H/k avr 265

Adamus84

New member
jesli juz mowimy o harmanach to jak sie ma ta nowa seria ...70 do starszej. jak z dzwiekiem w muzyce i kinie...na plus czy tak samo...czy cos polepszyli oprocz dodatkowych bajerow....i jak z awaryjnoscia....ma ktos jakies spostrzezenia?
 

Adamus84

New member
a moze blackninja znajdzie troche czasu i opowie cos wiecej na temat tych nowych cudeniek wzgledem starszych konstrukcji....
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Obiecuje, że tak jak tylko nim dłużej się pobawię.
Pierwszy szok przy podniesieniu samego amplitunera, bo nic nie waży :)
 

Rybaczenkow

New member
Żeby nie zakładać nowego tematu:
Znajomy kupił taki właśnie amplituner, i "problem" polega na tym że przy odtwarzaniu z laptopa filmu Blu-Ray dźwięk odtwarzany jest w Logic 7. Czytałem trochę na ten temat i doczytałem że auto-wyszukiwanie sygnału zawsze ustawia na Logic 7 i ewentualnie można ręcznie włączyć coś innego, i działa to w przypadku gdy chcę włączyć stereo, natomiast przy filmie nie ma opcji żeby wybrać DTS-HD Master. Gdzie szukać przyczyny?
 

marwol

New member
U mnie w avr 158 czyli starszy brat bez problemu w trybir auto znajduje 'najlepsza' sciezke.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
AVR 370? Generalnie do pełnego szczęścia brakuje mi tylko wygrzanych kolumn. Funkcjonalnie ma nawet za dużo jak dla mnie na pokładzie(Airplay, sterowanie z Androida, 2 wyjscie HDMI out). Bardzo miło mnie zaskoczył w przy koncertach na BR. Sade, Celine albo Beyounce wypadają rewelacyjnie(scena jest pełna, żywa,ciepła i uporządkowana). Do oglądania filmów (takich jak Transformers 3 tez w BR) w zupełności wystarczy wyciśniętego z jeszcze zimnych RX8 basu. Jestem na etapie sprawdzania różnicy w dzwięku ( jego sile i jakości) przy włączonym EzSet/EQ. Przy słuchaniu koncertów z EzSet/EQ na on scena jest uporządkowana i kolumny trzymane są w ryzach. Gdy to wyłacze to dzieje się co chce:) np. scene zalewa bas. Ustawienia sieci po wifi banalnie proste, nie ma problemu z mediam typu mp3, flac po sieci domowej, tutaj troche to wolno wszystko działa- ale jakoś mi to nie przeszkadza.USB smiga aż miło tyle że musi być w formacie FAT32. Dużym plusem okazało się odtwarzanie w stereo sygnału z lapka po hdmi- youtube+materiał w jakości HD brzmią fenomenalnie. Testowałem go również z PS3, (crysis2, bf3)- ucieszyły mnie jakością dzwięku (dts 5.1). Na tyle byłem radosny że nawet i sąsiedzi mieli okazję posłuchać jak czołg im jeździ po suficie:). Sluchałem avr 265 i nie jestem rozczarowany 370tką. Jak każdy klocek z Harmana śmiało można się przy nim ogrzać. Co do samych ustawień to można ustawić jasność świecenia gałki, zabawa wygaszaczem oraz dużo innych. Czekam na AVR 470tke, by porównać ich możliwości. Nie mam z nim problemów- nie trzaska, skaluje jak powinien, sterowanie intuicyjne. Średnio gra koło 30 godzin tygodniowo więc poznajemy się bardzo wolno:) W razie czego proszę o pytania, jeśli to komuś pomoże podjąc decyzję.
 

davee86

New member
Po przewertowaniu kilkunastu stron materiału zamieszczonego w Waszych postach z pomocą wujka GOOGLE, dokonałem ostatnio zakupu pierwszego konkretnego amplitunera w moim życiu, na którym mam zamiar budować swoje centrum rozrywki w nowo zakupionym mieszkaniu. Mieszkanie jest dosyć typowe, salon połączony z kuchnią ma gdzieś 20m2, z tym że miejsce odsłuchu, które przesunięte jest do lewej strony ma 14m2. Amplituner, który postanowiłem nabyć, zakupiłem, również sugerując się opiniami o rodzaju dźwięku wydobywającego się z niego oraz o możliwościach gry w stereo. Chciałem zakupić ciepło grający amplituner kina domowe z możliwością dobrego odtwarzania muzyki tylko na głośnikach frontalnych (stereo) 80% muzyki 20% filmu. Wybór padł na AVR 265. Jestem wielkim fanem użytkownika Blackninja, który właśnie ten amplituner polecał, biorąc pod uwagę podobne wymagania co moje, innym użytkownikom forum. Pozostała mi kwestia doboru głośników. Otóż wczoraj pełen optymizmu i przekonania, że zakupiłem właściwy amplituner do moich potrzeb, udałem się do profesjonalnego salonu HiFi w KAtowicach. Powiedziałem, panu sprzedawcy, że zakupiłem ww. amplituner sugerując się opiniami o ciepłym dźwięku produkowanym przez urządzenie. Pan z salonu rozwiał mój optymizm i zadowolenie, ponieważ wg. niego amplitunery Harmana nie grają ciepło i ich dźwięk nie podoba się mu (sprzedaje też HK). Wstępnie umówiłem się na odsłuch - mam przywieść mojego avr i podepną go do wybranych głośników. Mają tam Monitor Audio RX6 (który średnio mi się podoba jako mebel, ale jeśli jego dźwięk będzie mi odpowiadał to oczywiście wygląd zepchnę na drugi plan), KEF c7 (który po przeczytaniu kilku postów jest od mojego czasu faworytem), Q-acoustics 2050, chociaż zależy mi na głośnikach z przednim BR, ponieważ nie będę mógł znacznie odsunąć kolumn od ściany.
Co o tym sądzić? Jakie głośniki dobrać? Czy moje propozycje są dobre? A może celuje w zbyt duży sprzęt jak na ten metraż? Czy brać pod uwagę tylko metraż miejsca odsłuchu, czy cały metraż salonu z kuchnią i przedpokojem. Załączam zdjęcie mojego, póki co w powijakach, domowego centrum rozrywki. Jedna kolumna stać będzie oczywiście bliżej kąta po lewej, a druga pod kontaktem, przed cegiełkami po prawej.

link do zdjęcia
imageshack.us/photo/my-images/843/v2pw.jpg/]ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Potwierdza się stwierdzenie, że do sklepu chodzimy słuchać sprzętu a nie sprzedawcy :) w takim budżecie nic lepszego z amplitunerów kina domowego nie zaproponuje.
Pod Ciebie kolumny to C7, QA i Boston Acoustics i z tych ostatnich będziesz najbardziej zadowolony jak szukasz ciepłego dzwięku.

00fac0b0-cfe3-4f5e-a02e-f5ea501f01fb,800,600.JPG
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak masz umówiony odsłuch i nic za niego nie zabulisz to warto posłuchać. Jeśli jednak amplitunera nie kupiłeś w profesjonalnym salonie w Katowicach to znowu tylko nasłuchasz się od sprzedawcy jak to on go nie lubi :) i może popsuje Ci humor podpięciem wzmaka za 5000.

A260 bardzo udane, nie wiem jak masz spore pomieszczenie trzeba to zweryfikować i zastanawiać się nad A260 lub mniejszymi.
 

davee86

New member
jest to salon z kuchnią 20m2 plus jeszcze przedpokój, ale same miejsce, które obuduję głośnikami to jest 14m2.Tutaj zdjęcie:
imageshack.us/photo/my-images/843/v2pw.jpg
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Posiadam zestaw H.K (wprawdzie tylko ) AVR 170 i Boston Acoustics A360 w pokoiku 16m2 mogę więc napisać że dla mnie w stereo gra naprawdę dobrze.
Zestaw prezentuje dość ciepłe , dokładne brzmienie, basik dobrze ;słyszalny; . Za namową ;) @blackninja zakupiłem A360 (myślałem żeby zakupić 250-ki) i z AVR 170 w moim ;metrażu; z tego zestawu jestem bardzo zadowolony. Na marginesie mogę polecić zakupy u blackninja , niższych cen choć szukałem :shock:nigdzie nie znalazłem.
 

davee86

New member
to miło słyszeć, zawsze marzyłem o sprzęcie HK teraz marzenie się spełniło no a wczoraj takie niezbyt miłe słowa, no ale dzięki Wam znów cieszę się z zakupu i teraz tylko kwestia tego czy zakupić a250 czy a360...
 
Do góry