Gwarancja Samsunga. UWAGA!

  • Thread starter Deleted member 121090
  • Rozpoczęty

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego warto troszkę trudu sobie zadać i poczytać ten watek to byś nie musiał się pytać - choćby tak dla szacunku tych wszystkich którzy udzielają się w tym temacie.. ale żeby być miłym to odpowiem Ci : na razie występuje ta wada tylko w serii 5 i 6 z ubiegłego roku.. jak będzie z modelami z tego roku to się okaże za jakiś czas..
 

stahen

New member
Użytkownik czyścił plamy białą szmatką na której nie było śladów kurzu. Czyli zgodnie z moją teorią powodem plam są wadliwe matryce , a nie kurz. Kurz jest w każdym domu , a tylko niektóre matryce się brudzą? Skończcie wreszcie forsować teorie kurzu , bo to nie ma sensu.
 

Rafal7

Banned
A zobaczcie jaką datę ma temat który podałem
Serwis zapewne zgania to na kurz po to aby nie wymieniać wadliwego podzespołu.
 

dj.doc

New member
Jednak jakby na to nie spojrzeć to niewątpliwie jest to problem.
Jeśli serwis zwala to na kurz, to rodzi się pytanie dlaczego on się tam dostaje? Co jest przyczyną, że tak szybko i w takim stopniu potrafi zabrudzić matrycę?
Jeśli serwis zwala na kurz aby nie wymieniać wadliwego podzespołu - matrycy - to rodzi się pytanie dlaczego matryca jest wadliwa? Co jest przyczyną, że tak szybko ulega uszkodzeniu?
Obojętnie, która wersja jest prawdziwa nie świadczy to dobrze o jakości tych produktów. I to jest sedno problemu.
 

Rafal7

Banned
Ja to widzę tak, żaden kurz tylko lipne matryce jestem tego pewien
Kurz to wymówka
Według mojej opinii. Samsung powinien negocjować z producentem dostarczenie nowych matryc i wymieniać je klientom bez skamlania, wtedy by wyszedł z twarzą z tej sytuacji.
 

slimak

New member
Bez reklam
Ja to widzę tak, żaden kurz tylko lipne matryce jestem tego pewien
Kurz to wymówka

To kurz.

Samsung nie jest tak głupi by w piśmie reklamacyjnym pisać łatwą do sprawdzenia nieprawdę, a serwisy nie proponowałyby czyszczenia za 250zł jakby to czyszczenie nie dawało widocznego skutku.

2. Z opisu i Waszych zdjęć oraz nieoficjalnych rozmów z serwisantami wynika, iż TAK JEST TOKURZ DOSTAJĄCY SIĘ DO MATRYCY przez otwory wentylacyjne i dalej przez gniazda diód LED podświetlających matryce, które to gniazda są najczęściej uszczelnione złej jakości filtrami (cytuję serwisantów).

Dokładnie.
Samsungi H6400 mają podświetlenie Direct LED, każde złe spasowanie filtra/uszczelki pomiędzy ledami, a LCD powoduje zasysanie* się kurzu z tylnej części TV.

* Przy nagrzaniu się przestrzeni pomiędzy matrycą, a podświetleniem, powietrze jest wypychane. Przy stygnięciu zasysane :-(

Jakbym mieszkał na Śląsku, to bym na pewno nie kupował Samsunga SUHD UE65JS9500 który ma też podświetlenie Direct LED.
Samsung Direct LED + zapisy w ich karcie gwarancyjnej = kłopoty ;-)
 

stahen

New member
Ja to widzę tak, żaden kurz tylko lipne matryce jestem tego pewien
Kurz to wymówka
Według mojej opinii. Samsung powinien negocjować z producentem dostarczenie nowych matryc i wymieniać je klientom bez skamlania, wtedy by wyszedł z twarzą z tej sytuacji.
Masz rację. Koszt matrycy to prawie nowy telewizor , stąd ten opór Samsunga i odkładanie w czasie wymiany telewizorów wszystkim którzy pechowo trafili na ich buble. Każdy kto ma ten bubel z plamami , powinien domagać się jego wymiany.
 

ramzi84

New member
kurz na
:confused:
matrycy to jest problem tylko tv z serii 6, czy na h5500 w niedalekiej przyszłości również mogę spodziewać się podobnego scenariusza?
 

dj.doc

New member
... a gdzie mieszkasz? Jeśli poza obszarem Górnego Śląska to możesz spać spokojnie, w innych rejonach naszego kraju kurz jest bardziej czystrzy :mrgreen:
Na poważnie znam przypadek twojego modelu tylko 48", w którym w lutym tego roku serwis wymieniał matrycę ze względu na plamy. Oczywiście TV pochodzi z rejonu Śląska.
Pozdrawiam
 

pewal

New member
Mieszkam w Częstochowie. To,że jest to woj. Śląskie to nie znaczy, że kurz z Katowic tu dociera. Chyba, że to wina Jasnej Góry?
A na poważnie, jeżeli koszt matrycy jest większy niż miska ryżu to jaki sens ekonomiczny ma trzykrotna wymiana matrycy w moim TV?
 

farba

New member
No dobra, skoro brany jest pod uwagę wariant z uszkodzonymi matrycami, a nie kurzem, to może warto sprawdzić jaką matrycę posiadają wadliwe TV i wymienić się tutaj spostrzeżeniami, co do producenta matrycy. Jeśli byłby to jeden producent, to moim zdaniem zagwozdka byłaby po części rozwiązana.
Tutaj szczegółowo opisane, co i jak zrobić, aby sprawdzić: http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/106414-faq-samsung-seria-f.html
Oczywiście wszystko na własną odpowiedzialność.
 

sagik

New member
proponuję wystosować oficjalne wiadomości do nich na facebooku...
zabawne, ze na maile już nie odpisują:)
totalna kompromitacja.
coś się ruszy w tej sprawie?
jakieś media?
 

rafaa

New member
Sagik niezle fotki dodales chyba przed chwila. Zrobilem wlasnie takiego zbiorczego posta. Dodaj tam tez te fotki. Inni tez niech dodaja. Teraz nasze posty beda spadac bo zaczna spamowac s6kami gdzie tylko sie da


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry