Guitar hero Rock Band i podobne!!!

mrtwister

New member
Pewnego razu obejrzałem south parka traktującego o guitar hero i zaciekawiłem się tym tytułem, nie na tyle jednak ażeby kupić. Odkąd sicągnąłem demko z US store na PS3 zapragnąłem posiąść własną gitarę i stać się prawdziwą gwiazdą. Przypadkiem przeczytałem o nowej odsłonie, czyli guitar hero world tour, która jest już dostępna w sklepach.

Ze względu na odstraszającą cenę kompletu mikrofon, gitara i perka (ok 800zł.) odkładam póki co decyzję o zakupie. Myślę jednak, iż nie żałowałbym wydanych pieniędzy.

Czy może ktoś z was grał w guitara lub rock banda? Jeśli tak, to pliz podzielcie się spostrzeżeniami odnośnie grywalności, tego czy się nudzi, jak działa itd.

A może ktoś wypróbował już World Toura w całym zestawie i może polecić lub zniechęcić?

Z żoną ciągle wahamy się od czego zacząć naszą drogę do kariery i sławy...;)
 

marcin0903

New member
Zależy. Na wiele osób super się gra, aczkolwiek mi nudzi się granie samemu i na perce i na gitarze. Jeśli chcesz grać na gitarze to chyba bym polecił bardziej Guitar Hero World Tour, jeśli na perce/śpiewać to już Rock Banda. Też popatrz na tracklistę czy Ci pasuje :).
 

mrtwister

New member
Chcę grać na wiele osób (żona i szwagier pewnie dość często będą chcieli grać w drużynie, znajomi też z chęcią wpadną), ale i też solo. Interesuje mnie gitara, perkusja i śpiewanie i uważam, że tracklisty są jakościowo podobne. Chcę po prostu kupić grę sprzętowo lepszą i dającą więcej możliwości.

Czytałem recenzje na gamespot i generalnie rock band 2 minimalnie lepiej wypadł.

Czy ktoś też może stał przed dylematem wyboru pomiędzy tymi grami?

Proszę o pomoc i pozdr.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeśli jesteś fanem rocka i podoba Ci się koncepcja to będziesz musiał kupić wszystkie tytuły :), a potrzebny Ci będzie jedynie 1 zestaw "narzędzi muzycznych"
 

tomter

New member
Mam gitar hero i uważam, że zabawa jest przednia, teraz przymierzam się do kupienia rock bandu ( czy gitara z hero będzia kompatybilna z grą rock band?)
 

mrtwister

New member
Moim zdaniem będzie kompatybilna, ewentualnie wklep w google po angielsku na pewno ci się to uda potwierdzić.

Ja już złożylem preordera na Guitar hero world tour band kit, wydatek spory, ale myślę,że będzie warto.

Dla nieznających gierki polecam wyszukanie demka - tylko na US playstation store. Demko wersji guitar hero aerosmith, można pograć na padzie, zabawa też świetna, chociaż do gitary się nie umywa, a co dopiero do gitary z perkusją.

Jak tylko dostanę world toura to postaram się coś napisać.
 

mrtwister

New member
Bardzo cenna uwaga!!!

Teraz wystarczy do pełnego zestawu guitar hero dokupić płytkę rock banda 2 i korzystać z dużo wiekszej biblioteki muzycznej, w sumie powstarza się około 13 kawałków w tych dwóch grach, a więc czeka graczy sporo nowości i dużo zmarnowanego czasu...;)

Niestety polski dystrybutor niejaki empik licomp media znowu przesunął datę premiery guitar hero world tour na bliżej nieokreślony termin. Jest to o tyle śmieszne, że już termin był wcześniej przesuwany dwukrotnie. Jestem zdania, iż w ogóle zestawy nie pojawią się przed świętami i będzie to wina wyłącznie dystrybutora.
 
ja gram na PC w GH3 i ta gra rządzi! Jako gitarzysta mam niezłą frajdę, a kumpel który mi pokazał tą grę i kozaczył jaki on to nie jest, ma teraz średnią minę ;]]

na hard bez gitarki jest już ciężko, tym bardziej, że mam przerwę między F4, a F5...
 

mrtwister

New member
Prawdę mówiąc kupiłem sobie PS3 w zamyśle dokupienia Guitar hero. Dla mnie jest to również pozycja must have. Co do dystrybutora Licomp Empik Media, to jego postępowanie jest wręcz żenujące. Obecnie już trzeci raz przesuwa datę premiery, tym razem na czas nieokreślony (nie wiadomo nawet, czy na Święta GH4 u nas będzie).

Póki co czekam na realizację zamówienia z polskiego sklepu.
 

mtata

New member
Gram w GH3 na mac'u (z gitarką) i jest to jedno z lepiej wydanych 240 zł na rozrywkę w moim życiu! :mrgreen:
Pierwszy raz zobaczyłem grę w salonie Apple'a gdy dwóch panów po 30-tce szalało z gitarami w pustym sklepie :mrgreen: Wystarczy pograć kilka minut lub chociaż pooglądać, by zrozumieć skąd te banany na twarzach u dorosłych facetów! :grin:
Jeśli jesteś fanem rock'a (bez względu na jego barwy i stopnie twardości), to jest to gra, którą musisz mieć! Edycja gry chyba nie ma większego znaczenia - przyjemność z grania gwarantowana! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
RB od GH różni się szczegółami, ogólnie to dwie bardzo podobne gry, bardziej pasuje mi RB, który czeka na mnie jednak brak instrumentów telewizora i czasu skutecznie uniemożliwia zabawę :rolleyes:.

Najważniejszym kryterium przy wyborze tytułu powinna być ścieżka muzyczna, ponieważ wszelkie instrumenty są kompatybilne.
 

mrtwister

New member
Ze strony dsytrybutora LEM:
"Guitar Hero World Tour - uaktualnienie
Ku uciesze entuzjastów gry „Guitar Hero” pragniemy zakomunikować, iż zestawy "Guitar Hero: World Tour" - super bundle (zawierające: grę oraz gitarę, perkusję i mikrofon) trafią do sklepów jeszcze w tym tygodniu, natomiast zestawy zawierające grę w raz z gitarą będą dostępne pod koniec przyszłego tygodnia.

Jeszcze raz przepraszamy za zaistniałe utrudnienia oraz dziękujemy za cierpliwość."

Mam nadzieję, iż już w tym tygodniu uda mi się wypróbować zestaw i napisać więcej....
 

siny25

New member
Trochę już się bawię gh3, jest super, ale męczy mnie jak ściągnąć sobie nowe piosenki, zupełnie nie wiem jak do tego się zabrać. PS3 oczywiście.
Bardzo proszę o pomoc.
 

mrtwister

New member
siny25 napisał:
Trochę już się bawię gh3, jest super, ale męczy mnie jak ściągnąć sobie nowe piosenki, zupełnie nie wiem jak do tego się zabrać. PS3 oczywiście.
Bardzo proszę o pomoc.

Wchodzisz w online downloads, przerzuca cię na ps store, wybierasz piosenki/piosenkę no i klikasz dalej confirm purchase i sciągasz. po sciągnięciu instalujesz z zakładki games w menu ps3. Żeby sciągnąć, tj. kupić musisz mieć kasę w portfelu ps3 - ładuje się ją z karty przedpłaconej lub kredytowej. Jak takiej nie masz to spytaj rodziców - powinna mieć na odwrocie 3 cyforwy numer weryfikacyjny.
 
Do góry