H/K AVR 260 aktualizacja firmware

dziubek123

New member
Witam
Skusiłem się dziś na zaktualizowanie firmware w moim AVR 260 na obecne ze strony producenta:
LINK
Jak zwykle poszło coś nie tak, a mianowicie po aktualizacji wszelkich spraw związanych z dźwiękiem i sterowaniem amplitunera program "flaszujący" doszedł do pozycji aktualizacji VIDEO i tak według instrukcji nie należało przestawiać urządzenia w tryb download ani resetować tylko zacząć upgrade w minimum 30sekund po uruchomieniu z trybu stand by bo po tym czasie amplituner się "odpowiednio poustawia" (nie pamiętam dokładnego komunikatu), jak już odczekałem wymagany czas kliknąłem na przycisk upgrade i po chwili w okienku poniżej pojawił się komunikat o niemożności połączenia z amplitunerem. Moje pytanko brzmi: czy ktoś z forumowiczów aktualizował firmware w tym amplitunerze i czy miał podobne problemy? Wydawało mi się że robię nie tak przynajmniej za pierwszym razem ale powtarzałem cały proces trzykrotnie i za każdym razem kończyło się niepowodzeniem przy aktualizacji VIDEO.
sprawdziłem po tej aktualizacji wersję oprogramowania (1-2-3-0-ok) i odpowiada ona temu co chciałem zainstalować, tuner też wydaję się działać normalnie, choć w stosunku do poprzedniej wersji nie na wszystkich kanałach da się włączyć tryb LOGIC 7 (pomijam kanały z dźwiękiem DOLBY DIGITAL).
 

Delta

New member
A co w ogóle daje nowy soft w porównaniu ze starym??? Chodzi o to , że musiałbym kombinować jakiś laptop z RS232, żeby zrobić upgrade.
 

Delta

New member
Hmm chodzi o taki "przerywany" dźwięk???? i nowy soft to poprawił?? Mnie to też trażniło tylko myślałem żę logic 7 tak ma po prostu. W opisie na stronie samsunga było że nowy soft likwiduje taki efekt ale w Neo 6 a ja tego nie używałem więc myślałem że nie ma sensu wymieniać opraogramowania.
 

dziubek123

New member
Wiesz co, raczej nadal rwie ale łagodniej to brzmi. Zauważyłem jeszcze jedno, a mianowicie wcześniej jak leciał dźwięk dolby digital to nic nie można było z tym zrobić i nadal tak jest dla wersji 5 kanałowej ale dla wersji 2-kanałowej można sobie już dowolnie tryby surround wybierać.
 

Delta

New member
Ok, ale czy sygnał ze źródła DD 2.0 odczytuje jako DD czy jako Dolby PLII??
Ja mam taki problem z kablówka i się zastanawiam czy to ich wina czy AVRa
 
Do góry