Gwarancja

adamusSY

New member
Witam wszystkich użytkowników tego forum i właścicieli PS3. Wczoraj sprzedałem Xboxa 360 i mam zamiar za niedługo kupić PS3. Powód - muszę zakupić Blu-Ray'a a tak bedę miał 2 w jednym. Martwi mnie jednak co innego, a mianowicie słyszałem ponoć, że producent daje tylko 12 mies. gwarancji. Czy to prawda?
Poza tym proszę o informację jak zachowują się filmy z napisami (niezależnie od formatu, DVD, Dvix, Mkv), kolega z pracy mówi, że w niektórych wypadkach ma problem z załadowaniem napisów. Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Gwarancja jest na 12 miesięcy od Sony.
Po tym okresie przez kolejne 12 miesięcy możesz walczyć ze sprzedawcą na zasadzie niezgodności towaru z umową ale z reguły jest to walka z wiatrakami.

PS3 sama z siebie nie odtwarza w ogóle MKV, odtwarza DiVX i DVD.
Aby odtwarzać MKV należy skorzystać z Media Servera lub zmienić kontener z mkv na coś co PS3 łyka.

Pozdrawiam,
 

adamusSY

New member
Witam, w takim razie jakiego rodzaju pliki o wysokiej rozdzielczości (HD Ready lub Full HD) mogę odtwarzać na tym sprzęcie?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie jest, to jest łaska producenta ile da gwarancji, może jej dać 1 miesiąc a może nie dać w ogóle.

Pozdrawiam,
 

rafib1975

New member
Czy 12 miesiecy nie jest czasem niezgodne z polskim prawem?
jest nie zgodne z prawem unijnym ale my żyjemy w polsce i jest to zgodne. A jeśli chodzi o napisy w Divxach to musisz dołączyc je na stałe, np pliki TXT nie obsługuje, jak pisałem do sony to na razie nie planują softu żeby umozliwic odtwarzanie TXT cos tam im chodzi o piractwo!!!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
TXT to jest kpina stosowana praktycznie tylko w Polsce.
Standard to SRT i tego należy się trzymać.

Znasz jakieś zapisy prawa europejskiego, które świadczą tak jak mówisz?

Pozdrawiam,
 

pejotpe

New member
Bez reklam
jest nie zgodne z prawem unijnym ale my żyjemy w polsce i jest to zgodne. A jeśli chodzi o napisy w Divxach to musisz dołączyc je na stałe, np pliki TXT nie obsługuje, jak pisałem do sony to na razie nie planują softu żeby umozliwic odtwarzanie TXT cos tam im chodzi o piractwo!!!

Gwarancja ZAWSZE jest dobrowolnym świadczeniem gwaranta (niekoniecznie producenta, może być dystrybutor, lub sprzedawca) na rzecz klienta. W zapisach umowy znajdują się szczegółowe warunki udzielania gwarancji...
 

pete1

New member
TXT to jest kpina stosowana praktycznie tylko w Polsce.
Standard to SRT i tego należy się trzymać.

Znasz jakieś zapisy prawa europejskiego, które świadczą tak jak mówisz?

Pozdrawiam,

According to EU legislation published in 1999, since 2002 it has become a legal requirement that all consumer goods sold in the EU must have a minimum of a 2 year warranty.

Article 5

Time limits

1. The seller shall be held liable under Article 3 where the lack of conformity becomes apparent within two years as from delivery of the goods. If, under national legislation, the rights laid down in Article 3(2) are subject to a limitation period, that period shall not expire within a period of two years from the time of delivery.

W razie awarii radze zadzwonic i powolac sie na dyrektywe unii europejskiej daty takiej i takiej artykul taki podpunkt taki. Jak nie beda wiedziec o co chodzi to radzic im ruszyc dupe i postraszyc urzedem ochrony konsumenta i naglosnieniem sprawy w mediach- musi zadzialac :grin:
Nawet jak te zarzadzenie nie obowiazuje jeszcze w polsce (co prawdopodobne) to i tak tego w sklepie nie wiedza, chyba ze na te forum zagladaja. Acha, nie dzwonic do sony! Sony daje wam gwarancje producenta na 12 m-cy, po tym okresie walcie do punktu gdzie konsole kupiliscie bo kupiliscie ja w sklepie a nie bezposrednio u sony/microsoft. "The SELLER shall be held liable under Article 3 etc..."
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To co napisałeś nie dotyczy gwaranta - producenta, tylko sprzedawcy - seller.
W polskim prawie odpowiedzią na to jest Ustawa o niezgodności towaru z umową.

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
I dlatego napisałeś to w odpowiedzi na mojego posta, cytując go, w którym chodziło o coś zupełnie innego?

Pozdrawiam,
 

pete1

New member
Ilu ludzi jeszcze chcesz do siebie zrazic na tym forum? Jeszcze jedno; jezeli "lack of conformity becomes apparent within two years" niezgodnosc towaru z umowa uwidoczni sie w ciagu 2 lat to mozna interpretowac to na wiele sposobow, wystarczy spozniona data dostawy jak kupilismy online, kolor produktu "bo kupilem ps3 w kolorze czarnym a jest czarny lsniacy" Masta J nie odpisuj bo wiem ze masz racje wiec po co strzepic na mnie klawiature?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pisaliśmy o gwarancji i o okresie na jaki daje ją Sony - 12 miesięcy.

plast zapytał: "Czy 12 miesiecy nie jest czasem niezgodne z polskim prawem?"

Na to rafib1975: "jest nie zgodne z prawem unijnym ale my żyjemy w polsce i jest to zgodne."

Na to ja do rafib1975: "Znasz jakieś zapisy prawa europejskiego, które świadczą tak jak mówisz?"

A Ty nagle ni z tego ni z owego wyskakujesz w odpowiedzi na moje pytanie z jakimś tekstem w ogóle nie związanym z tematem omawianej 12-miesięcznej gwarancji.

Skoro wiesz, że mam rację to po co strzępiłeś klawiaturę w pierwszej kolejności?
Nikogo zrażać nie chcę, ale też jeśli ktoś się zrazi bo nie potrafi prowadzić merytorycznej dyskusji na temat, to ja na to nic poradzić nie mogę.

Zastanów się nad tym i powiedz czy to co napisałeś było faktycznie odpowiedzią na moje pytanie.

Pozdrawiam,
 

pete1

New member
Dobra, zastanowilem sie i stwierdzilem ze masz racje. Przyjmij moje przeprosiny, moja zona wlasnie dokonuje dekapitacji mojej glowy/reki zebym przypadkiem nie pisal postow ktore moglyby nia zgadzac sie z twoim wszechwiedzacym jestestwem. Jeszcze raz przepraszam za wpis i prosze admina o usuniecie moich postow z ostaniej godziny. Nie odpisuj bo faktycznie nie potrafie prowadzic merytorycznej dyskusji z tego wzgledu ze wlasnie ide spac. Jutro rano swiezy i rzeski napisze cos o gt5 tylko tak zebys nie czul sie w obowiazku odpisac na mojego posta. Pozdrawiam i zycze pozbycia sie zolci zalegajacej w organizmie.
 

rafib1975

New member
Nie rozumie waszej kłótni, fakt jest taki że mnie nie interesuje kto ma mi udzielic dwu letniej gwarancji czy jest to sony, czy sklep czy nawet inna instytucja fakt jest taki że w innych krajch uni mają dwa lata gwarancji i tak im mówią przy zakupie (dla przykładu pisałem do kumpla do Londynu zeby się zapytał) a u nas jak sie zapytasz czy sprzedawcy czy za dzwonisz do sony powiedzą ci tylko rok. Nikt nie wspomina o tym drugim roku, a pytałem jak kupowałem w Saturnie, to sprzedawca powiedział że tylko ma jeden rok. Nie mówiąc nic o tym że oni powinni mi dac drugi rok rękojmi.
 
Do góry