H/K AVR 255 i PS3

mikas

Member
Od kilku dni bawię się H/K AVR 255 i PS3 i zauważyłem, że jak chodzę po menu konsoli to dźwięk przy skakaniu po danych pozycjach włącza się dopiero jak szybko lecę w dół i górę, oczywiście jak mam dużo pozycji, a przy wolnym przesuwaniu już go nie ma. Jak nacisnę przycisk info na pilocie od H/K to widzę co się dzieje, jak nic nie robie to nie wykrywa dźwięku, dopiero jak przez chwile szybko ruszam to wskakuje LPCM i wtedy jest dźwięk, ale wystarczy że zatrzymam na chwileczkę pada i już go nie ma. To samo jest na filmach dvd, jak zatrzymam film (pauza) i ponownie go wznowie to dźwięk pojawia się po chwili. Czy to normalny objaw i wszyscy tak mają, może to da się jakoś zmienić? Bardzo bym prosił o wypowiedz osób, którzy mają oby dwa urządzenia.
 

mikas

Member
Sorki, ale gdzie dokładnie leży to update bo szukałem na stronie H/K ale jakoś go nie widzę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mikas

Member
Właśnie czytałem temat "...firmware dla modeli 255 i 355..." i już sam nie wiem czy zmieniać na najnowszy soft. Bo z tego, co czytam i jeśli dobrze to rozumiem, to jedno się poprawia a drugie pogarsza, np występują jakieś problemy z dźwiękiem po HDMI. Nawet gdzieś czytałem jak sam pisałeś komuś, że jak nie musi to niech nie zmienia na nowy soft. Więc nie wiem co robić, bo w sumie do amplitunera jest tylko podłączony PS3 i zależy mi na jego dobrej obsłudze, ale nie chcę np uzyskać dźwięk w menu a stracić na obrazie, bo i takie czytałem wątki o pogorszonym obrazie.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
jak nie musisz to nie zmieniaj ale ty musisz :)

ale ok, mam najnowszy soft na poczatku tez mialem problem z ps3 nowy sofcik to naprawil, u siebie pogorszenia w obrazie nie zauwazylem a raczej poprawe w czerni i tutaj..

ktos ostatnio pisał ze na starym sofcie w killzonie przy ustawianiu jasnosci widzial znaczek helgastow czy tam isa.. w nowym tego niema .. no coz jak sie nie umie czerni ustawic w tv to sie zgania ze amplituner to popsół..

dalej tryby surround znikajace czy cos... niewiem ja na tv mam dd movie , music, dts neo stereo słowem kazdy tryb wiec albo mnie to nie dotyczy albo takich problemow niema..

problemów z dzwiekiem hdmi niemam i nie mialem ..

takze niewiem co zrobisz ale ja dalej zamierzam updatowac jak tylko wyjdzie nowy soft zadnych problemow oprocz pykania po paru godzinach pracy nie mam nie pozostaje mi nic innego tylko polecic update..
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Oj oj oj jak śpiewal EXPLOITED

Kolego DARKMAJIN z wielkim szacunkiem piszę te oto słowa niech się w ..... ogień schowa!
No jest taki problem w tym hk 255 ,
jest! i już!
na pewno różnica w jakości dźwięku w lpcm w denonie a w hk 255 JEST i TO BEZ DWÓCH ZDAŃ!
Póki co.
A mam piętro niżej by tego dośwaidczyc,i ten sam problem miałem z basem w 2809+jbl gdzie też sąsiad mający jbl ES 80 + reszta towarzystwa JBL miał i ja też miałem możliwość porównania,
jednoznacznie stwierdzamy-dźwięk PORÓWNYWALNY!!!
W tej grze w którą standartowo jest wyposażony PS 3 w moim a właściwie przez mój skromny sprzęt idzie
wsio Horoszo:D
A wlaśne po tym LPCM w hk 255 dźwięk kulawy oj mocno kulawy przynajmiej z PS 3 po hdmi porównując obydwa amplitunery.
kolega wkur......ny! i na dodatek chce suba JBL e 250.

no jaja jakieś;)
 

mikas

Member
gadzeciaz napisał:
A wlaśne po tym LPCM w hk 255 dźwięk kulawy oj mocno kulawy przynajmiej z PS 3 po hdmi porównując obydwa amplitunery.
no jaja jakieś;)
Dlatego ja mam ustawione na bitstream po kablu HDMI i jakoś dźwięku o wiele lepsza, jeszcze wgram nowy soft i wtedy porównam z LPCM.
 
Do góry