H/K AVR 147 vs Denon 1708

maaaly

New member
Na wstępie jako, że to mój pierwszy post to Witam wszystkich:)

Od dłuższego czasu poszukuję amplitunera kina domowego który zastąpił by wysłużoną Yamahe RX-530. Rozważałem różne opcje ale ostatecznie został Harman Kardon AVR 147 i Denon 1708. Od Ampli wymagam żeby obsługiwał HDMI. Zastanawiam się tylko czy Denon ma rzeczywiście aż tyle więcej funkcji niż H/K. Posiada np. konwerter wideo którego w H/K nie ma. Do H/K przekonuje mnie inna jakość dźwięku, mniej "japońska"... Zdaję sobie jednak sprawę jak szybko galopuje rynek RTV i w jak krótkim czasie mój nowy sprzęt stanie się "stary". Pomóżcie co będzie lepszą opcją?
Kolumny które posiadam są własnej produkcji oparte o przetworniki STX Akx oraz subwoofer aktywny na MDS 08.

Pozdrawiam:)
 

maaaly

New member
Co do hdmi z dźwiękiem to dopiero najnowsze modele denona z seri 1x09 obsługują trueHD itp. Ja chciałbym tylko wiedzieć czy i jaka jest różnica między avr 147 a denon 1708 i 1908. Plasują się cenowo w tej samej grupie, ale mam dylemat odnośnie funkcji i jakości dźwięku. Co zaoferuje najlepszy stosunek cena/jakość?
 

mariuszsz79

New member
Jeśli mój głos cokolwiek Ci pomoże to od kilku tygodni szukam info w necie i nie tylko również na temat amplitunera (w tym samym przedziale cenowym)
Jestem juz zdecydowany na AVR 147 (obecnie mozna powiedziec ze juz prawie kupiłem) Fakt który oststecznie mnie przekonał do H/K jest taki ze jeśli chcesz nim jednocześnie obsługiwać KD i słuchać muzyki to raczej nie ma sie co zastanawiać nad Denonem w tym modelu. Bedzie on raczej dobry do KD i tylko do tego.
Inna rzecz ze stylizacja H/K jest "inna" niz wiekszości konkurencji, ale nie o wyglad chodzi (inaczej byłoby gdyby wyboru dokonywała moja szanowna małżonka ;))
Pozdrawiam
 
Do góry