Gran Turismo 5

mataman

New member
Bez reklam
To że ukazuje się uncharted 2 i mw2 (nie wspominam o pożal się boże mag'u) nie ma nic do rzeczy bo to nie wyścigi. No i poza tym skoro jak piszesz gt5 ma być "mega-system-sellerem" to żadna gra nie powinna stanowić konkurencji.
 

Bambolo82

Banned
Tak Mataman, GT5 to inny gatunek. Tyle że produkcja gier ekskluzywnych tej klasy co Metal Gear Solid, Uncharted, Heavy Rain, Trico czy GT5 jest bardzo kosztowna. To tytuły flagowe. ktore decydują o wizerunku i statusie PS3. Trzeba zatem nimi oszczędnie gospodarować, w taki sposób aby wystarczyło ich na cały rok wydawniczy. Nawet Sony nie może sobie raczej pozwolic żeby np. "wypsztykać" swoje ekskluzywy w 1 kwartale (np. wydać Uncharted 2 i GT5 w jednym miesiącu). Pewnie rozważnie układają swój plan wydawniczy, a gry nie wychodzą na rynek gdy są gotowe (zwłaszcza tzw. exclusives), a raczej wtedy gdy to się opłaci wydawcy.

Myśle, że MW2 stanowi śmiertelne zagrożenie (w sensie przyciągnięcia uwagi) dla KAŻDEJ gry która bedzie wydana na którykolwiek z next-genów w pażdzierniku 2009 r. Lepiej zatem poczekać do listopada albo na grudzień.
 

Szczupaczek

New member
Bambolo82 napisał:
Na Gamesconie był stand z grywalną wersją GT5. W tej chwili jest testowana beta wersja (jest zaledwie kilkudziesięciu betatesterów, do netu wyciekly zdjęcia z prywatnych testów jednego ze szczęśliwców którzy dostali zaproszenie).

Także, GT5 jest gotowe i czeka tylko na wolne okienko wydawnicze w 2009 r. by Sony moglo maksymalnie dużo zarobić na tym mega-hiper-tytule. Sony World Wide Studios ma już w planie wydawniczym na pażdziernik Uncharted 2 i MAG na listopad. Zbliża się premiera MW 2, co zapewne zniechęca do rywalizacji. Także jest zbyt duży tłok w palnie wydawniczym aby jeszcze rzucić do tego na rynek GT5, które będzie mega-system-sellerem. Było o już o tym setki razy. Sam Yamauchi chyba już 200 razy to powtarzał.

Lineup na PS3 w 2009 r. był i jeszcze będzie mega mocny. W zasadzie bardziej by się Sony opłacało wydać GT5 w I lub II kw. 2010 r., ale chyba jednak zdecydują się posłodzić granie na PS3 w 2009 r. jeszcze bardziej i dadzą GT5 już na gwiazdkę 2009 r.

"Kazunori Yamauchi. "Kod zniszczeń, który zaprezentowaliśmy na GC 09 to tylko pierwszy krok, który zbliży nas do efektu końcowego. Wypuściliśmy go w takiej postaci, ponieważ chcieliśmy poznać to, czego oczekują gracze po modelu zniszczeń w GT5."

Kazunori swoje a Bambolo swoje...
 

Bambolo82

Banned
Trwają beta testy ostatecznej wersji GT5 i na Gamescon pokazano ktorąś tam rewizję modelu zniszczeń, która nawet miała się pojawić w update'cie SPEC IV do GT5 Prologue (ostatecznie SPEC IV nie wyszedł). Sama gra jest gotowa, tylko zwyczajnie trwają pokazy i testy aby zebrać opinie graczy, dziennikarzy i testerów.

GT5 wyjdzie w grudniu 2009 r., jest już gotowe do wydania, co nieznaczy że pewne rzeczy np. kolejne modele zniszczeń będą dodawane w formie darmowych update'ów, tak jak to było w GT5 Prologue, gdzie były 3 darmowe update'y tzw. SPEC's I, II, III. Każdy SPEC wnosił spore zmiany do gry, nowe wyścigi, samochody, modele jazdy etc..

Na PS3 nie ma z tym problemu, bo każda konsola PS3 ma dysk twardy i można tak bez końca udoskonalać/rozwijać każdą grę na czarnule.

Także Yamauchi stwierdził że GT5 jest gotowa, co należy przyjąć do wiadomości, Szczupaczek.
 

-AS-

New member
Bambolo82 napisał:
Trwają beta testy ostatecznej wersji GT5 i na Gamescon pokazano ktorąś tam rewizję modelu zniszczeń, która nawet miała się pojawić w update'cie SPEC IV do GT5 Prologue (ostatecznie SPEC IV nie wyszedł). Sama gra jest gotowa, tylko zwyczajnie trwają pokazy i testy aby zebrać opinie graczy, dziennikarzy i testerów.

GT5 wyjdzie w grudniu 2009 r., jest już gotowe do wydania, co nieznaczy że pewne rzeczy np. kolejne modele zniszczeń będą dodawane w formie darmowych update'ów, tak jak to było w GT5 Prologue, gdzie były 3 darmowe update'y tzw. SPEC's I, II, III. Każdy SPEC wnosił spore zmiany do gry, nowe wyścigi, samochody, modele jazdy etc..

Na PS3 nie ma z tym problemu, bo każda konsola PS3 ma dysk twardy i można tak bez końca udoskonalać/rozwijać każdą grę na czarnule.

Także Yamauchi stwierdził że GT5 jest gotowa, co należy przyjąć do wiadomości, Szczupaczek.

Tak czytam co Ty piszesz i tak sie zastanawiam, skad Ty to wszystko wiesz o planach PD i Sony? Moze Ty jestes Kaz we wlasnej osobie... nauczyles sie polskiego i tu piszesz?

Zreszta moze i czasami masz racje, ale sposob w jaki to piszesz, jakbys byl omnibusem, czasami zniecheca do dalszego czytania. Troche wiecej samokrytycyzmy... a i czasami warto sobie pocwiczyc w domu wyrazenie, ktorego Ty niezmiernie rzadko uzywasz:

nie wiem... nie wiem... nie wiem... nie wiem...
 

Bambolo82

Banned
Nom, ma się te znajomości w SCEE. Dwóch moich znajomych ze studiów poszło tam robić, he he ;-). O Slimie PS3 na jesień 2009 pisałem już na tym forum jakieś 7-8 m-cy temu, tyle że nie sprawdziły się moje informacje od kolegów że od razu wypuszczą droższy model Slim&Quiet z bezgłośnym dyskiem SSD. Zapytam się ich o to, ale podejrzewam że Sony bardzo zależało na zjechaniu z ceną do 299$ i na razie droższy model z SSD musi poczekać na lepsze czasy (koniec kryzysu).

A poza tym jesli Yamauchi mówi, że skonczyli GT5 to czemu by mu nie wierzyć. Gośc jest szczery. Wali prosto z mostu: skonczyliśmy, jesteśmy gotowi, ale czekamy na dobry (czyt. dobry dla Sony) moment wydania GT5.

Myśle, że gwiazdka'09, koniec kryzysu na Zachodzie i Slim za 299$ jest stanowią dobrą aurę dla premiery kolejnego GT.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Moim zdaniem polyphony z gt5 rozmienia się na drobne. Dawać mi pełnoprawną grę a nie jakąś jej część i kazać czekać aż łaskawie dodadzą zniszczenia do reszty fur. Przecież to śmieszne. Tylko czekać jak gt6 wyjdzie np. bez torów które potem dodadzą jako update albo z torami ale bez fur hehehe lub też jeszcze lepsze- dadzą 12584 fury...ale z tego połowa bez kół buhahaha. I te brednie o zbieraniu opinii graczy i dziennikarzy...co, pytali ludzi czy im pasuje że 3/4 aut będzie nadal z kartonu bo nie wiedzieli? Cmon Bambi...give me a break

p.s to samo z forzą 3 - dadzą zmienne warunki albo nie, dodadzą wyścigi nocne czy nie, każą za to płacić czy "zrobią nam prezent?
Dziwny i niefajny trend a Ty Bambi piszesz o tym jakby to WOW jakieś było.
 
Ostatnia edycja:

Szczupaczek

New member
Bambolo82 napisał:
Nom, ma się te znajomości w SCEE. Dwóch moich znajomych ze studiów poszło tam robić, he he ;-). O Slimie PS3 na jesień 2009 pisałem już na tym forum jakieś 7-8 m-cy temu, tyle że nie sprawdziły się moje informacje od kolegów że od razu wypuszczą droższy model Slim&Quiet z bezgłośnym dyskiem SSD. Zapytam się ich o to, ale podejrzewam że Sony bardzo zależało na zjechaniu z ceną do 299$ i na razie droższy model z SSD musi poczekać na lepsze czasy (koniec kryzysu).

Ja z kolei mam kolegę w EA Polska...i już parę razy złapałem go na tym że ja czytając zachodnie serwisy wiedziałem więcej niż on pracujący w siedzibie EA w Polsce...(np był bardzo zdziwiony jak mu napisałe że będzie demo BF1943).Wydaje mi się że SONY nie opowiada wszystkim ani nie wysyła brifingow mailowych do każdego pracownika pracującego w SONY i jest to ściśle przestrzegane żeby informacje z innych działów nie trafiały do postronnych pracowników SONY.Tak więc Twoi koledzy mogą wiedziec tyle co nic...
Też mi sie wydaje, że SONY wyda GT5 na gwiazdkę. Ale na pewno nie było tak jak pisałes że grę mieli gotową już pół roku temu..
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Panowie ja też mam swoje znajomości i twierdzę, że Sony w przyszłości będzie produkowało i sprzedawało PS4, niech mnie drzwi ścisną jak nie :mrgreen: :mrgreen:

PS. Zauważcie o ile miesięcy wyprzedzam rozwój wypadków :roll: :roll:

Pozdrawiam,
 

Bambolo82

Banned
Myśle, że sytuacje że jakiś eksluzyw wychodzi na rynek w 8-12 miesiecy po tym jak skończono nad nim pracę jest całkiem częsta. Zarówno na PS3 jak i Xbox 360.

Nie mogą sobie na to pozwolić studia niezależne, ktore muszą zwyczajnie spłacić kredyty, zapłacić pensje pracownikom etc., a żyją tylko z gier, dlatego muszą wypuścić grę do sprzedaży jak najszybciej. Sony i Microsoft mogą za to na to sobie pozwolic jak najbardziej, bo programowanie to tylko cząstka ich działalaności i przychodów.

Czasem warto Sony lub Microsoft'owi zwlekać z wydaniem gry eksluzywnej, dlatego jest całkiem prawdopodobne że np. gotowe Halo 4 leży gdzieś w sejfie w Redmond.

PS. Ostatnio ktoś na polygamii zauważył, iż fanboje Xbox'a 360 czerpią radość z przesiadywania i wypisywania wrednych komentarzy wyłącznie pod wątkami na temat PS3. Jest wątek o Forzy 3 to jest kilka komentarzy. Jest wątek o GT5 to komentarzy jest 120 z czego 3/4 to szydertswa zazdrosnych dzieciaków, którym mama nie dała na grę na temat PS3. Carbon, napisz coś w końcu na forum Xbox'a na HDTV, zamiast ględzić od rzeczy i szydzić z PS3 na forum PS3. Udzielasz się w tematach gier w ktore nie grałeś, psujesz innym radość z PS3...naprawdę żałosna jest ta twoja zazdrość. :lol: Ile postów na napisaleś o Forza 3 na forum Xbox'a??? :lol:
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
To dlaczego wątki i fora o Xbox 360 są tak martwe?

Wiecie ile postów na HDTV napisano pod wątkiem Gears o of War 2 w dziale Xbox 360? 9. Słownie: Dziewięć :shock: :shock: :shock:

Jeszcze lepiej widac to na Polygamii gdzie pyskówki zawsze są pod wątkami o PS3, ktore ściagają w jakiś magiczny sposób fanboi X'a, którzy robią sobie używanie.

Coś chyba jednak jest w mojeje teorii. Więcej o Forza 3 można przeczytać w wątku o GT5. Czy to nie jest chore?
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Carbon, napisz coś w końcu na forum Xbox'a na HDTV, zamiast ględzić od rzeczy i szydzić z PS3 na forum PS3. Udzielasz się w tematach gier w ktore nie grałeś, psujesz innym radość z PS3...naprawdę żałosna jest ta twoja zazdrość.
Żałosne i chore jest bycie fanbojem jakiejkolwiek konsoli, więc już na starcie bambi masz przynajmniej dwie ułomności (ja nie muszę nim być, bo mam i miałem większość dużych konsol oraz w przeciwieństwie do Ciebie jestem dojrzałym człowiekiem, dla którego to tylko rzeczy umilające życie a nie ołtarzyk modlitwy). Trzecią jest to, że jesteś po prostu zwykłym kłamcą i prowokatorem. I uważaj na to co piszesz o innych, bo wylądujesz z kolejnym banem forumowy recydywisto :oops:
 
Ostatnia edycja:

marcin0903

New member
Carbon, tak krzyczysz o te swoje "oszczerstwa", a sam nie jesteś lepszy. Zdumiewające,*ze wszyscy na tym forum się na Ciebie uwzięli, najpierw spójrz na siebie czy jesteś ok, a potem zwracaj uwagę innym...
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Możesz napisać w którym miejscu napisałem nieprawdę? Raczej nie, bo stwierdziłem jedynie stan rzeczy. Ja za to mogę poprzeć wszystkie moje słowa argumentami.

Ale ok, rozumiem, że na tym forum za normalne uznaje się pisanie w tonie "user marcin0903 bije żonę i jest ściganym za długi człowiekiem.. "

I nie "wszyscy" bo ja z wszystkimi żyję w zgodzie, więc nie wiem z skąd ten pomysł.

Pozdrawiam
 

ps_user

New member
Bez reklam
mataman napisał:
Twoja teoria jest błędna. Ja też napisałem więcej postów w dziale ps3, coś z tego wynika ?
Oczywiście, że jesteś przede wszystkim graczem :eek:k:
Jednak Bambolo ma w pewnym stopniu rację, większa część fanów XBOX czyta fora PS3 i szydzi z gier na PS3. Nie rozmiem tej tendencji :bober:
Szkoda jednak że komentarze kontrowersyjnego kolegi czasami są tak sprzeczne i jednostronne, a co za tym idzie stronnicze (fanbojskie), choć czasami ma wg mnie rację:
Bambolo82 napisał:
Myśle, że sytuacje że jakiś eksluzyw wychodzi na rynek w 8-12 miesiecy po tym jak skończono nad nim pracę jest całkiem częsta. Zarówno na PS3 jak i Xbox 360.

W obecnych czasach, dany tytuł nie rywalizuje już tylko ze swoim bezpośrednim rywalem. Czyli np. strzelanina ze strzelaniną - COD MW2 versus MAG lub B.F. B.C 2. Obecnie widać tendencję bardzo rozważnego planowania premier.
Część gier które pomimo ukończenia prac developerskich, nie zostaje wydana, obawia się premier COD MW2 czy to Uncharted 2. Dlatego możliwe jest że SONY opóźni premierę GT5 ponieważ większość użytkowników PS3, bardziej uważa n.p. "COD" i "Uncharted 2" za "Must Have" niż GT5.
Sam wybrałbym Nathan'a. Ale, jak już pęknie platyna, to może skusiłbym się na obiecywany od pierwszej części REAL DRIVING SIMULATION, i najbadziej realistycznie (na PS3) odwzorowanie aut, tras, oraz wyścigów. Ehhh, jednak nie zawsze tak emocjonujących i podnoszących adrenalinę jak Dirt 1-2, Grid, czy (bardzo prawdopodobne) NFS Shift.
 
Do góry