H/K AVR 171 - czy Wasze modele też tak mają?

Johny09

New member
Witam serdecznie.
Od ponad miesiąca użytkuję H/K AVR 171 + zestaw Audio Pro Avanto - z których jestem mega zadowolony.
Mam tylko pytanie dot. w/w amplitunera, nie wiem czy tak powinno to działać fabrycznie czy gdzieś przy podłączaniu coś zawaliłem.
Aktualnie podpięte mam do niego 3 rzeczy pod HDMi + kabel sieciowy tj.
1.HDMI 1 (MHL) - PS4
2.HDMI 3 (Cable/Sat) - dekoder Ariva T650i
3.HDMI 5 (Game) - PS3
Wszystko działa ok ale występuje problem z wyłączaniem sprzętu tzn.
1. Kiedy mam ustawione źródło na MHL - wszystko jest ok - dekoder normalnie reaguje na pilota, wyłącza się po wciśnięciu off na pilocie.
2. Kiedy źródłem jest cable/sat lub game - nie mogę wyłączyć urządzenia, mogę dać głośniej/ciszej, dać mute, przełączyć na inne źródło ale żeby go wyłączyć bądź wejść do menu to muszę znaleźć na pilocie przycisk AVR i ampli dopiero reaguje. Trochę to dziwne/ uciążliwe szczególnie np.w nocy kiedy chce wyłączyć cały sprzęt a on dalej świeci po oczach kółkiem.
Proszę Was o info czy tak po prostu ma być czy to wina ustawień/podłączenia.
P.S. Sprzęt jest świetny i godny polecenia (thx BlackNinja ;))
 

michalgl

New member
cześć,
ja mam avr161 i również tak samo nie idzie go wyłączyć jak jest podłączony na cable/sat (mhl nie używam). Natomiast jak jest na Network, Radio, Bluetooth to bez problemu.
Zauważyłem też, że vTuner działa lepiej i szybciej przy włączonym telewizorze po HDMI. Poza tym również jestem bardzo zadowolony ze sprzętu.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Piloty od amplitunerów próbują sterować ostatnio włączonym urządzeniem, wybieramy disc/stb/tv wciskamy power, nie wyłącza amplitunera, bo próbuje wyłączyć disc/stb lub tv :)
 

Johny09

New member
no to ok tylko czy można to jakoś wyłączyć bo nie sparowałem innych urządzeń do pilota H/K i aktualnie mi tylko służy żeby wybrać odpowiednie źródło.
No i działa idealnie z MHL (PS4) a np. z Game (PS3) już nie. Sprzęt super ale wydaje mi się że to mogli zrobić lepiej. No chyba że zakładają iż jeden pilot do wszystkiego a reszta do szafy...
Kwesta przyzwyczajenia - ja sobie radze ale inni domownicy to klną pod nosem.
Pozdrawiam
 

aro600

New member
Możesz przełączać źródło nie bezpośrednio tylko przyciskiem menu a później ,,source select,, i po problemie, a irytujące cię świecące kółko też można wyłączyć np w nocy przynajmniej tak mam w avr-161 przycisk ,,DIM,,
 

Johny09

New member
Kółko akurat daje radę :). Nie widziałem wcześniej Harmana na żywo i jestem bardzo miło zaskoczony i zadowolony.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W Onkyo też jest podobnie. Jak zmieniamy przypisane źródła, to żeby np. później wyłączyć ampli muszę wcześniej wcisnąć "receiver" na pilocie. Już się do tego przyzwyczaiłem:)
 

Bonaventura

New member
Może nie będę zakładał nowego tematu tylko doczepię się tutaj.

Mam problem z ampli h/k avr 171, a objawia się on tym, że nie puszcza dźwięku z urządzeń podpiętych poprzez kable HDMI.
Sytuacja wygląda tak, że do wyjścia HDMI OUT 1 - mam podpięty projektor. Do wejścia HDMI IN 2 - mam podpięty odtwarzacz Popcorn Hour c300, a do wejścia HDMI IN 3 - podpięte jest PS3.
Zarówno z jednego jak i z drugiego urządzenia ampli nie puszcza sygnału audio po tym kablu. Dźwięk pojawia się dopiero gdy podłącze audio osobnym kablem optycznym, i oczywiście w opcjach przełączę pozycje źródła audio z hdmi na optical.
W odtwarzaczu Popcorn Hour opcja "dźwięk poprzez hdmi" jest włączona. Natomiast w przypadku konsoli PS3 podczas konfigurowania wyjścia audio i wyboru opcji hdmi pojawia się komunikat "Do tego urządzenia HDMI nie można kierować sygnału audio".
To jeszcze nie koniec, ampli nie odtwarza też muzyki z pendrive'a podpiętego do gniazda USB, wyświetlając jedynie komunikat "USB detected" i to wszystko. Bez możliwości przeglądania folderów itd.
Macie jakieś pomysły?
 

Bonaventura

New member
Niestety nic się nie zmieniło :sad:

Wgrałem nowy soft, o dziwo instalacja poprzez USB przeszła bezproblemowo. Miałem pierwotnie soft w wersji 2.23, teraz wgrałem 2.24 podany przez Baltazara. Ampli bodajże ze stycznia albo lutego tego roku.

Co ciekawe, a zaobserwowałem to już wcześniej, tylko zapomniałem napisać we wcześniejszym poście. Nawet gdy podłączam jakiekolwiek urządzenie kablem optycznym, i puszczam ścieżkę dźwiękową zapisaną w DTS 5.1 to amplituner wyświetla mi że dostaje sygnał 2.0 :shock:
Jednak gdy nacisnę na pilocie klawisz "test" to każda z kolumn podczas testu szumi prawidłowo. Szkoda, że tutaj nie ma wyświetlacza jak np. w ampli Yamahy jaki sygnał i na które głośniki sprzęt go otrzymuje.

Amplituner jest nowy, zakupiony ze dwa miesiące temu ale podłączony do zestawu dopiero teraz.
 

Bonaventura

New member
Kolejny dzień i kolejne spostrzeżenia.

USB nie udało mi się za cholerę odpalić. Natomiast zaobserwowałem, że w przypadku gdy do amplitunera nie podłącze projektora, zaczyna on normalnie puszczać dźwięk na kolumny. Gdy jednak tylko podłączymy projektor do gniazda HDMI, dźwięk niknie. Wygląda to tak, jakby amplituner chciał tylko pośredniczyć w przesyle sygnału i dźwięk przesłać na projektor.
Czy to może być wina projektora? Ale z drugiej strony ciekawe jak, skoro obraz obrazem a dźwięk dźwiękiem. Teoretycznie dźwięk powinien puszczać na kolumny nawet gdybym go usiłował podłączyć do starego Neptuna. Zgłupiałem do reszty.
 

samfisher74

New member
Co do wylaczania amplitunera, ja wystarczy ze wylacze tv a ampltuner sam się wyłącza , tak samo mam z wlaczeniem, po włączeniu tv sam wlacza się amplituner
 

Bonaventura

New member
Podłączałem projektor zarówno pod HDMI OUT-1 jak i HDMI OUT-2, bez różnicy.
Pożyczę jeszcze od kogoś telewizor i wtedy spróbuję inne kombinacje, ale to dopiero na dniach. Serwis mógłbym podpytać o kwestię USB, czemu nie wykrywa mi żadnego pendrivea.
 
Do góry