H/k avr 265

raven31

New member
Mam pytanie do posiadaczy AVR 265 (ewentualnie osób, które mogą to sprawdzić): czy faktycznie (jak jest napisane w specyfikacji) port USB służy tylko do aktualizacji oprogramowania i nie można do niego podłączyć np. pendrive z MP3?

Przeglądam też manuala i tam rozdział o odtwarzaniu MP3 z USB ma dopisek:
"Listening to Media on a USB Device (AVR 3650/AVR 365)"

pozdro
 

łukasz82

New member
A ja nie będę rozpoczynał nowego wątku, ale kontynuując temat AVR 265 chciałbym zapytać znawców czy nowe amplitunery Harmana aż tak miażdżą wcześniejsze??? Dla porównania specyfikacji... AVR 460ma 2x75W i 7x60W
Nowy KH AVR 265 w specyfikacji ma 7x95W a AVR 365 7x110W przy 8 Ohm
Czy Harman aż tak poszedł do przodu? Dźwięk jest przodujący a jeśli aż tak poprawili moc to mg mnie TOTALNA WARIACJA!!!! Dla mnie nie potrzeba nic więcej jak AVR 365!!! Dobrej nocy :)
 

loky

New member
AVR 245 - 2x65W 13,6kg
AVR 247 - 2x65W 13.6kg (realnie 2x83W)
AVR 255 - 2x65W 14,0kg (realnie 2x92W)
AVR 260 - 2x65W 14,0kg (realnie 2x88W)
AVR 265 - 2x95W 11,1kg
raczej się stacza:x
 
Ostatnia edycja:

łukasz82

New member
Nadal nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi...
Ze specyfikacji wynika, że nowy AVR 265 jest lepszy niż dotychczasowy AVR 460!
Czy jest to prawdą czy może jest coś o czym nie wiem a powinienem, żebym nie zwracał uwagi na specyfikację i podaną w nich moc i tym samym zmienił zdanie co do wyższości numerów AVR 4.. nad AVR 2..??? Przecież podobno HK podaje rzeczywistą moc a nie jakąś z kosmosu jak konkurencja.
 

Prokop

New member
Bez reklam
255 już miała ponad 90W na kanał przy wysterowaniu 2 kanałów. To co podają w specyfikacji to moc przy wysterowaniu 5 kanałów, nie jak piszą 2. Tu jest link do testu 255 Harman Kardon - AVR255 - Amplitunery AV - Testy sprztu audio . Teraz w 265 po prostu napisali tyle ile jest faktycznie przy wysterowaniu 2 kanałów. Czyli praktycznie nic się nie zmieniło. Zresztą co tam się w ogóle zmieniło w stosunku do 260, a i nawet do 255, HDMI1.4 dodali? I to jest powód do wydania kolejnego modelu. To HDMI powinna mieć już 260. Są żałośni.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

łukasz82

New member
Dzięki Prokop za oświecenie ;)
Czytałem wcześniej testy sprzętów z audio.com.pl, ale myślałem, że aż tak zaszaleli z mocą a tu tylko podali to co osiągają w warunkach laboratoryjnych. Sprytne, bo pewnie wielu ludzi się nabierze :) Jeszcze jak trafią na sprzedawcę z dobrą bajerką to już w ogóle połkną temat bez problemu ;)
Pozdrawiam,
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Pomiędzy seria 2xx a serią 4xx od Harmana jest przepaść i to zarówno w kinie jak i w stereo(jak dla mnie).
Co do mocy podawanych przez Harmana to są one najbliższe prawdy,w większości przypadków inne firmy zawyżają dane a tak naprawdę błędnie je zapisują co myli potencjalnego nabywcę.
Tu masz przykład Amplituner Yamaha RX-V367 - Newsy sprztowe
niby najsłabszy model Yamahy a na papierze moc ma większą od AVR460 Harmana.Tu nie potrzeba bajerki sprzedawcy tylko osoby patrzącej na cyferki w specyfikacjach.
 

loky

New member
Ja tam nie uwierzę, że on ma tyle mocy co 255/260 dopóki nie zobaczę solidnego testu. Z tego amplitunera gdzieś wcięło prawie 3kg! Pewnych rzeczy tak łatwo nie przeskoczysz.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Każda marka odchudza swoje amplitunery a co do mocy AVR265 to jestem sam ciekaw jak to w testach wyjdzie.Blackninja gdzieś tu na forum bardzo pozytywnie wypowiedział się o tym jak dźwiękowo wypada ten model.
Ja i tak swojego 460 nie mam zamiaru wymieniać:)
 

pionier123

Member
mam pytanie
czy w nowych HK są funkcje sieciowe i odtwarzanie z USB mp3 / flac
wiem że mógłbym sam to sprawdzić w specyfikacji ale po prostu brak czasu
 

loky

New member
A ja myślę, że mamy u harmana do czynieni z zupełnie nową polityką a zaczęło się od tego, że 460 spadł z wyższej półki. Wcześniej mieliśmy amplitunery h\k podzielone na 2 główne grupy: 1XX, 2XX i 3XX a dalej skok cenowy i zupełnie inne konstrukcje oraz inny wygląd (klapka) czyli 4XX, 6XX i 7XX. W tej chwili będziemy mieli 1XX, 2XX, 3XX, 4XX i dopiero skok cenowy i inna konstrukcja w 6XX i 7XX.
Wydaje mi się, że 165 będzie całkiem budżetowy, 265 coś trochę lepszego od dotychczasowych 160, 365 trochę lepszy od 260 i ostatni 465 najmocniejszy z podstawowych na poziomie trochę lepszym niż dotychczasowy 360.
Niestety małą rewolucję widać też w podawaniu mocy, harman zawsze podawał moc oddzielnie dla stereo i oddzielnie (logiczne) niższą dla wielu kanałów. Dziś niestety mamy bełkot tego typu:

AVR 265
Stereo Power 95W per channel, two channels driven @ 8 ohms, 20Hz – 20kHz.

Multichannel Power (all channels driven) 95W per channel, two channels driven @ 8 ohms, 20Hz – 20kHz (WTF??)
Przy czym 265 pobiera z sieci maks 420W, 260 ciągnął 540W.

To wszystko oczywiście mogą być wyssane z mojego palca bzdury, ale wydaje mi się, że w nowej polityce, harman z seriami 1-4 dobija do onkyo czy yamahy i to zarówno w większej ilości tańszych modeli jak i pisząc bzdety w specyfikacjach. Nie trudno wyobrazić sobie jak wielu nieświadomych klientów harman tracił do tej pory chwaląc się w dokumentacji "niską" mocą. Kowalski czy Szmit wchodził do MM i chciał kupić h\k ale obok stało onkyo z 7 x 110W i chociaż bardziej podobał mu się h\k, "logika" wygrywała...:niewiem:
 
Ostatnia edycja:

Amra Lew

New member
Bez reklam
Według Niemieckiego czasopisma HI-FI Test Tv Video numer kwietniowy amplituner Harman Kardon AVR365 uzyskał następujące wyniki pomiarów(nie wiem jak były wykonywane)
Przy 4 Ohm
5x97W i 2x153W
Przy 8 Ohm
5x80W i 2x106W
Wszystkie pomiary wykonane na sygnale DD5.1.
Nie wiem na ile można brać pod uwagę wyniki tych pomiarów bo są nad wyraz optymistyczne ale nie jest to poziom starej 260 a wyniki są na poziomie obecnej 460.Ogólnie Harman chwalony za brzmienie.
 

loky

New member
Bardzo to wszystko tajemnicze. Parametry 365 rzeczywiście super pomimo mniejszej wagi i zapotrzebowania na prąd. Ciekawy jestem jak one w środku wyglądają.
Krzysztofradio, co się czepiasz, wiesz dobrze o co mi chodziło. Poprawione.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Mam pytanie do posiadaczy AVR 265 (ewentualnie osób, które mogą to sprawdzić): czy faktycznie (jak jest napisane w specyfikacji) port USB służy tylko do aktualizacji oprogramowania i nie można do niego podłączyć np. pendrive z MP3?

Przeglądam też manuala i tam rozdział o odtwarzaniu MP3 z USB ma dopisek:
"Listening to Media on a USB Device (AVR 3650/AVR 365)"

pozdro
Ma się pojawić odtwarzanie mp3 z USB w AVR265 z nowym softem.
 

smalc

New member
Witam
Po przeczytaniu wielu wątków na forum kupiłem avr 265. Po podłączeniu za pierwszym razem manu wyświetlało się na ekranie tv. Sprawdzając możliwości, ustawienia coś namieszałem i na tv wyświetla brak sygnału. Co konkretnie musi być ustawione aby menu było na ekranie. ?
Druga sprawa skąd można pobrać aktualizację? Na stronie oficjalnej nie mogłem znaleźć?
 
Do góry