H/K 980 + Onkyo 807 - Jak zrobić z tego hybryde bez main in

lgawron

New member
Widze ze dajesz jednak Klipschom szanse :)

Bez main in chyba nie dasz rady - no chyba, ze dokombinujesz sobie switch i zestawisz KD i stereo calkowicie oddzielnie. Takiej zabawki niestety nikt nie produkuje - nie trudno podobno ja zrobic.

Proponowano mi NAD 356 BEE - bede testowac za tydzien. Ma main in.

Z tego co wyczytalem na sieci brzmieniowo jasniejszy od HK, wiecej srednicy (niektorych to kluje, ale nie wierze zeby w F3 byla taka opcja). Mniej basowy. Sporo drozszy.
 

lgawron

New member
btw. mozesz to zrobic nawet i bez main in - wpiac sie w wejscie liniowe na wzmacniaczu. Wtedy jednak masz 2 regulacje glosnosci.
 

pkomp

New member
wyjdź z ampli wyjściem tape out/video out - tam powinieneś(a wręcz musisz) mieć stałą nie regulowaną głośność
regulować będziesz wtedy tylko we wzmacniaczu
 

lgawron

New member
tylko, ze rozwiazanie takie jest srednie z punktu widzenia kina domowego - nie po to robi sie korekcje pomieszczenia i dostosowuje poziomy wzmocnienia poszczegolnych kolumn zeby na koncu rozregulowac sobie fronty w stosunku do reszty kolumn ...

to juz chyba lepiej ustalic sobie jedna glosnosc na wzmacniaczu stereo - pod to zrobic kalibracje wszystkich kolumn i nastepnie juz w trakcie uzywania ustawiac do ogladania video ustalony poziom na wzmacniaczu stereo i calosc regulowac z ampli AV.
 

pkomp

New member
masz rację ale w takim wypadku do kina kupuje sie to samo co na tył a dobre fronty daje sie na stereo - inaczej to wszystko nie ma najmniejszego sensu - kino z małym frontem sobie poradzi podobnie jak stereo zagra super z dużego.....po co wiec łączyc ampli ze wzmacniaczem i pod wmaka podłaczać front?bez sensu duzo lepiej nie będzie i tak - lepiej rozdzielić - kino do kina stereo do stereo
 

dudas

New member
Tak i jeszcze kupić 14 kolum i 14 wzmacniaczy tak by każdemu grało na ręke. BEZ SENSU. Nie stać mnie na fronty do stereo i osobne do kina. Dwa nie chce latać i ciągle przekręcac kabli bo cenie sobię wygodę. Nie wiem czy najlepszym rozwiązaniem z tego dołka nie było by sprzedać to Onkyo, nie kupić H/k stereo, a kupić amplituner od H/K np. 460
 

pkomp

New member
kolego do kina dajesz to samo co na tył - po co ci duże fronty do kina?przeciez to kompletna bzdura i wogóle nie sa potrzebne - w kinie kazdy kanał jest taki sam i takie same kolumny możesz zastosowac - duże fronty wyłącznie do stereo....
więc jakie koszta?znacznie niższe niz piszesz

pozatym w razie co z ampli i tak wychodzisz stałym wyjściem więc jakakolwiek regulacja odbywa sie wyłacznie we wzmacniaczu
 

pkomp

New member
nie kolego masz tylko jedną!!!!!

przecież z ampli wychodzisz cinchem ze STAŁĄ GŁOŚNOŚCIĄ(jeśli jest preout to możesz mieć też i regulowaną jeśli wyjdziesz z niego)
wiec regulujesz tylko we wzmacniaczu
 
Do góry