gwarancja u onkyo ,,eic,,?

duzy213

Member
witam , sorki że dokuczam ,niedawno kupiłem ,,616,, na stronie sklepu jest napisane ,,36 miesięcy od eic , ale na mojej karcie gwarancyjnej jest napisane tylko 24 miesiące , tak wiec pytanie jak to jest z tą gwarancją ??? z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kiedyś bylo tak, że rejestrowałeś urządzenie na stronie producenta i otrzymywałeś taki "certyfikat" który można bylo wydrukować lub zapisać na kompie w PDF, że gwarancja została przedłużona na 3 lata. Standardowo bez rejestracji było 2 lata. A teraz jak widzę można wykupić dodatkowy okres gwarancji. Poczytaj EIC - Serwis ť Dodatkowa opieka pogwarancyjna
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Napisz do BN, on będzie wiedział bo w tym sidzi. Wiesz jak jest w opisach:) Ja też ostatnio patrzyłem na BD Panasonic DMP 120, i na jednych stronach pisali gwarancja producenta 12 miesięcy, a na innych 24 miesiące. Podejrzewam że na stronie tej jest 36 miesięcy, bo tyle umożliwia EIC, tylko nie dopisali że za dopłatą:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ano-2013

New member
Napisz do EIC ja ostatnio miałem podobny problem z Klipsch. EIC na stronach ma napisane 5 lat. Większość aukcji zapowiada ze niby 5 lat. Jednak EIC skrócił - Gwarancja eic 2 lata (zmiana przez dystrybutora od sierpnia 2012) - potwierdzili w EIC

Z tego co widze na gwarancji i wzorze to jest napisane ze standardowa ma 2 lata

 
Ostatnia edycja:

duzy213

Member
przed chwilą do nich napisałem ,ale nie sądzę żeby to coś dało..., napisane jest jak wół 2 lata gwarancji, gwarancja obejmuje produkty zakupione po 01 08 2012, wydaje mi się że sprzedawcy wprowadzają w błąd , ale poczekamy zobaczymy co eic odpisze??
 

duzy213

Member
powiem szczerze zawiodłem się..., dźwięk stereo przeciętny taki płaski nie podchodzi mi , druga sprawa,plastykowy front podatny na zarysowania i kiepsko wygląda, mój stary 15 letni onkyo 8211 ma panel z alu i wygląda jak by był 2 klasy wyżej , gra to u mnie w pokoju 3,5 x 4 , podłączone do tannoi m 2,5, m1 i vc
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A myslisz dlaczego ja dokupiłem wzmak do stereo?:) W moim starszym modelu przynajmniej jest jeszcze aluminium. Teraz to tylko idzie się na ilość a nie jakość, a jeżeli już jakość to trzeba sporo zapłacić. Załączyłeś sobie polepszacze - Dynamic EQ i Vol.?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego Duzy po pierwsze jak cos sie kupuje to sie to sprawdza ( chodzi o gwarancje ) bo to co sklep pisze to jedno, a zycie drugie.... juz bodajze od sierpnia ubieglego roku nie ma gwarancji 3 letniej - za duzo dobroci EIC robil dla nas wystarczy nam tego dobrego :) teraz kolego mozesz sobie wykupic na 3, 4,5 lat koniec kropka.... i nie ma co czekac na odpowiedz bo tylko wyjdziesz na kogos kto nie czyta ich strony przed zakupem sprzetu, a to nie jest rozsadne...
Teraz odnosnie dzwieku- kolego sympatyczny nie obraz sie ale naprawde zadzwiwiaja mnie tacy ludzie jak Ty co kupuja amplituner kina domwoego za 2-3 tys i oczekuja ze w stereo bedzie to dzialac..... nie dziala to i nie bedzie dzialac, a to dlatego ze za te 2-3 tys kolego to amplituner ma powkladane gadzety rozne ktorym to ludziom zalezy na nich, plus inne rzeczy, ktore sa potrzebne temu urzedzeniu zeby bylo amplitunerem kina domowego...a stereo jest na drugim planie w takim urzadzeniu za te pieniadze..... i sa dwa wyjscia albo robisz tak jak Krzysiek ze kupujesz wzmacniacz lub np koncowke mocy do takiego amplitunera albo idziesz do sklepu bierzesz kase odpowiednia i kupujesz onkyo 5010 , denona 4520, arcama 600, lub wysoki model z CA i wtedy stereo bedzie znacznie, znacznie lepsze.... a w innym wypadku co bys nie kupil za te pieniadze to stereo bedzie tylko i wylacznie z nazwy.... I ja tak wlasnie zrobie jak napisalem... i juz jestem w trakcie finalizacji zakupu i skladania od nowa kina domowego .
A juz nie wspomne ze tak niski model amplitunera to nie ma problemu i mozna go odsluchac przed zakupem prawie wszedzie..... i wtedy nie jest sie rozczarowanym. Pozdrawiam
lolek
 
Ostatnia edycja:

jurkas74

New member
Niestety ludzie uwierzyli, że amplituner to amplituner i za 2000 można mieć wszystko. Niestety tak dobrze nie ma, ja zdecydowałem się na osobny wzmak stereo (droższy Denon 1510 - priorytet ma u mnie stereo) i amplituner AV (Marantz 1602, praktycznie jako wspomagacz TV, do filmów i sieciowy player). Jestem z tego obecnie dość zadowolony jeszcze tylko dokupię dobre fronty i będzie OK. Droga Lolka, czyli super amplituner AV była dla mnie za droga, nie mam zresztą takiej szafki, żeby pomieściła takiego potwora :) A tak w ogóle to ludzie słuchajcie przed zakupem i to ze swoich płyt a nie z demówek w salonach. Dodatkowo wg mnie prawdziwe możliwości sprzęt pokazuje Source Direct, jeśli w nim jest kiepsko to te wszystkie korekcje itp niewiele dadzą, zamaskują tylko trochę niedostatki sprzętu. Możecie powłączać te Audysseye, EQ itp a ja włączę Denona w Direct i zobaczymy co zabrzmi lepiej. Sorry no bonus - w stereo to nie przejdzie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam koledzy co tu pisać jeżeli podpinając do amplitunera wlasnie topowego podpina się sam tylko odtwarzacz cd za około 4 - 5 tys. i niemalże na 80% plytach jest odczuwalna poprawa tej samej piosenki co slucha się na bluray nawet pokroju marantz 7006 czy tez jego następcy czy oppo ( który tak zachwalany jest jako odtwarzacz również cd ) to co może zrobić jak byśmy dolozyli wzmacniacz :) a te roznice nawet moja zona slyszala, a jest laikiem pod tym względem....
Kolego JURKAS mam pytanie ten twój source direct w twoim denonie to cos takiego jak w amplitunerze czy tez niektórych bluray funkcja pure direct ? Bo nigdy nie miałem wzmacniacza denona w odsłuchu...
lolek
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak lolek, odpowiem za kolege, w Marantzu jest oczywiscie tak samo ;) Kiedy mam włączone Source Direct to wszelkie pokretla bass, middle, treble i balans są nie aktywne. Dopiero po wylaczniu source direct mozna wplywac na brzmienie.
 

jurkas74

New member
Kolega krzysztofradio już odpowiedział, ja tylko dodam, że chyba w każdym wzmacniaczu z możliwością reguacji barwy i balansu jest jakiś przycisk odpowiadający za skrócenie drogi sygnału (pominięcie korekcji). Z tych, które słyszałem to NAD ma 'Tone defeat'. Wg mnie Direct w stosunku do ustawień regulacji na 0 nic nie zmienia, ale ja jestem z tych niesłyszących (kierunku kabli, sieciówek, bezpieczników, podstawek itp) więc raczej nie jestem referencyjny :) Przy okazji na szczęście jest jeszcze różnica w brzmieniu między Denonem i Marantzem, bo w przypadku amplitunerów AV to soft jest praktycznie ten sam i ogólnie trochę jak dla mnie jest za dużo podobieństw. Ciekawe kiedy dojdą do wniosku, że nie ma sensu mieć dwóch takich samych marek.
 

duzy213

Member
lolek masz rację , wiesz mieszkam w małej dziurze co prawda jest media expert gdzie na półce stał tylko jakiś pioneer z tagami za 1,6 k, pytając w sklepie o onkyo patrzyli na mnie jak na jeżozwierza. przez 15 lat miałem onkyo 8211 z tannoyami i to jakoś grało... , chciałem mieć uniwersalny ,,kombajn,, i miałem nadzieje że nowy onkyo będzie porównywalny do starego... no cóż ,na razie zainwestuje w kino będę zbierał na suba ,a z czasem na jakiś wzmacniacz.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja tez jak slysze np. denona 452 a onkyo 5010 to powiem wam ze w niektórych piosenkach ja czuje roznice ale w niektórych to za diabla nie widze roznicy jakiejś oszalamiajacej jak to mowia właściciele denonow ze jak to niby jest lepszy denon w stereo od onkyo czy np. jakiejs innej firmy... dla mnie jest to naprawdę porównywalne i naprawdę kwestia już gustu człowieka i wyglądu danego urządzenia... zmienia się to dopiero jak sluchalem arcama 600 czy CA jakiś wysoki model tam jest inne to stereo i jest to wyczuwalne... ale CA cze Nada nie kupiłbym nigdy ze względu na kolor czarny i wygląd tych amplitunerow - taki jestem musi tez pod względem wyglądu mi odpowiadać sprzet - może glupota ale tak mam ....
Poltora tygodnia temu odsluchiwalem denona 3313 i tez szalu na mnie nie zrobil ani lepiej ani gorzej w stosunky do onkyo czy Yamahy która tez dużo odsluchiwalem... wszystko bardziej na zasadzie mi to a tobie tamto bardziej odpowiada... jeszcze mam jakies 2 tygodnie i musze decyzje podjąć i zamowic jaki amplituner kupic :) Pozdrawiam
lolek
 
Do góry