Gran Turismo 5

D

djrobus

Guest
Czołem!:)

Tej gry nie mogę się doczekać, choć zdaję sobie sprawę, że nie wyjdzie wcześniej, jak w 2015 roku na PS4 jako sequel GT5P:mrgreen:
Duke Nukem Forever kłania się!

Jeśli chodzi o dźwięk, to rzeczywiście w dobie kina domowego i DTS HD MA (np. w Death Race) byłoby przykro, gdyby z tej giery wydobywało się popiskiwanie rodem z plastikowych głośników.

Jeśli chodzi o zniszczenia, to mam to w Paradise, w GT wcale na to nie czekam. Mam inne oczekiwania wobec tej gierki. Wystarczy mi zużywanie się opon, tuning i obowiązkowa myjnia (PSX!!).

Do zobaczenia 2015, pozdrawiam!:-D
 

Bambolo82

Banned
Mały offtop ;):

Jadę w ten pt do Wa-wy na egzamin. Zdam i potem będę chodził jak Dianeke's ulicami Stolycy i słuchał tych Corvette, BMW M3, Porshe, Nissan GT-R na każdych światłach, parkingu przed Biedronką, kapliczkami na Pradze itd. Będę robi notatki z wrażeń słuchowych warszawskiego parku samochodowego. Wrócę do domciu w Gdyni w niedzielę wieczorem i będę krzywił się z obrzydzeniem na dźwięk GT5 Prologue. Brrrrr....

A tak do tematu: Mataman napisał że Forza "pokazała że można" i "że mamy XXi wiek" zrobić symulację zniszczeń/kolizji aut. Bardzo mnie to zaintrygowało, więc (jako że nie mam Xbox'a) wszedłem sobie na Youtube i poszukałem filmików, by przekonać się jak to faktycznie wygląda i czy rzeczywiście obecny sprzęt pozwala zrobić grę wyścigową, ktora sensownie symuluje kraksy.

Oto co znalazłem:
1) http://www.youtube.com/watch?v=O0QLRdsyKCk :hmm:

2) http://www.youtube.com/watch?v=nJV8WfSrd6M&feature=related OMG :confused:

3) http://www.youtube.com/watch?v=lU3ikkfh5B4&feature=related

Czy ktoś po obejrzeniu w/w/ filmików nadal uważa że taka dziadowska i idiotyczna symulacja kraks jaka jest Forza 2 ma jakikolwiek sens w Gran Turismo 5??? Jezeli tak mają wyglądać kraksy w GT5 to już wole żeby ich nie było. W innach grach tak, ale płakałbym gdyby GT5 takie było :???:, pod presją pseudo znawców gier samochodowych, ktorzy chodzą po ulicach i słuchają czegoś tam :rolleyes:, albo którzy wrzucają pierwszy bieg nie po to by dojechać do mety, ale po to by mieć wirtualny wypadek polegający na uderzeniu w betonową ścianę z prędkością 150 kmh/h co kończy się (np. w Forza 2) zbiciem przedniego reflektora :rolleyes: i (o grozo! aaaaależ symulacja!) porysowaniem drzwi. :rolleyes:

Jak Polyphony będzie gotowe zrobić kraksy tak dobrze jak grafikę i dzwięk w GT5 to bardzo proszę. A, tak dziękuję i byłbym bardzo kontent gdyby spróbowali wprowadzić zmienne warunki atmosferyczne i np. niszczenie ogumienia.

@djrobus: kompletnie nie rozumiem porównania oczekiwania na GT5 do oczekiwania na Duke Nukem Forever. Popatrz sobie na daty i odstępy czasowe premier poszczegolnych gier z serii Gran Turismo (http://www.polyphony.co.jp/english/list.html):
GT1 (premiera 23.12.1997)---24 miesiące--->GT2---16 miesięcy--->GT3---8 m-cy--->GT Concept 02---24 m-cy--->GT4 Prologue---12 m-cy--->GT4---36 m-cy--->GT5 Prolugue (premiera 13.12.2007 r w Japonii i wiosną 2008 w USA). Na GT5 czekamy raptem 13 miesięcy, co nie jest niczym szczególnym w tej serii gier, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt skomplikowania tej produkcji (ok. 70-100 tras i ponad 600 aut)!

Wniosek? Mówienie, że na GT5 czekamy "tak długo jak na Duke Nukem Forever" "GT5 to drugi Duke Nukem Forever" etc. jest kompletną bzdurą i bezmyślnie powtarzanym mitem wyssanym z palca!!! Pamiętać też nalezy że Duke Nukem Forever nie ma ani wydawcy, ani nawet producenta, ktory nie dawno zbankrutował. Także ta sytacja ma się nijak do sytuacji GT5 i zrównywanie jej jest zwykłą głupotą!!!
 
Ostatnia edycja:

Liptonosz

New member
Bez reklam
Bambolo masz chyba jakies kompleksy... Czlowieku na naszym swiecie sa zloty motoryzacyjne, imprezy wyscigowe i cala masa innych rzeczy dzieki ktorym mozna uslyszec jak chodzi lamo, m3 czy aston. Jedz chocby do londynu a sie sam przekonasz. Przestan probowac z ludzi robic debili i prosze Cie, nie uzywaj wiecej swojej bujnej wybrazni do kreowania opini na czyjs temat.
 
D

djrobus

Guest
Bambolo82 napisał:
Mały offtop ;):

[/B]Wniosek? Mówienie, że na GT5 czekamy "tak długo jak na Duke Nukem Forever" "GT5 to drugi Duke Nukem Forever" etc. jest kompletną bzdurą i bezmyślnie powtarzanym mitem wyssanym z palca!!! Pamiętać też nalezy że Duke Nukem Forever nie ma ani wydawcy, ani nawet producenta, ktory nie dawno zbankrutował. Także ta sytacja ma się nijak do sytuacji GT5 i zrównywanie jej jest zwykłą głupotą!!!
[/COLOR]

Po pierwsze to trochę wyluzuj, bo jak piszesz masz egzamin i jak będziesz się tak spinał to mogą być kłopoty z jego zdaniem;)

Po drugie nie napisałem tak, jak "zacytowałeś". Całe moje porównanie miało mieć wydźwięk nieco humorystyczny, a ty zachowujesz się tak, jakbyś był co najmniej dealerem Polyphony na Europę Środkową-Wschodnią:D Easy!!


Ale, ale...z drugiej strony, patrząc na twój schemat terminów publikacji poszczególnych GT (gratulacje za włożony wysiłek!!) można zauważyć że od pełnej wersji GT4 do pełnej wersji GT5 czekamy już...49 miesięcy:p

Więcej luzu i dystansu!
 

Bambolo82

Banned
Spoko djrobus, rozumiem że to tylko humorystyczne porównanie, ale jednak na wielu fanbojskich forach można odniesc wrażenie że na poważnie krąży taki mit...

Lubię się wysilić, zrobic zestawienie kilku liczb, złowić kilka statystyk, wysilić szare komórki mieć satysfakcję z obalania blogowych-forumowych mitów i stereotypów na temat PS3 lub gier na tą konsolę.

@Liptonosz: nie wkurzaj Dianeke'sa :rolleyes:, ktory zachwyca się takim rykiem silników w Warszawie, a nie w Londynie :rolleyes: ; akurat miałem przyjemność przez dwa lata studiować we wschodnim Londynie (mieszkałem w samym centrum Londynu na High Street Kensigton, a potem też blisko centrum Londynu w Chelsea-Fulham) także co nieco wiem o tamtejszym parku samochodowym, komunikacji miejskiej i luksusie londyńskiej society ;)
 

arsenal

Moderator
VIP
Dawno nic nie napisałem ale no cóż. Forza2 ma już kilka latek i wad oczywiście. Nie masz, jak mówisz, Xboxa Bambolo więc podpieranie się glitchami( których i w seri GT nie brakuje - choćby latające tysiąckonne "japończyki")z Youtube ma tyle sensu co całe to twoje zapatrzenie w Sony. Więc pozwól, że odpowiem co się stanie w Forza2 po uderzeniu w beton, pędząc 150 czy 200km/h, gdy odpowiednio ustawisz poziom trudności- przy odrobinie szczęścia doczłapiesz się do mety na zakleszczonym drugim biegu i z rozwalonym układem kierowniczym. Bez tej odrobiny autko zgaśnie i może już nie odpalić. Zgadnij co się stało w GT5P jak wjechałem 250km/h w beton? Czyżby nic? To przecież nie możliwe! W niepierwszej grze takich japońskich geniuszy nadal mamy niezniszczalne, przyklejone do ziemi resoraki? Nie może być! :shock:
Widać, że tak jak część zapatrzonych w swą boską nieomylność userów, Polyphony jest i długo będzie jak beton. Założę się o moją napakowaną archaizmami kopię MGS4, że pełna wersja GT5 nadaj będzie "wyjątkowa". Bo przecież nie przestarzała! Prawda, Sony Fans?;)
 

mataman

New member
Bez reklam
Wjąłes mi to z ust arsenal. Bambo skoro przyjezdzasz do stolicy to możemy się spotkać i porozmawiac face to face, ciekawe doświadczenie by to było. Może w końcu bys zrozumiał pewne rzeczy.
 

Bambolo82

Banned
Sony wypuściło wczoraj i dziś dwa newsy dotyczącej nadchodzącej Gran Turismo 5:

1) Gran Turismo 5 będzie miało interaktywną przestrzeń w HOME!!! http://www.ps3team.pl/?p=5812

http://www.ps3info.pl/story-1042-Gran-Turismo-5-Home-Space.html

2) Samochody w GT5 będą w pełni modyfikowalne. I nie chodzi tu tylko o infantylną możliwość narysowania trupiej czaszki lub jakiegoś innego gówna masce auta jak w Forza 3.

http://www.ps3info.pl/story-1044-Gran-Turismo-5--Pena-customizacja.html:
"Po obejrzeniu nowych screenów i trailera Gran Turismo 5 z targów E3 wiele osób naszła jeszcze większa ochota by móc dostać tą grę w swoje ręce. Wszystko to dzięki ujawnieniu, że Polyphony Digital wykupili licencje WRC I NASCAR oraz dodanie do samochodów zniszczeń. To wszystko jednak nie jest tematem tego newsa, chodzi bowiem o nową ciekawostkę.

Jeśli podobały wam się możliwości ulepszeń i customizacji w poprzedniej części, to przy zabawie z GT5 będziecie w siódmym niebie. Ten oto ekskluzywny dla PlayStation 3 tytuł będzie wykorzystywać specjalną przeglądarkę internetową, w której będziemy mogli kupić setki, a może nawet tysiące części do naszych samochodów w samej grze. Silniki, rury wydechowe itp. wszystkie będzie można kupić. Wszystkie części będzie można zamontować w dowolnym samochodzie, a co za tym idzie będzie można dokonać czegoś tak szalonego jak wsadzenie silnika od Audi do Ferrari, prawda że interesujące? Oznaczać to będzie 100% wolność przy modyfikacjach samochodów i możliwość dostosowania ich do gust każdego odbiory. Ceny komponentów będą posiadać takie same ceny jak ich odpowiedniki w rzeczywistości, a zakup ich będzie dokonywany za sztuczną walutę wygraną w grze. Pozostaje teraz tylko czekać na nowe wiadomości ze świata Gran Turismo."

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Mam nadzieje, że gra wyjdzie już grudniu 2009 r., a są pewne wskazówki że właśnie tak się stanie :krol:
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Sony chyba Ci dobrze płaci hehe, dybyś grał w forze to byś wiedział że oprócz narysowania czaszki albo jakiegoś gówna na masce możesz zrobić mocny setup samochodu,
 

debeef

New member
Bez reklam
Też czekam na GT 5 z wypiekami, ale czytając tego newsa już widzę jak walutę z gry będzie można wykupić za jedyne...
Czyli będą z nas chcieli wyciągnąć jeszcze więcej grosiwa, bo po co jeździć dwie godziny skoro w minutę za drobną opłatą mozemy mieć to samo...hmm mam nadzieję że się mylę.

Co do porównań z Forzą...to nie ma sensu się przekomarzać jeden woli Forzę drugi GT i niech sobie każdy czerpie radość z gry na swoim sprzęcie:-D
 
D

djrobus

Guest
Bambolo82 napisał:
1. a co za tym idzie będzie można dokonać czegoś tak szalonego jak wsadzenie silnika od Audi do Ferrari, prawda że interesujące?

2. Mam nadzieje, że gra wyjdzie już grudniu 2009 r., a są pewne wskazówki że właśnie tak się stanie :krol:

1. No po prostu super:mrgreen:

2. Może coś więcej na ten temat?
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
lub jakiegoś innego gówna jak w Forza 3
Liptonosz napisał:
gdybyś grał w forze to byś wiedział że
Gdy okazało się, że GT 5 to ciągle renderowana fatamorgana, a jednocześnie pokaz Forzy 3 mocno Bambolo wstrząsnął, więc teraz chłopak miota się na wszystkie strony :krol:

200u446.gif
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
djrobus napisał:
2. Może coś więcej na ten temat?

Mówisz, masz.

http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=376596&postcount=82

Jest masa wypowiedzi twórców z Polyphony i managerów Sony, a maszyna marketingowa, choćby w postaci HOME i kilku newsów tygodniowo już ruszyła. Był też duży nabór do pracy przy promocji Gran Turismo 5 w Londynie. Swojego czasu nawet ktoś dał tu linka do firmy headhunterskiej, która robiła nabór.

Poza tym obie wersje - na PSP i PS3 będą się synchronizować i - jak zdradził kiedyś Yamauchi - wersja PSP będzie robiona jak tylko skończą wersję PS3. Skoro jest już wersja PSP to znaczy że wersja na PS3 jest już gotowa (co przyznał Yamauchi, w wywiadzie do ktorego link podałem w zacytowanym poście) i teraz tylko Sony czeka aby wepchnąć GT5 na PS3 w swój zaapchany plan wydawniczy na gwiazdkę 2009 r.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
A ja chciałbym, żeby wkońcu w samochodówkach były silniki diesla :] A tuning opisywany przez Bambolo jest bardzo interesujący, jestem ZA :)
 

Paqollo

New member
Mysle, ze GT5 bedzie lepsze niz Forza 3. GT to jest prawdziwy symulator. Graficznie gry beda bardzo podobne, ale fizyka jazdy i ilosc samochodow powinna byc lepsza na PS3. Poczekamy, zobaczymy, ale ja stawiam na sukces GT5.
 

dienekes' shade

New member
Ciekawe, jak wypadnie Forza 3 w walce w GT5. Chyba nie tylko ja nie mogę się doczekać pełnoprawnego porównania, czyt. premiery obu gier ;) Po gameplayu F3 widziałem jakieś dziwne podskakiwanie aut i o ile tak będzie w pełnej wersji, fani x' a stracą argument, którym atakują zderzenia w GT5:p :D Graficznie, ciągle gorzej niż GT5:p. To akurat mało istotne, ale dobrze, że się starają. Rywalizacja na tym polu = postęp i nasza korzyść :eek:k:
 

Dawidowski1000

New member
Umówmy się, że X360 nie pociągnie pełnego 1080p. Co innego upscaling z 720 do 1080p, a taka operacja wygląda naprawdę nieźle na Xsie:)
Dla mnie czy Forza 3 czy GT5, kto kogo pozamiata? Liczy się sama gra, a na jakiej platformie? Nie ma to znaczenia;)
 
Do góry