H/K AV245 + H/K DVD37 + SAMSUNG LE40R71B = ??? Jak spiąć aby uzyskać maximum?

szarman

New member
Witajcie!
Cóż...szukam mądrych, którzy doradzą mi najlepszą konfigurację tego sprzętu. Sprzęt fajny, kabli milion już kupiłem ale nie mam kogo się poradzić a w marketach lepiej nie pytać bo nawet taki laik jak ja miał ubaw :)

Kupiłem pare kabli HD, componenty a nawet optyczne.

I teraz spinamy:
Harman AVR 245
Harman DVD 37
SAMSUNG LE40R71B
Playstation 2 (Xbox w przygotowaniu)
dekoder N telewizji
i zestaw JAMO S606 (zastanawiam się nad czymś innym bo ten zestaw był do starszego H/K)

Z góry dzięki za wszelką sugestię jak i krytykę ;)
pozdrawiam

help? :roll:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
DVD37->AVR245 hdmi
DVD37->AVR245 coaxial
DVD37->AVR245 6RCA-6RCA

N->AVR245 hdmi
N->AVR245 optyk

PS2->AVR245 optyk
PS2->AVR245 svideo

AVR245->LE40R71B hdmi
AVR245->LE40R71B svideo

LE40R71B->AVR245 2RCA-2RCA
 

szarman

New member
To muszę dokupić jeszcze ze dwa kabelki :] Dziękuję Ci serdecznie!

A jakiej firmy? Profigold? Bandridge? Dyskusja za ostar na forum na temat jaki kabel do czeko itp...mam jakiś za 200zł z marketu :/ Okaże się pewnie, że kicha...

Aha i jeszcze jedno ... Czy masz na myśli dwa coaxale 3x3do [FONT=&quot]DVD37->AVR245 6RCA-6RCA ??
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Najlepiej kupować rozsądnie przewody znanych firm robiących to dawna (kimber, wireworld, ultralink), lub dobre i tanie z tej samej fabryki (profigold, bandridge, realcable, techlink).

Czy masz na myśli dwa coaxale 3x3do [FONT=&quot]DVD37->AVR245 6RCA-6RCA ??
[/FONT]


Mam na myśli cos takiego:

6rca-6rca.jpg
 

garywr

New member
blackninja napisał:
DVD37->AVR245 hdmi
DVD37->AVR245 coaxial
DVD37->AVR245 6RCA-6RCA
Podłączę się do tematu, bo niebawem będę miał podobną zagwozdkę :)

Blacku - pytanie do Ciebie, czy w wyżej wspomnianym przypadku DVD do AMP podłączamy na wszystkie trzy sposoby? Tzn. przez hdmi, coaxial oraz 6 RCA-6RCA ?

Myślałem, że wystarczy że DVD49 (w moim przypadku) wystarczy jak podłączę do HK255 przez HDMI...

Pozdrawiam :)
 

asoz

New member
J także się odrazu podepne gdyż jak tylko pojawi się reszta sprzętu na który czekam to idę jak burza, bo mi się znudziło czekanie.
A więc myślałem, że najlepiej będzie tak.

Pioneer BDP-LX71 -HDMI-> Pioneer SC-LX71
N -HDMI-> Pioneer SC-LX71
Pioneer SC-LX71 -HDMI-> Pioneer LX5090

Ale jak widze, myliłem się... a więc jak to podłązcyć aby " wyciągnąć to, co najlepsze "

PS: Czy kable QED mogą być ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W twoim przypadku styknie HDMI. Jak nie pójdzie przez HDMI dźwięk z płyt DVD-audio i SACD to przyda się jeszcze 6RCA-6RCA.
 

garywr

New member
Jak wynika z manuala DVD 49:
"6-Channel Audio Outputs: Connect these outputs to the matching 6-channel analog audio inputs on your receiver or surround sound processor. This connection is required to listen to the multichannel tracks on DVD-Audio discs or SACD (DVD 49 only)."

No i teraz mała zagadka - otóż przejrzałem kilka sklepów internetowych i nikt nie ma w ofercie kabli audio 6RCA-6RCA. W takim wypadku pewnie zastosuję 3 x 2RCA-2RCA audio.

Zastanawiałem się na kablami firmy Ultralink - pytanie do Blackninjy, które proponujesz: Challenger-2 czy może Matrix-2 ?? Domyślam się, że Matrix-2 są zdecydowanie lepsze (i droższe ;)) no ale czy aż tak usłyszę różnicę, że warto dopłacić?? Może Challenger-2 będę w zupełności wystarczające ?

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry