Gwarancja 5 lat

mitchel

New member
Witam,
kilka dni temu kupiłem tv 42GT30E (tak jest na fakturze). Oczywiście po przetestowaniu zachciałem go zarejestrować, aby przedłużyć gwarancję. No i mam mały problem. W moim tv na tabliczce z tyłu jak byk jest 42GT30Y, a na stronie Panasonica jest spis modeli objętych promocją i wszędzie jest "E". Czy ktoś się może z takim oznaczeniem spotkał i czy on również będzie objęty dodatkową gwarancją? Jeżeli nie, mocno zastanowię się, czy nie odesłać tego telewizora.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Witam,
kilka dni temu kupiłem tv 42GT30E (tak jest na fakturze). Oczywiście po przetestowaniu zachciałem go zarejestrować, aby przedłużyć gwarancję. No i mam mały problem. W moim tv na tabliczce z tyłu jak byk jest 42GT30Y, a na stronie Panasonica jest spis modeli objętych promocją i wszędzie jest "E". Czy ktoś się może z takim oznaczeniem spotkał i czy on również będzie objęty dodatkową gwarancją? Jeżeli nie, mocno zastanowię się, czy nie odesłać tego telewizora.
Spróbuj się zarejestrować. Jak się nie uda to chyba TV jest z nie naszej krajowej dystrybucji. Zresztą zadzwoń do sprzedawcy. Niech się wytłumaczy. W każdej chwili masz mozliwośc go oddać. Niezgodność towaru z umową.
 

mitchel

New member
Zarejestrowałem się ale z listy tv wybrałem GT30E (z listy rozwijanej nie można wybrać nic innego). Wysłałem zapytanie do Panasonika.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wydaje mi się że ten telewizor nie jest na nasz rynek i nie jest objęty gwarancją i możesz mieć kłopoty w razie problemu.
 

mitchel

New member
Z tego, co wygooglałem, są to wersje przeznaczone na rynek duński. Ale klops:( TV kupiłem w redcoon zachęcony niską ceną. Co ciekawe, rzeczywiście na ich stronie wyświetla się GT30 po prostu, natomiast w potwierdzeniu zamówienia (i fakturze) mailowo przychodzi GT30E. Kurcze, nie widzi mi się odsyłanie pudła (koszt przesyłki po raz drugi pewnie będzie równy przedłużeniu gwarancji na własną rękę), tym bardziej, że sprzęt jest w miarę cichy :)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Z tego, co wygooglałem, są to wersje przeznaczone na rynek duński. Ale klops:( TV kupiłem w redcoon zachęcony niską ceną. Co ciekawe, rzeczywiście na ich stronie wyświetla się GT30 po prostu, natomiast w potwierdzeniu zamówienia (i fakturze) mailowo przychodzi GT30E. Kurcze, nie widzi mi się odsyłanie pudła (koszt przesyłki po raz drugi pewnie będdzie równy przedłużeniu gwarancji na własną rękę), tym bardziej, że sprzęt jest w miarę cichy :)



Skoro na stronie miałeś wyświetlony GT30 a przyszedł GT30E to jako że nie jest TV zgodny z zamówieniem zażądaj od nich odebrania TV na ich koszt i dostarczenia właściwego lub zwrotu pieniedzy :D masz do tego prawo!!! Wydrukuj sobie wszytsko ze strony!!! Co miałes w zamówieniu a co przyszło!!! Heh mam browara u Ciebie... :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Z tego, co wygooglałem, są to wersje przeznaczone na rynek duński. Ale klops:( TV kupiłem w redcoon zachęcony niską ceną. Co ciekawe, rzeczywiście na ich stronie wyświetla się GT30 po prostu, natomiast w potwierdzeniu zamówienia (i fakturze) mailowo przychodzi GT30E. Kurcze, nie widzi mi się odsyłanie pudła (koszt przesyłki po raz drugi pewnie będzie równy przedłużeniu gwarancji na własną rękę), tym bardziej, że sprzęt jest w miarę cichy :)
W przypadku niezgodności towaru z umową wysyłasz na ich koszt. Poinformuj ich o tym fakcie i zapytaj czy chcą sami przyjechać, czy też Ty bierzesz ekipę do zdemontowania TV, zapakowania, i odesłania do nich. Zapłacą za demontaż, pakowanie i wysyłkę z dobrym ubezpieczeniem, żeby cały i bezpiecznie do nich dotarł.
Jak zerejestrowałeś inny niz masz w rzeczywistości, to w razie problemów wypną się na Ciebie.
Masz przecież inny TV niż na fakturze.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
W przypadku niezgodności towaru z umową wysyłasz na ich koszt. Poinformuj ich o tym fakcie i zapytaj czy chcą sami przyjechać, czy też Ty bierzesz ekipę do zdemontowania TV, zapakowania, i odesłania do nich. Zapłacą za demontaż, pakowanie i wysyłkę z dobrym ubezpieczeniem, żeby cały i bezpiecznie do nich dotarł.
Jak zerejestrowałeś inny niz masz w rzeczywistości, to w razie problemów wypną się na Ciebie.
Masz przecież inny TV niż na fakturze.

masz co zrobić w poniższych postach a tak na marginesie ile cali TV i jaka jest ta super atrakcyjna cena z dostawą?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
oszczędność nie była warta trzech lat gwarancji od Panasonic, swoją drogą możesz do nich napisać i zapytać czy ci dadzą ale lepiej oddać do sklepu jako niezgodny z zam. lub wymienić...
 

Franzelot

New member
Najpierw zadzwoń i powiedz im, że dostałeś towar niezgodny z umową i powołaj się na ten akt prawny:
Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego.
Wynika to z art. 4 ust. 1 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.
Masz na to 6 miesięcy od daty zakupu. Jeśli powiedzą Ci, że masz ich cmoknąć w pompkę, puść im pismo listem poleconym z potwierdzeniem odbioru i napisz o tym samym a na dole po lewej tego pisma napisz:
Do wiadomości:
Rzecznik Ochrony Praw Konkurencji i Konsumentów

99% gwarancji, że po tym piśmie zadzwonią, przeproszą, przyjadą i dadzą Ci nowy sprzęt albo gotówkę.
Pozdrawiam.
A w ogóle to masz 10 dni od daty zakupu na zwrócenie towaru bez podania żadnej przyczyny jeśli towar został zakupiony na odległość i tego narazie się trzymaj jeśli 10 dni nie minęło.

Cytat ze strony - http://wyhacz.gazeta.pl/Wyhacz/1,88...zez_internet_masz_10_dni_na_zwrot_towaru.html :
"
W ustawie ochronie niektórych praw konsumentów stoi wyraźnie, że "to, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu".


Rozpakowanie i przetestowanie urządzenia na pewno mieści się w "granicach zwykłego zarządu". Potwierdził to Sławomir Zaborek, prawnik Stowarzyszenia Konsumentów Polskich:
Sprzedawca nie może nie uznać odstąpienia od umowy. Sprzedawca broni się, co jest z pewnego punktu widzenia zrozumiałe, ale jego argumentacja jest sprzeczna z ustawą. Można złożyć przeciwko sprzedawcy pozew o zapłatę do sądu rejonowego (wydział cywilny)."
 
Ostatnia edycja:
Do góry