Granie w 3D

Redundantor

New member
A propos 3d

W MM na Górczewskiej macie cały przekrój 3d. Jest Sony, Panas, Szajsung i chyba Toshiba. Wszystkie z okularkami na prąd. Super wygląda piłka nożna na chyba Samsungu. a sony są jakieś zwierzątka. Jest jeszcze film potwory kontra obcy.

Jak dla mnie wszystkie super prócz Panasonica - niesamowity szajs - nawet demo nie prezentuje się dobrze. I jeszcze strasznie dziadowski okulary.

Ale ceny nie zachęcają...

Mam nadzieję, że 3d nie będzie w sezonowym hiciorem jak np. hełmy do gier kiedyś.
 

mayer80

New member
Niby comprende.
Nasuwa się tylko pytanie czy technologia zostanie "pchnięta" do przodu i czy zawita w domach. Parenaście lat temu byłem na targach komputerowych w Łodzi (chyba rok 1995) gdzie prezentowany był hełm do grania w shootery. Wszyscy krzyczeli że to przyszłość no i ............ no i nic. Nikt nie chciał nosić ciężkiego dziadostwa na głowie a niedopracowana technologia doprowadzała do mętliku w głowie a po przeholowaniu do wymiotów (wysiadał błędnik).
Fakt że "gazetkowe" okulary 3D powodują szybkie zmęczenie oczu czego np. nie powodują okulary migawkowe ale moim zdaniem i mnie i wielu czytelnikom tego forum polecam właśnie takie najtańsze samodzielnie zapoznanie się z technologią 3D w zaciszu domowym. Cieszy to gdy za psie pieniądze na zwykłym monitorze możemy obejrzeć sobie film lub pograć w gry posiadające efekt 3D mimo iż efekt nie jest taki jakiego oczekujemy.
Kosmiczną technologię za cenę używanego samochodu pozostawmy tym co nie wiedzą co z pieniędzmi zrobić.
 

Peek

New member
Bez reklam
Skoro takie giganty jak Sony czy Samsung się w takie 3D angażują to chyba powinno wypalić, poza tym na przestrzeni kilku lat ceny dojdą do 3-4 tys. za TV i wtedy już wymiana będzie racjonalna. W tej chwili nie ma po co ich kupować:

1. Na pewno pierwsze modele będą cierpieć na choroby "wieku dziecięcego" czyli niedopracowania technologii jak to było z HD.
2. ZA DROGO!!!
3. Tej technologii tak naprawde jeszcze nie ma na czym obejrzeć w domu (gry to jakieś 5 sztuk z PSN z czego 4 to dema, filmów Blu-ray 3D chyba jeszcze się nie uświadczy, o kanale 3D w Polsce ani widu ani czadu - coś tam planuje C+ ale to już 2011.)

Tak czy siak technologia rozwojowa, na razie bardziej się opłaca kupić np takiego Batmana Arkham Asylum w 3D na anaglifach i też cieszyć się 3D (chociaż sam w tą wersję nie grałem).
 

zz11x

New member
Czy ktoś grał w jakieś gierki 3D na Panasonicu VT20? Jakie wrażenia w porównaniu do tradycyjnego grania? W sumie tryb 3D interesuje mnie tylko do gier. Filmy czy programy, których i tak nie ma schodzą na drugi plan. Jestem na kupnie TV i miałem zamiar kupić plazme V20, ale jeśli gry wyglądałyby super to można przemyśleć dopłate tych 2 tysi.
 

dredsons

New member
Bez reklam
Pierwsze wrażenie jest zaj....te, po pewnym czasie grania się przyzwyczaisz i nie będziesz już zwracał na to uwagi.A telewizorek ogólnie polecam nie tylko za 3D.Czekam na jakieś lepsze tytuły będzie napewno ciekawie
 
Ostatnia edycja:

zz11x

New member
Jak dla mnie wszystkie super prócz Panasonica - niesamowity szajs - nawet demo nie prezentuje się dobrze. I jeszcze strasznie dziadowski okulary.
.

Dziwne, może coś nie tak było ustawione bo z testów np. na stronce 3dready.pl wynika, że to panasonic zjada wszystkie lcd-ki jakością w 3D.
 

Peek

New member
Bez reklam
A ja musze przyznać, że podzielam pogląd Redundatora. Byłem niedawno w sklepie i miałem okazję porównać Panasonica i Samsunga. Samsung Panasonica zmiażdżył efektem 3D.

Dzisiaj dzwoniłem do Sony'ego i niestety do końca roku nie ma żadnej nadziei na 3D mniejsze niż 40".

A takiego kolosa raczej do 20-metrowego pokoju nie wstawie (odległość od TV ok 1,8m)
 
Ostatnia edycja:

ravel

Banned
A ja musze przyznać, że podzielam pogląd Redundatora. Byłem niedawno w sklepie i miałem okazję porównać Panasonica i Samsunga. Samsung Panasonica zmiażdżył efektem 3D.

Dzisiaj dzwoniłem do Sony'ego i niestety do końca roku nie ma żadnej nadziei na 3D mniejsze niż 40".

A takiego kolosa raczej do 20-metrowego pokoju nie wstawie (odległość od TV ok 1,8m)
Ja oglądam 46c750 z 2.5m i jakoś nie narzekam. Do 3D coś mniejszego niż 40" mija się z celem.
 

pa3

New member
Bez reklam
Peek, naprawdę daj sobie spokój z 3D, przy dłuższym użyciu powoduję bóle głowy, nudności, łzawienie,..itp, do tego kosmiczne ceny! Wg mnie o wiele lepszym wyborem jest kupno projektora HD, wielkość ekranu np. 106 cali (taki posiadam) w naprawdę dobrej jakości, zdemoluję TV czyli przerośnięte monitory (40",46") a co tu mówić o 32" z funkcją 3D.
Efekt podczas seansu powoduje samoczynny opad żuchwy ;)

Ja posiadam mniejszy pokój 15 mkw i problemów nie było z zainstalowaniem sprzętu (trza trochę pogłówkować :)) Jeśli chodzi o lampę to w razie czego można regenerować starą za ok. 400 zł., jednak prędzej wymieni się projektor na nowy.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Byłem w kinie na Shrek 3D , oglądało się przyjemnie, moja córka 3 letnia tez przez cały seans nie zdjeła okularów i momentami łapała przed nosem motylki i swietliki.

W kinie jest ok, i głowa nikogo nie bolała , natomiast znajomy ma w domu kupił za kosmiczną cenę Samsunga i lipa, oczy bolą bo obraz miga, w domu bym nie chciał na dzień dzisiejszy 3D
 

Peek

New member
Bez reklam
Peek, naprawdę daj sobie spokój z 3D, przy dłuższym użyciu powoduję bóle głowy, nudności, łzawienie,..itp, do tego kosmiczne ceny! Wg mnie o wiele lepszym wyborem jest kupno projektora HD, wielkość ekranu np. 106 cali (taki posiadam) w naprawdę dobrej jakości, zdemoluję TV czyli przerośnięte monitory (40",46") a co tu mówić o 32" z funkcją 3D.
Efekt podczas seansu powoduje samoczynny opad żuchwy ;)

Ja posiadam mniejszy pokój 15 mkw i problemów nie było z zainstalowaniem sprzętu (trza trochę pogłówkować :)) Jeśli chodzi o lampę to w razie czego można regenerować starą za ok. 400 zł., jednak prędzej wymieni się projektor na nowy.

Oczywiście jeśli kupowałbym 3DTV to przetestowałbym czy przy dłuższym seansie 3D nie boli mnie głowa (po 3D czerwono-niebieskim bolała okropnie! ale to troche inna bajka). No ceny kosmiczne a do tego brak rozsądnych rozmiarów. Dlatego póki co zostaje na Bravii.

Co do projektora niestety w moim przypadku nie wchodzi w grę. Głównie dlatego, że aby uzykać pełną gamę kolorów musi być ciemno i zasłonięte rolety. Poza tym projektory jakoś mnie nie kręcą, chociaż może i bym kupił, ale chyba trzeba mieć luźne kilka ładnych tysi? Mylę się czy nie? Bo nie jestem w temacie, kiedyś tylko patrzyłem na jakieś BenQ.
 

pa3

New member
Bez reklam
Oczywiście jeśli kupowałbym 3DTV to przetestowałbym czy przy dłuższym seansie 3D nie boli mnie głowa (po 3D czerwono-niebieskim bolała okropnie! ale to troche inna bajka). No ceny kosmiczne a do tego brak rozsądnych rozmiarów. Dlatego póki co zostaje na Bravii.

Co do projektora niestety w moim przypadku nie wchodzi w grę. Głównie dlatego, że aby uzykać pełną gamę kolorów musi być ciemno i zasłonięte rolety. Poza tym projektory jakoś mnie nie kręcą, chociaż może i bym kupił, ale chyba trzeba mieć luźne kilka ładnych tysi? Mylę się czy nie? Bo nie jestem w temacie, kiedyś tylko patrzyłem na jakieś BenQ.

Za ok. 3250 zł kupisz już projektor FullHD a dokładnie Optoma HD200x (taki mam:bober:), ale do gier możesz śmiało sięgać po HD Ready (gry i tak chodzą w max 720p), a tu już w granicach 2300 zł dostaniesz Optomę HD600x, Benq W600 - wszystko zależny od $$.

Niżej masz parę przykładów jak to wygląda w praktyce:

YouTube - Optoma HD65 Projector Demonstration
YouTube - Optima HD20 review [ including Wii gameplay ]
YouTube - Optoma HD20 Test 1
 

debeef

New member
Bez reklam
z tego co czytałem do 3d się przyzwyczajamy, im częściej oglądamy obrazy w 3d tym mniejsze mamy dolegliwości, co nie zmienia faktu, że nie zaleca się oglądania 3d dzieciom...
 

feromann

Member
mam Samsunga tylko ciut mniejszego 40c750.
Gry w 3D wyglądają naprawde fajnie.Nie posiadam typowych gier 3D,ale ten model konwertuje 2D do 3D i całkiem dobrze mu to wychodzi.TV ma różne funkcje i efekt 3D,mozna sobie poustawiać według upodopania.W modelu 40 calowym,aby widzić wszystkie efekty,trzeba siedzieć jakieś 1,5m od TV,nie dalej-pewno na 46 calach,bedzie to 2 metry-choć moja żonka widzi wszystkie efekty w grach podobno z dalszej odległości.
Obecnie mam tylko 2 gry-Call of Duty 4-w tej grze 3D naprawde się sprawdza--fajnie widziec przeciwników w róznych odleglościach co pomaga w wyborze,których wcześniej eliminować, no i te efekty strzałów.God of War3 to wogole bajka.
Jak ktoś już zdecyduje się na ten model to radziłbym przypilnować,żeby był na matrycy S-PVA -sq 01,bo u samsunga z matrycami to loteria,ja kupiłem w Saturnie w promocji bez Vat i wybrałem wiszący na scianie,bo mogłem sprawdzić jaka ma maryce i czy nie ma uszkodzonych pikseli i dodatkowo dostałem rabat 200zł.
Niestety jeszcze trzeba przewidzieć dodakowe koszty bo w zestawie nie ma okularów,ja kupiłem za 390zł w sklepie internetowym.
Dodatkowa miła niespodzianka,że na zwykłym kablu VGA mam full hd i obraz z mojego leciwego lapka jak żyleta.
 

tomiga

New member
Miałem okazję w piątek być w Berlinie na ifie. Temat 3D byl najbardziej promowany przez wiekszosc firm. Oczywiscie byly tez gry oraz kontrolery ruchowe. Jak ktos ma ochote poczytac relacje i moje spostrzezenia na temat (m.in gier i 3D) to zapraszam na swojego bloga
Tomiga Blog
 

feromann

Member
Bardzo fajnie opisane-szkoda tylko,że w naszej ojczyżnie nie ma takich targów.
Z mojej strony chciałbym dodać,bo to może być ważne,że ja na początku do 3D podchodziłem sceptycznie i z dużym dystansem.Po kilku prezentacjach w sklepie wręcz się zraziłem.
Sąsiad kupił TV3D i na spokojnie po ustawieniu opcji 3D pod mój gust przekonałem się na tyle,że kupiłem taki sam TV i jestem bardzo zadowolony.
Radziłbym tylko wybierać sprzęt,który konwertuje 2D do 3D,bo prawdziwych filmów,czy gier w 3D jest bardzo mało.
 
Do góry