zrozumieć z polskich instrukcji obsługi, bez skutku. W pewnym momencie sobie odpusciłem i zajrzałem oryginalnej instrukcji załaczonej do sprzętu.
Porównałem i takie wnioski: tłumaczenie niechlujne, nieprzetłumaczone całe fragmenty (są w oryginalnej wersji a w polskiej brak), niekompletne opisy rysunków.....dramat.
Brak słów. Polskie instrukcje po prostu wyrzuciłem, w orginalnych (angielski, niemiecki ...) wszytko jak trzeba...tylko trzeba przyzwoicie znać jeden z jezyków z oryginalnej instrukcji.
Marka broni się sama, ale......
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie wyrzucałbym polskich instrukcji, gdyż przy odsprzedaży mogą się przydać. Takie podejście przy tłumaczeniu nie jest odosobnione. Dlatego ja osobiście preferuję oryginały.

ArtS :)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Zdaje się, że jest wymóg prawny, aby do urzadzenia sprzedawanego na terenie RP był polska instrukcja. Ale jaka ta intsrukcja ma być prawo zapewne już nie określa. Ma byc polska. :) Swego czasu kupiłem cos z instrukcją "polską". Było to tłumaczenie tłumaczem komputerowym. :D I śmieszne i straszna zarazem.
 

markkyy26

New member
Z tego co się orientuję Firma która wprowadza sprzęt na rynek Polski ma obowiązek dostarczenia instrukcji w naszym języku. Chodzi tu tak naprawdę o instrukcję tzw. "uruchomieniową". Jak to producent, dystrybutor czy kto inny zinterpretuje to juz niestety zależy od niego samego :(. Sa przypadki instrukcji które mówia tylko o podłączeniu do gniazdka i włączenia przycisku on/off i to wszystko. Podobno wg prawa naszego państwa jest w takim przypadku wszystko ok. Smutne to, ale prawdziwe:(
 
Do góry