GT30 a mkv 1080p - problem.

nulus

New member
Witjacie,

mam problem z odtwarzaniem plików mkv w rozdzielczości 1080p. Chodzi o to, że albo wyskakuje mi komunikat - plik nie ejst obsługiwany, albo po prostu jest czarny ekran i nic się nie dzieje. Pliki nagrywam na zewnętrzny hdd podłączany przez USB.

W wypadku plików 720p nie ma problemu.


O co chodzi ?
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Próbowałeś z jakimkolwiek innym plikiem 1080p? Może akurat ten jeden jest uszkodzony lub ma nietypowe kodowanie, którego telewizor po prostu nie obsługuje?
 

kartofel

New member
Zwróć szczególną uwagę na
"Format profile" - bezproblemowo działa na maksymalnie High@L 4.1
problemy mogą być z High@L 5 lub High@L 5.1 lub (High 10@L4.1 - żaden tv nie obsługuje kodowania 10-bit , tylko standardowe 8-bit).
O ile mi wiadomo to w programie tsMuxer można wykonać zmianę dowolnego levela na taki, który nam odpowiada czyli od 1.0 do 5.1
Zainstaluj tsMuxer (do pobrania stąd http://www.smlabs.net/tsmuxer_en.html), wczytaj plik *.mkv do programu, po wczytaniu pliku pozostaw wszystkie strumienie zaznaczone i zaznacz opcję "Demux", następnie wybierz strumień wideo, zaznacz opcję "Change level" i z rozwijanej listy wybierz "4.1", jeśli zaznaczy ci się pozycja "Change fps" - odznacz ją, reszty nie zmieniaj. teraz już tylko naciskasz przycisk "Start demuxing" i czekasz.
Teraz potrzebny będzie MKVToolnix (do pobrania stąd mkvtoolnix -- Matroska tools for Linux/Unix and Windows), a właściwie mkvmerge. Zainstaluj i uruchom mkvmerge, po czym wczytaj otrzymane wcześniej pliki. Następnie zaznacz strumień wideo i wejdź do zakładki "Format specific options" i w polu "FPS" wpisz "23.976" (z kropką a nie z przecinkiem) i wciśnij "Start muxing" i poczekaj aż proces się zakończy. Sposób ten jest chyba najszybszy w zrealizowaniu, a nie traci się na jakości.
"Format settings, ReFrames" - tutaj też nie może być za dużo, maksymalnie 720p = ref 8 , 1080p = ref 4. Jak masz więcej to tylko ponowne kodowanie albo zaopatrzenie się w inną wersję filmu.
"Muxing mode : Header stripping" - żeby usunąć header stripping w MKV Merge daj File>Options>Disable header removal compression zapisz i restart programu. Potem muxujesz film i nie ma już nagłówków. Ewentualnie użyj starszej wersji ja np. korzystam z 4.0.0.
Twój TV może też nie otwierać dźwięku w DTS wtedy potrzebny będzie AC3.
 

mirek71

New member
ja wczoraj próbowałem bezskutecznie na moim 50G30 puścić film w 720p o ref 12 ... i lipa
i jak podał kol kartofel (zresztą extra info) "Format settings, ReFrames" - tutaj też nie może być za dużo, maksymalnie 720p = ref 8 - reasumując zawsze na starcie jak film nie idzie należy sprawdzać to ref - i jeśli jest za wysokie to sobie odpuścić ...
a co zrobić jak głos w filmie idzie o ok 1-2 sekundy przed obrazem na tv (na kompie jest ok )
tak na marginesie jakiego playerka byście polecili tak do 250 zł coby fajnie działał z panasem i dyskiem 2,5 cala , odtwarzał mkv w 720p i 1080 , czytał polski text - ...
 

czullo

New member
Wszyscy ktorzy maja problemy z odtwarzeniem filmow w formacie mkv, proponuje film przepuscic przez program MakeMKV w zaleznosci od wielkosci pliku i szybkosci procesora u mnie film 10GB przekonwertowal z 30minut, jest to to program typu "one click" nic nie trzeba ustawiac ani sie zastanawiac co zmienic. u mnie dziala swietnie. niestety wersja probna dziala tylko 60 dni...
 

piotrlis98

New member
@czullo
Jest problem z odtwarzaniem plików już zapisanych w .mkv a nie filmów zapisanych na płytach np. DVD albo Blu-Ray. Ten program konwertuje film z płyty do formatu .mkv a nie ma możliwości przekonwertowania istniejącego już pliku w mkv.
 

pupil

Member
W moim vt30 nie mam takich problemów,jak przepuszcze przez mkvmerge(tylko starsza wersja 2.2)to nawet dts mi czyta:)Co nie znaczy,że nie tnie plików z dużym bitrate.Dlatego zakup zew.playera obowiązkowy!
 

mirek71

New member
zastanawiam się jednak nad zakupem playera do mojego panasonica gdyż ostatnio coraz więcej jest filmów mkv które mają większe wartości jak pisał wcześniej kolega kartofel i mój tv sobie z nimi nie radzi (np filmy w 720 p mają ref =12 )
cyt z posta kol kartofla : "Format settings, ReFrames" - tutaj też nie może być za dużo, maksymalnie 720p = ref 8 , 1080p = ref 4. Jak masz więcej to tylko ponowne kodowanie albo zaopatrzenie się w inną wersję filmu.
i moje pytanie jest takie - czy to wyższe ref w filmach mkv pojawiło się od niedawna
i czy dalej wartości te będą rosły i jak to się ma do playerów np z przed 1-2 lat np (np Natec Extreme MP HD 200 lub Asus oPlay Mini, Philips 300 ) - czy one również będą miały problem z takimi filmami ???
 
Do góry