Grand Theft Auto IV

Misiek93

New member
No więc gram se już sporo Online w Gta 4 ale nie spotkałem żadnego Polaka ;/ Jeżeli ktos ma Neta w PS3, Gta4 i Jest polakiem niech napisze mi

Missqu93

Mam Micro to se pogadamy stuntujemy itd :D
 

pete1

New member
wszyscy polacy po kupnie i zobaczeniu jak toto wyglada sprzedali swoje egzemplarze na allegro wiec nie spodziewaj sie zbyt wielkiego odzewu
 

k0val

New member
pete1 napisał:
wszyscy polacy po kupnie i zobaczeniu jak toto wyglada sprzedali swoje egzemplarze na allegro wiec nie spodziewaj sie zbyt wielkiego odzewu
kiepski żart... mi sie podoba i uważam że obowiązkowy tytuł na ps3 nie jestem fanboyem
 

pete1

New member
a ja jestem fanem serii. przynajmniej do san andreas bo to co gta4 przedstawia w dobie ps3 to jest wlasnie kiepski zart.
 

smoku666

New member
pete1 napisał:
a ja jestem fanem serii. przynajmniej do san andreas bo to co gta4 przedstawia w dobie ps3 to jest wlasnie kiepski zart.

ja również jestem fanem GTA i GTA IV bardzo mi sie podoba, i również uważam iż jest to pozycja obowiązkowa:grin:
 

Mefju

New member
pete1 napisał:
wszyscy polacy po kupnie i zobaczeniu jak toto wyglada sprzedali swoje egzemplarze na allegro wiec nie spodziewaj sie zbyt wielkiego odzewu

Następny ;| grafika nie jest wcale zła nie rozumiem o co wam chodzi... grafika nie ma co się przejmować bo jest wystarczająco dobra , lepiej się skupić na fabule ewentualnie online , również jestem fanem serii , GTA IV przeszedłem , pograłem na online i sprzedałem nie dlatego że się na grze zawiodłem ale szkoda mi było jej odstawiać na półkę po czym sprzedać jak jej cena zejdzie do 80 zł :p.Pozdrawiam.
 

Misiek93

New member
pete1 napisał:
a ja jestem fanem serii. przynajmniej do san andreas bo to co gta4 przedstawia w dobie ps3 to jest wlasnie kiepski zart.

Ja uważam ze nielubisz chyba Normalnej Fizyki w Grze dajmy na to wjazd motorem po schodach> od GTA 3 aż po SA schody były można powiedziec górką. Lecz Producenci chcieli to zmienic i zrobic więcej realistyki jak np Bezwład ciała podczas spadania czy tez wypadku lub tez te schody. Zawsze czekałem na gre w której będzie choć troche realistzcznych detali.
Moja opinia: Nie lubisz gier w których cos ci sie nie udaje lub trzeba sie wzsilić :):eek:k:
 

Mefju

New member
Wg. mnie to kolega po prostu zobaczył w grze jedno rozmazanie czy coś i jęczy że grafika jest żałosna ;)Zakończmy już może ten temat jedni niech mówią że grafika jest zła a drudzy że jest dobra :hmm:.Pozdrawiam
 

Tomasson225

New member
A ja nie wiem czy bede gral jakos specjalnie czesto w multi (od tego mam FPSy), ale moze czasami wejde :p Jeszcze multi nie odpalalem, ale to dlatego, ze nie skonczylem gry :) No i na pewno nigdy jej nie sprzedam!!! Kumple by mi tego nie wybaczyli :D Ale jak zaczne grac w multi to dam wam znac ;)
 

mietek099

New member
Multi w GTA IV rządzi. Co do grafiki i ogólnie oceny gry to jest to zupełnie indywidualna sprawa. Moim zdaniem seria poszła o krok do przodu dzięki swojemu realizmowi. Teraz już nie jeździ się furami tak arcdae'owo jak w poprzednich częściach. Trza się troszkę wysilić przy szybkim prowadzeniu fury i to mi się podoba. Grafika - wiadome - wielkiego szału nie ma , aczkolwiek wszystko jest schludne i ogromne a i czasami też potrafi koparka opaść (wykonanie fur). Natomiast fakt pozostaje faktem, że ja też nie zauważyłem wielu polaków grając w multi.
 

zYxMa

New member
Witam.

Nie chcę tu narzekać (znowu) ale to już któraś z kolei gra, która wygląda lepiej na X360..

niech mi ktoś powie jak włączyć 1080p na tej grze, bo na pudełku jest 720p, 1080i, 1080p. GTA4 na X360 chodzi w 1080p (pewnie to 1080i, ale zawsze 1080) a w PS3 w 720p co wygląda dużo ogorzej...

...macie jakieś pomysły??

Dzięki.
 
Ostatnia edycja:

beamer

Banned
zYxMa napisał:
Witam.

Nie chcę tu narzekać (znowu) ale to już któraś z kolei gra, która wygląda lepiej na X360..

niech mi ktoś powie jak włączyć 1080p na tej grze, bo na pudełku jest 720p, 1080i, 1080p. GTA4 na X360 chodzi w 1080p (pewnie to 1080i, ale zawsze 1080) a w PS3 w 720p co wygląda dużo ogorzej...

...macie jakieś pomysły??

Dzięki.
Mylisz się. Na żadnej z tych konsol GTA4 nie jest wyświetlane w natywnej rozdzielczości 1080p.

W prawdziwym 1080p chodzi tylko kilka gier ekskluzywnych wydanych tylko na PS3 (przede wszystkim Ridge Racer 7, Gran Turimo 5: Prologue, Metal Gear Solid 4, Wipeout HD i kilka mini gier do pobrania z PSN np. Flower).

Wszystkie inne gry na Xbox'a 360 oraz PS3 (w tym GTA4 w wersjach na te obie konsole) chodzą w 720p i po odpowiednim skonfigurowaniu konsoli podłączonej do telewizora full HD jedynie upscalują obraz, co ma się nijak do prawdziwego full HD. To trochę jak upscalowanie filmu z DVD, które polega na prymitywnym rozciągnięciu i rozmyciu obrazu do ramki 1080p (czyli gówno to daje :???: ). Xbox 360 czasem wyświetla obraz w 1080i, co jest już totalną porażką, ponieważ oznacza obraz z przeplotem ("i" to skrót o d angielskiego słowa "interlaced" czyli po polsku przeplot).

Jeżeli lubisz sam siebie oszukiwać, przepisywać bezmyślnie po innych brednie z różnych for oraz zajmować się takimi pierdołami, to wystarczy podłączyć PS3 do wyświetlacza full HD i odhaczyć 720p i zahaczyć video output resolution 1080p w opcjach PS3. Uzyskasz jedynie kłamliwą informację na OSD telewizora że obraz niby jest full HD (a faktycznie nie jest!).

Jeżeli masz TV full HD i chcesz faktycznie mieć full HD to polecam zakup Ridge Racer 7, Gran Turismo 5: Prologue, Metal Gear Solid 4, Wipeout HD, Flower. Zwłaszcza polecam Gran Turismo 5, gdzie grafika full HD 1080p w 60 fps zrywa kask ze skalpem!!! :D Następnymi grami w prawdziwym full HD będą God of War 3 oraz pełne Gran Turismo 5, które także pojawią się tylko i wyłącznie na Playstation 3. Na X'klocku 360 takiego czegoś nigdy mieć nie będziesz.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
To pomijając cały ten twój wywód technologiczny, ja Ci Beamer zaproponuję coś byś raz na zawsze przekonał się że niestety (jak dla kogo) większość gier po upscallingu na x360 wygląda D U Ż O lepiej niż na ps3. Odpal na obu konsolach na tv full hd poniższe gry i NAPISZ MI WTEDY Z CZYSTYM SUMIENIEM ŻE TO GÓWNO PRAWDA

1. resident evil 5
2. fifa 09 (miazga na korzyść x360)
3. skate 2
4. rainbow six vegas 2 (miazga)
5. star wars force unleashed
6. fallout 3 (na ps3 to porażka)

I jeśli po odpaleniu tych gier po kolei na obu konsolach na tv full hd nie widzisz DUŻEJ różnicy to jesteś jeszcze większy fanboj niż myślałem.

p.s jeśli te tytuły to mało to dorzucę więcej

p.s. 2 Pitolisz dużo teoretycznych przemyśleń a NIE MASZ x360 i nie widziałeś jak to wygląda w praktyce więc proszę Cię, skończ już z tym.
 

beamer

Banned
SierzantHarris napisał:
To pomijając cały ten twój wywód technologiczny, ja Ci Beamer zaproponuję coś byś raz na zawsze przekonał się że niestety (jak dla kogo) większość gier po upscallingu na x360 wygląda D U Ż O lepiej niż na ps3. Odpal na obu konsolach na tv full hd poniższe gry i NAPISZ MI WTEDY Z CZYSTYM SUMIENIEM ŻE TO GÓWNO PRAWDA

1. resident evil 5
2. fifa 09 (miazga na korzyść x360)
3. skate 2
4. rainbow six vegas 2 (miazga)
5. star wars force unleashed
6. fallout 3 (na ps3 to porażka)

I jeśli po odpaleniu tych gier po kolei na obu konsolach na tv full hd nie widzisz DUŻEJ różnicy to jesteś jeszcze większy fanboj niż myślałem.

p.s jeśli te tytuły to mało to dorzucę więcej

p.s. 2 Pitolisz dużo teoretycznych przemyśleń a NIE MASZ x360 i nie widziałeś jak to wygląda w praktyce więc proszę Cię, skończ już z tym.
Niektóre gry (pojedyncze tytuły) wyglądają minimalnie lepiej na Xbox'a 360, ale nie dlatego że chodzą w wyższej rozdzielczości. Nie chodzą. Lepsze detale (tekstury, płynność) bierze się często stąd, iż były to gry multiplatformowe, często pisane najpierw z myślą o PC-cie i w żaden sposób nie zoptymalizowane pod kątem skomplikowanego procesora CELL napędzającego PS3. Wątpię, aby taki np. Fallout 3 w jakikolwiek sposób korzystał w rdzeni SPE CELL'a w PS3, bo to by wymagało w zasadzie produkcji tej gry osobno i od nowa, specjalnie pod PS3. Twórcy Fallout 3 napisali tą grę pod PC Windows i Xbox'a 360 (Microsoft ma częściową wyłączność na ten tytuł np. DLC i zapewne sypnął groszem firmie Betsheda w zamian za lepsze potraktowanie swoich platform), po czym zwyczajnie przepisali ją (skompilowali ją) na PS3, kompletnie nie oglądając się na ekstra potencjał w niej siedzący (brak czasu i pieniędzy, żeby coś tam grzebać przy CELL'u; wypuścili tak jak się udało szybko przepisać i tyle).

Żadna duża i poważna gra na Xbox'a 360 nie chodzi w PRAWDZIWYM natywnym full hd 1080p. Tymczasem na PS3, która jest nowocześniejszą, młodszą i mocniejszą konsolą od Xbox'a 360 jest parę takich ekskluzywnych gier (przede wszystkim MGS4, GT5: Prologue, Wipeout HD oraz nadchodzące God of War 3 oraz "pełne" Gran Turismo 5).

W prawdziwym full HD chodzą zatem tylko i wyłącznie gry na PS3 (też tylko niektóre, ale jednak :). I to nie byle jakie!!!).

Z tej listy którą podałeś, zdecydowanie lepiej na Xbox'ie wygląda tylko Fallout 3 (a swoją drogą i tak duuuuużo gorzej niż na PC). Trochę to podejrzane, bo poprzednia gra od Betshed'y, na tym samym engine'ie czyli Elder Scrolls: Oblivion, wyglądała zdecydowanie lepiej na PS3 niż na Xbox'a 360 (http://www.youtube.com/watch?v=SoFVgb_FpXc - zwróćcie uwagę na koszmarny pop-up na Xbox'ie 360, który ewidentnie nie radzi sobie tak dobrze z geometrią jak PS3!). Rainbow Six Vegas nie wiem i pozostaje mi tylko Tobie wierzyć na słowo. Reszta jest baaaaardzo zbliżona. Czasem różnice w grafice na obie platformy są bardzo wysublimowane np. kolorystyka w RE5 - zielonkawo-plastikowa na X'a vs. żywo-jaskrawa na PS3 (a zatem co kto woli ;) ). Jeżeli chodzi o Fifa 2009, to ja akurat spotkałem się z kilkoma opiniami, iż ta gra prezentuje się lepiej na PS3 (u mnie, po odpowiednim skonfigurowaniu na PS3 też wyświetla że niby Fifa09 jest w full HD, ale wiadomo że nie jest i na X'a też nie jest). Z akcji marketingowej EA też wynika że ta firma ostatnio lepiej traktuje Sony niż Microsoft (np. gwiazdy Orange Ekstraklasy na pokazie promocyjnym EA rozgrywały mecze w Fifa09 na standach PS3; w angielskich reklamach Rooney, który "dał twarz" do promocji Fifa09 trzyma demonstracyjnie pada PS3 itd.). Także Sony też potrafi czasem sypnąć piachem w tryby Microsft'u, i podpłacić jakiemuś developerowi za "lepsze" potraktowanie swojej konsoli i lansowanie produktów z logiem Playstation.
 
Ostatnia edycja:

zYxMa

New member
Fajnie, macie swoje opinie, ale ja mam swoją i wiem co widzę.(nie powtarzam tego co mi inni mówią, zawsze wypowiadam się na podstawie własnych doświadczeń!). Po za tym napisałem, że to 1080i a nie "p". Nie rozumiem tylko, dlaczego na pudełkach jest napisane 720p, 1080i, 1080p. "i" i "p" to różnica, więc skoro jest tam "p" spodziewałbym się 1080p...

Myślę, ze user SierzantHarris wie o czym mówie. Użytkownicy obydwu konsol wiedzą o co chodzi. Oczywiście mowa tu o telewizorach FullHD.

Obydwie konsole mam podlączone przez HDMI, ustawienia obrazu obu konsol jest ustawione tak, aby wyświetlały obraz tak samo.
Na necie są filmiki HD z różnicami RE5 na X i ps3.

Na pudełku Resident Evil 5, jest napisane 720p, na playu wygląda dużo gorzej jak na X360, bo na X360 układ graficzny X360 upscaluje to do 1080i co (możesz wierzyć lub nie) wygląda.. i tu się powtórzę.. LEPIEJ.

Tak jak napisałem wcześniej w innym temacie, większość gier "testuje" na Xsie i jak mi się jakaś podoba kupuje na PS3, żeby sie nie kurzyła :p oczywiście po za tymi exkluzywnymi na PS3..

Co do GT5 Prologue, mi to wygląda na 720p upscalowane do 1080i, co mnie rozczarowało.. także od kiedy mam ps3 jeszcze nie byłem mile zaskoczony.

Moje pytanie to: co oni to odpi****ają:hmm: :confused: :confused: :hmm:

Gra taka jak RE5 zawsze była na PlayStation, numer 5 chodzi lepiej na XBOXa, co to k**** ma być? (pewnie wszystko przez cene PS3)

Pytam o GTA4, bo w Xsie mam ustawione wyświetlanie na 1920x1080, więc gry włączają się w 1920x1080, natomiast nawet gdy PS3 jest ustawione na 1920x1080 gry włączają się w 720p.
Jedynie GT5prologue i MGS4 włącza się w 1080.

Nie ma się co kłócić, ani wymądrzać :p mogę porobić fotki i udowodnić różnicę ;p
szkoda, że developerzy lecą w ciula i nie dają sobie rady, a mogli by dużo więcej wycisnąć z ps3.
 

Alucard1984

New member
zyxma w sumie, skoro masz rację... to czemu do jasnej ciasnej odpalasz multi na tej szajs konsolce ps3 ? Zostaw czarnulę dla exlusiwów, a w multi graj tylko na x'a :)
 

mietek099

New member
Znowu to samo... rozdzielczość 1080i jest JAKOŚCIOWO GORSZA niż 720p. To jest oczywiste, ponieważ 1080i (jak już ktoś wspomniał) jest z przeplotem.
 

zYxMa

New member
I znowu... wypowiadasz się na podstawie danych specyfikacji, a w rzeczywistości jest inaczej.

A gram na PS3 tak jak napisałem wcześniej, żeby się nie kurzyła :D no i jakis taki sentyment mam do PS i jego kontrolera.
Krzyżak w kontrolerze od x360 to nieporozumienie...
 
Do góry