H/K BDS 800 czy BDS 770

tommy

New member
Dlaczego te dwa? niestety mała szafka -wymiana na razie nie wchodzi w grę ( przestrzeń do zagospodarowania 100cm dług, 20 cm wys., głebokośc 50cm), a jeszcze zmieścić sie musi n-box i centralny od kina. Niewielkie kolumny , które chcę postawić na standach- powieszenie nie wchodzi w grę. W cenie do ok. 4k alternatywy dla Harmana chyba nie ma ( w desperacji patrzyłem nawet na samsunga HT E 6750w- ma całkiem przyzwoite opinie)- pomijając Bose bo to inny budżet
Sprzęt praktycznie tylko do kina (film, koncert,sport). 800-ka jest z HKTS 60, 770-z HKTS 9-ale ma lepszy amp. ( do HKTS 60 standy droższe niż do HKS 9). Czy brać pod uwagę jeszcze coś innego? , a może zestaw BDS 5+HKS 16?

witam ponownie
przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł, a może by HK avr 70 ( jest niski i w mojej szafce zmieści się na nim coś jeszcze np dvd czy n-box) + zestaw HKTS na standach- który to zależy od cen tak żeby się zmieścić w budżecie. Z góry dziękuję za każdą podpowiedź
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bagiennik

New member
Bez reklam
Z niskich ampów to zdecydowanie Marantz NR 1402/1602 lub następcy ***3
PO co stawiać plastikowe HKTSy na standach jak tyle samo miejsca zajmą prawdziwe kolumny ?
 

tommy

New member
Dzięki za odpowiedź
niestety nie mam miejsca na głośnik centralny , który w klasycznych kolumnach jest niestety za duży, nawet jak by go wyciągnął przed telewizor , na szafkę - stąd pomysł z HKS-ami. O marantzu też myślałem ale nie wiem jak by to grało z HKS
 

tommy

New member
problem z tym że jedna z tylnych kolumn będzie praktycznie na wejściu do salonu ( HKTS w standach mają kanały na kable) poza tym chyba lepiej ( ze względów technicznych) i estetyczniej żeby komplet głośników był od jednego producenta, stąd opcja z HKTS-ami. KEFy 3005 byłyby idealne ale to nie ten budżet ( KEF IQ+NAD grają u mnie w stereo ale to inna bajka:? nie związana z tematem kina domowego).
 

bagiennik

New member
Bez reklam
To już kwestia priorytetów, jak stawiasz na "estetyke" i wolisz plastikowe HKTSy od porządnych kolumn to kup co uważasz.
 

tommy

New member
wg mnie estetyka też jest ważna tym bardziej że to jest kino w salonie, po którym nie spodziewam się cudów jeśli chodzi o muzykę (a i budżet marny) a służyć ma do uzyskania w miarę przyzwoitego dzięku przy oglądaniu różności. Temat jest na tyle szybki że tak naprawdę waham się jedynie czy gotowiec w postaci BDS 770-800 czy avr 70 + HKTS ( zw względu na finanse najchętniej 16-ki- dochodzą mi koszty standów) - i trzeba się brać za zakupy.

im dłużej myślę tym większy problem, a może by tak do tego harmana avr 70 zapodać cabasse alcyone 5.1 to podobno nieźle gra ,wiem że to inna kasa ale czy warto w porównaniu do HKTS 60 harmana, czy po prostu nie kombinować i kupić BDS 870
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak chcesz mieć zestaw do swoich potrzeb to minimum BDS770, BDS870 już z bardzo dobrymi małymi głośnikami. Mają teraz dobre ceny, pisz na priva może stać Cię na wyższy model. Dodatkowo są też w promocji.
 

tommy

New member
nie wiem czy mnie stać, ale się chyba nie dowiem bo nijak- tylko się nie smiejcie:hihi:- mimo zainstalowania tego komunikatora nie mogę napisać wiadomości,
blackninja- możliwy inny kontakt?
 
Do góry