H/K AVR 255 + głośniki 5.1 podłączenie i konfiguracja

ikar1975

Active member
Bez reklam
Dts ale kup albo pożycz film na blu-ray ze ścieżką hd master audio zobaczysz różnice razy 2 w stosunku do dts i dolby digital.Teraz to już w domu jesteś tylko zmieniać w ps4 ewentualnie ustawienia audio żeby w hk odpowiednią ikona się wyświetlala :) sam do tego już dojdziesz :p .Pzdr
Jeszcze propozycja jest strona demo-world ściągnij kilka wstawek z fajnym dzwiekiem po prawej stronie na liście jest system dźwięku np hd master audio.
 
Ostatnia edycja:

eloszki

New member
Nie da sie ustawic 2 na ps4. Moge klikmac tylko w jedna opcje niestety. Sam dzwiek obecnie jest bardzo ok. Bardzo Wam dziekuje za wyprowadzenie mnie z bledu odnosnie tych opcji logic, ktore tylko " dubluja" dzwiek. Ustawilem na sztywno 5.1 i teraz te teretycznie boczne sa glosnikami tylnymi - dziala to poprawnie :) . Netflix przy opcji auto tez pokazal na panelu 5 glosnikow oraz wyswietlil napis dolby. Kurde mam to chyba 5 lat i dopiero teraz wiem w jakims % jak to dziala. Jestem naprawdę Wam mega wdzieczny. Zapewne wroce jak cos znowu zepsuje :) - czyli szybko :)

Jutro postaram sie jakis film kupic z takim formatem dzwieku - zobacze czego to warte :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

Rafal7

Banned
Jak to się nie da?
W ps3 ustawia się jakie formaty ma konsola wysyłać po optycznym i hdmi.
To jak będzie film lub gra w Dts a Ty będziesz miał ustawione na DD to konsola nie wyśle DTS.
 

eloszki

New member
Konsole mam tylko ps4 i podlaczona ona jest po hdmi. Moge kliknac tylko na jedna opcje. Jakbym mial podlaczone optykiem ps4 wredy rzeczywiscie moge dla kazdego wyjscia wybrac inna opcje dzwieku - nie mam jej tak podlaczonej ( teraz musze zerkac na film i przelaczac). A jak film bedzie mial to master hd to co powinienem wybrac z tych 3 dostepnych aby to zadzialalo poprawnie?

No w sumie tak dziekuje bardzo IKAR za podjecie tematu i rozwiazanie problemu :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

eloszki

New member
Dodatkowo na probe wybralem teraz linear to na hk pokazuje sie multi ch cos takiego. Nie mam pojecia co to jest. Dobra bede za 2 h bo mnie zaraz dziewczyn azabije ze filmu nie moze zobczyc spokojnie bo durnieje :)

Ale dziwna rzecz sie dzieje a mianowice przy odpaleniu filmu pokazuje dts a po paru chwilach zmienia sie na ten multi channel pcm. Hmmm o co chodzi?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

eloszki

New member
Wyjscie audio hdmi. A dokladnie:

Podstawowy port wyjsciowy: HDMI
Format audio ( priorytet) : do wyboru te 3 sztuki.

To ten multichannel jest ok? W takim razie moge zmienic na linear pcm bo przy tym tez sie ustawialo to multichannel a nie ograniczam sie do wyboru na sztywno dd lub dts? Dobrze rozumuje ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:
Do góry