H/K 355 + JBL ES80+ sub 250

viper888

New member
Witam
Wiem że jest dość sporo wiadomości na forum o poszczególnych tych elementach natomiast chciałem spytać co ostatecznie sądzicie o takim rozwiązaniu nie biorąc ceny jako główny punkt, chodzi mi o czystość dźwięku i połaczenie z H/K. Muzyka 40% film 60% pokój 25m2... pozdro:p
 

darkmajin

Member
Bez reklam
po co takie pytanie zaraz sie zleci ktos powie ci ze woli

xxx + xxx
yyy + yyy

ale niema sprawy jak chcesz mętlik w gówie miec :

Zestaw bardzo dobry zwłaszcza w kinie sam taki mam tylko avr255 + es90
i jestem bardzo zadowolony 50/20/30 muza/kino/gry
pozatym zaden inny niema takiego brzmienia & designu 8)
jak dla mnie najlepszy zestaw w tej cenie


tylko ostrzegam przed wadliwymi egzemplarzami, sprawdz dokładnie
najlepiej wez z jul 2008 albo puzniejsze o ile juz sie ukazały

na co zwrócic uwage :

-pykanie w glosnikach przy hdmi ( chociaz to ujawnia sie po jakims czasie i jest teoria ze tylko jak nie jest dobrze wentylowany ;) )
-czy wiatraczek głosno nie pracuje po nagrzaniu

a juz jestes zdecydowany na 355? mysle ze 255 by starczył a płacic 1000 wiecej za 10W ? ( oczywiscie bedzie lepiej grał ale za 1000 zł taka mała róznica )



pomimo ludzi zgłaszajacych problemy odsetek złych ampli jest mały..
 

viper888

New member
Dzięki wielkie za odp.. tylko sie zastanawiam czy nie pomyśleć nad własnie jak ty ES90 ale nie starczyło by mi na większe surrondy a dobrze było by żeby wszystko było z jednej serii. Natomiast zastanawiałem sie też czy warto dawać więcej za suba 250 ale raczej chciałbym pomimo gabarytów bo lubie mocny bass choć w bloku i tak tego pewnie nie wykorzystam ale lepiej miec rezerwe niż barki.. tymbardziej że nie kupuje się tego na rok bynajmniej moim zdaniem. Co myślisz?
 

darkmajin

Member
Bez reklam
tez jestem zwolennikiem lepiej wiecej niz mniej :cool:

ale taki sprzet w bloku :mrgreen: niechciał bym byc twoim sasiadem
ja nawet nie myslałem nad mniejszym subem ale wiekszy głosnik wieksze cisnienie a pozatym schodzi nizej

a co do kolumn róznica w cenie chyba niejest az taka duza moze lepiej poczekac chociaz z drugiej strony es80 maja tylko mniejsze basy reszta przetworników jest taka sama nawet w jakims Audio czy czyms takim es80 dostały 3% wiecej za kontrole basu z tego co pamietam..

nie chce sugerowac bo to nie moja kaska ale ja sam sobie kupilem na ok 22m2

avr255 > es 90 >es 250p mam tez es80 graja tak samo głosno moze bas jest mniejszy ale sub nadrabia za nie wszystkie
 

viper888

New member
Włąśnie o to chodzi że bass jeśli bym się zdecydował na ES80 i tak nadrobi sub250 wiadomo że tez nie chciałbym zagracać pokoju kolosami a jednak 90 tki sa dość sporo większe od 80tek, także myślę że kupie 80tki i nadrobie bass 250 subem i będzie git a ta kaska pozwoli mi zmniejszyć róznicę miedzy dołożeniem do 355 bo lepiej mieć więcej niż mniej :) choć odrobine wacham się też między tymi subami 250 i 150 ponieważ nie chciałbym tez dopłacać do czegoś czego nawet w połowie nie wykorzystam a chodzi tutaj głównie o to ze gdy kupie zestaw ES80 i sub 150 to jest on w zestawie i moge mieć go już za 3,9tys taką aktualną cenę otrzymałem natomiast gdy rozbije zestaw wsadzając 250 to cena wzrasta do 4,6 bo nie jest juz to cena kompletu... sam juz nie wiem...
 

fikol55

New member
Cześć,

Mam pokój 2x większy od Ciebie i ES 250 jest nadal za mocny. Przy włączeniu na 75% cały pokój drży, rzeczy w szafkach sie przesuwają, a talerze i szklanki latają po stole :)

Czyli uważam że na taką powierzchnię pokoju w zupełności wystarczy Ci 150tka.

Jeśli chodzi o głośniki mam ES 80. I z basem przy muzyce świetnie sobie radzą, Subwoofer włącza mi się dopiero przy wysokiej głośności oraz przy filmowych efektach (jest ustawiony na ok 50% jak nie mam ochoty na przegięte wrażenia :) )

Reasumując ES 80 mają dobry bass a na ten pokój 150 to pewnie i tak za dużo :)

pozdro
 

darkmajin

Member
Bez reklam
fikol55 napisał:
Subwoofer włącza mi się dopiero przy wysokiej głośności oraz przy filmowych efektach
pozdro

o co kaman ? jak moze sie właczac od jakiejs głosnosci ?

ja itak bym kupił do takiego pokoju 250tke własnie dlatego ze potrafi zadrrzeć
róznica napewno jest w czestotliwosciach ktore bardziej sie "czuje" niz słyszy watpie zeby 150 to potrafiła nawet na 75% mocy

chciałbym zauwazyc ze w bloku nigdy nie rozwiniesz nawet tych es80 bo poprostu sasiedzi ci zrobia koncert walac w kaloryfery

fikol55 na 50m2 es250 to za duzo? nie wierze...
 

viper888

New member
I kogo tu słuchać hehe każdy twierdzi co innego... ja jednak jestem optymistą i sądze że lepiej więcej niż mniej bo nie ukrywam że mieszkając w bloku potrzebuje niskich tonów przy nawet cichym słuchaniu i tu na pewno kłania się 250 tka. Ale zobacze jak to wyjdzie finansowo bo to od tego najwięcej zalezy.. czytając co piszecie raczej przekonuje się ku 355 ES80 i jesli finanse pozwolą zainwestuje pomimo sporej dopłaty do 250 i nie ma obcji żebym nie był zadowolony :))

Też ciekawi mnie co masz na myśli że włącza sie się sub przy jakiejś głośności.. nie wiem co miałeś na myśli.
 

fikol55

New member
Powiem tak,

Co do tekstu, że włącza mi się przy wysokiej głośnosci chodzi mi o to, że najzwyczajniej go słyszę i czuję jak jest na tyle głośno że przeszkadza w swobodnym powiedzmy czytaniu gazety :) natomiast jak słucham relatywnie cicho suba po prostu nie ma :)

a na mój pokój tego suba po maksie odpaliłem może 5 razy na 5 miesiecy. i wierzcie mi cały pokój chodzi, drzwi, szyby, rzeczy w meblach i na meblach, koty zaczynają szaleć, i tylek lata po sofie :) nie mowiac o tym, że kobieta nie wyrabia :)

Generalnie kilkanaście osób które miały okazje doświadczyć mojego kina domowego twierdzą, że wrażenia lepsze niż w kinie.

Pytanie w jakim momencie uważa się suba za przegięcie :) dla mnie wporzo, ale na 25m2 to trochę sobie nie wyobrażam, pewnie ściany zaczną pękać (dosłownie)

pozdro
 

viper888

New member
Może i masz racje kolego choć nie ukrywam że jak starczy mi finansów to wezme 250tke chodzi tutaj nawet o niższe zejście głośnika przy cichszym słuchaniu i na pewno 150tka nie zejdzie tak nisko, w pokoju nie mam prawie mebli także nie ma co drżec :)) a wizual tego suba robi na mnie tak duże wrażenie że nie mogę się oprzeć .. zobaczymy jak będzie w każdym razie wezmę na pewno Wasze zdania pod uwagę przy kupnie.
 

fikol55

New member
Jeszcze jedno,

Mam kumpla, który siedzi w branży elektrycznej. Z grubsza mega spec a głośnikami też się interesuje :) Twierdzi, po zobaczeniu parametrów 250tki, że on tyle prądu żre że nie wyrobie z rachunkami... Nie mogę tego zweryfikować bo od 4 miesięcy nic nie dostaje :D - nowy blok i STOEN chyba go nie widzi :)
 

viper888

New member
No nie ma nic za darmo ... he moc kosztuje ale nie wydaje mi się zeby bylo to aż tak tragiczne ... przecież nie grasz tym przez 24H tylko co jakis czas film mykniesz troche muzy jakieś radio czy coś to ileż tego może zeżreć :) ale wież ... 3.0 benzyna nie będzie nigdy palić 6L i nie trzeba być uczonym żeby się tego domyslić .. :-D pozdrówka


A mam jeszcze pytanie...jakie dvd do tego polecacie do 355.. i od którego modelu czyta PL znaki... 47? czy juz w niższym.
 
Do góry