H/K AVR171 - jak oglądać TV przy wyłączonym amplitunerze?

HYRO

New member
Posiadam amplituner Harman Kardon AVR 171, mój problem polega na tym, że nie mogę oglądać TV przy wyłączonym amplitunerze.
Dekoder satelitarny NC+ podłączony jest do amplitunera poprzez HDMI, a drugi przewód podłączony jest na wyjściu z amplitunera do TV, wszystko działa prawidłowo do czasu kiedy chcę oglądać programy z tunera satelitarnego z wyłączonym amplitunerem, sygnał nie jest wtedy przekazywany do telewizora.
W amplitunerze jest opcja "HDMI Audio to TV" ale to raczej nie działa jak powinno.
Jak ewentualnie mogę rozwiązać mój problem?
 

HYRO

New member
To akurat byłoby rozwiązanie, gdym nie miał HDMI w amplitunerze, jeżeli tak zrobię, nie będę miał obrazu menu H/K na TV.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Amplitunery z passthrough są włączone i udają wyłączone. To co za różnica? Tylko dla marketingowej funkcji?
 

HYRO

New member
Chyba nie powiesz mi, że kiedy wyłączysz amplituner to on i tak jest włączony i pobiera tyle samo mocy jak by był włączony?
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
To nie jest na zasadzie przekaźnika, że wszystko jest wyłączone, a hdmi in i out spięte na sztywno :)
Płytka video jest włączona i nie dość, że amplitunery "wyłączone" pobierają prąd to jeszcze się grzeją np Onkyo :) to samo z siecią i sterowaniem po niej.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Ale jednak te 2W to nie 40W w zwykłym spoczynku podczas włączenia.
Całkowite wyłączenie to przeciętnie teraz 0.5W. Wiadomo, aktywna sieć doda swoje 1-2W.
 

HYRO

New member
To że nie jest na sztywno spięte to łatwo się domyślić, ale nie wydaje mi się, że pobiera tyle samo prądu co na włączonym amplitunerze.
Może ktoś wie na przykładzie jednej z Yamahy jaka jest różnica w poborze prądu kiedy jest włączony i kiedy jest w stanie czuwania?
No i chętnie dowiedziałbym się szczegółów na jakiej zasadzie cały ten system HDMI pass through działa.
 

HYRO

New member
wychodzi troszkę ponad 0.5kWh na 2 tyg, czyli około 0.30zł, to co to jest? w miesiąc 1 kWh czyli jakieś 0.60zł, w rok 7,2zł

to używając amplitunera przez 4h dziennie przez 2 tyg wychodzi ponad 2kWh czyli 1.2 zł a w miesiąc 2.20zł...

nie ma co liczyć, w porównaniu do kwoty jaką się płaci za sprzęt grający, kwoty za prąd to jak kropla w morzu...
 

HYRO

New member
To zmieniając temat, jaki amplituner proponujecie w podobnych lub nawet większych granicach cenowych jak ten AVR171, który będzie miał HDMI pass-through i brzmiał podobnie do Harmana?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Mnie to najzwyczajniej wisi. A na urlopie to włączam kompletnie wszystko poza lodówką
Błąd lodówka wciąga najwięcej

To zmieniając temat, jaki amplituner proponujecie w podobnych lub nawet większych granicach cenowych jak ten AVR171, który będzie miał HDMI pass-through i brzmiał podobnie do Harmana?
Nie kombinuj jest ok sam pisałeś, że to zerowy pobór.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z drugiej strony można powiedzieć, że lepiej mieć pass-through. Do korzystania nikt nie zmusza. Jednak musi być na to zapotrzebowanie skoro ta funkcja jest często stosowana. Pewnie taniej by było z tego zrezygnować.
 
Do góry