Gran Turismo 5

-AS-

New member
Na Pro, bez wspomagaczy, manualna skrzynia biegów. Muszę przyznać, że niektóre samochody trudno kontrolować na padzie (szczególnie te szybkie z napędem na tył), więc czasami kusi mnie, aby zmienić na Arcade. Co jak co, ale kierwonica to by mi się przydała. Na razie zwlekam, ale jak pełna wersja będzie na horyzoncie, to już chyba się nie powstrzymam i sobie sprawie taki zestaw:

g256kk1.jpg


Logitech G25 + Playseat

Pozdrawiam

PS. No chyba, że już będzie lepsza kierownica na rynku
 

Artquad

New member
Witam wszystkich

Szukałem informacji na temat GT 5... Czytając Twoją opinię AS zamówiłem gierę... Powinienem otrzymać ją w tym tygodniu i coś napiszę... Dzięki za krótki opis giery i do zobaczenia (może) Online... :)
 

elpe

New member
echhh, AS tak sie juz zeSzkociles ze nawet kierownice do PS'a bierzesz w ang wersji:)

hihi, nie moglem sie powstrzymac ;-)
ja jakos poki co ciut mniej przekonany do dalszego inwestowania w PS3 ;-) ale moze ktoregos pieknego dnia, ktos mi podaruje na gwiazdke lub urodziny :D
 

-AS-

New member
Elpe,
to nie jest mój zestaw. Napisałem, że prawdopodobnie kupię, jak będzie pełna wersja na horyzoncie. Zdjęcie dałem, aby zobrazować temat :) .

Piszesz, że nie będziesz inwestował w PS3, nie jesteś zadowolony z zakupu?


Artquad,
mam nadzieję, że będzie Ci się podobała :eek:k: opisz wrażenia.


Pozdrawiam
 

elpe

New member
-AS- napisał:
Elpe,
to nie jest mój zestaw. Napisałem, że prawdopodobnie kupię, jak będzie pełna wersja na horyzoncie. Zdjęcie dałem, aby zobrazować temat :) .

Piszesz, że nie będziesz inwestował w PS3, nie jesteś zadowolony z zakupu?


Artquad,
mam nadzieję, że będzie Ci się podobała :eek:k: opisz wrażenia.

Pozdrawiam

Strzelanie w FPP mnie zupelnie nie kreci - wole CSS'a na PC. Do tego pad nie sluzy do celowania w dowolnym kierunku.
A ogonie to chodzi o to, ze troche sie wykosztowalem w ostatnim okresie czasu (TV + PS3 ) + w koncu musze pojechac na wakacje ;-) I juz sobie nawet takowe znalazlem na dominikanie ;-) na deche w alpy tez bym wyskoczyl ;-) itd itd ;-)
Tak tez zadowolony z PS3 jestem, szczegolnie jak wpadine qmpel w PES'a pograc ;-)
 

Artquad

New member
Nareszcie...

Mam, dostałem GT5P... Problemem jest ten język japoński. AS masz jakiś dobry link do tłumaczenia jakiegoś... Pierwsze wrażenie >>> Gierka niszczy grafiką...
P.S. Dostałem też dzisiaj Burnout Paradise, więc będę miał dużo dzisiaj roboty... Pozdrawiam
 

-AS-

New member
Artquad,
link jest TUTAJ. W pierwszym poscie w tym wątku są przetłumaczone najważniejsze rzeczy oraz trochę przydatnych wiadomości. Wiem, że jest to tłumaczenie z japońskiego na angielski, ale w razie jakbyś miał problemy, dużo łatwiej jest coś przetłumaczyć z angielskiego na polski niż z japońskiego na polski. Ja kożystałem właśnie z tego źródła.

Pozdrowienia
 

Ogr

New member
Bez reklam
Nie czytałem tego postu całego.Mam demko i mam pytanie ,czy powaznie w full wersji auta nie da się rozbić? Jesli nie to co to za symulator :D To raczej standard w nextgen ja odpadam.
 

Artquad

New member
No, sorki za spóźnienie

ale muszę szczerze przyznać, że gierka jest super... Nieprzeciętna grafika, super grywalność... Może troszeczkę dokucza brak uszkodzeń, ale taka jest seria GT i tyle... Mam pytanie tylko, czy istnieje możliwość gry online na tej japońskiej wersji... Mam jakieś okienka po uruchomieniu gry, coś się ściaga, ale potem jest błąd... I nie wiem... Potrzebuję się zalogować na japońskim Playstation Store??
 

-AS-

New member
Witam,
Artquad, te okienka, które się otwierają na początku, to ściąganie patch'a z netu. Problem polega na tym, że często się rozłącza. Trzeba próbować, jednym zajęło parę godzin, aby w końcu się udało, innym prawie od razu. Jak wyskoczy błąd i wejdziesz do gry to możesz rozpocząć ponowne ściągania patch'a wchodząc do GTTV.

Można grać Online w japońskiej wersji (gram od paru miesięcy), niestety najpierw trzeba wgrać tego patch'a. Jest to dość uciążliwe, ale uwierz mi, w końcu Ci się uda. Wiem, że to nie jest zbytnio pocieszające. Może pocieszy Cię fakt, że mi sie udało bodajże za 5tym razem. Bez patch'a nie zagrasz w necie (wgrywasz go tylko raz).

Pozdrawiam
 

-AS-

New member
Witam,
tak GT5P dostarcza mi dużo rozrywki. Wyścigi i Time Trial'e w sekcji online zmieniają się co czwartek, więc nie ma mowy o nudzie.

Pozdrawiam
 

mataman

New member
Bez reklam
No i dziwić sie że polyphony wypuszcza demo dema a później demo płatne, skoro tak się ludzie podniecają. Ja im daje ostatnia szanse, jeżeli w GT5 nie bedzie istotnych zmian to ja odpuszczam ta serie. Forza zrobiła wiekszy postęp z jedynki na dwójke niz seria GT przez cztery części.
 

-AS-

New member
Skoro 'ludzie się podniecają', to coś w tym chyba musi być. Myślisz, że 'podniecałbym się' bublem? Grałeś, że masz już wyrobione zdanie?

Nie będę się powatarzał, ani zbytnio dyskutował. Napiszę tylko (jeszcze raz) 5tka nie ma nic wspólnego z poprzednimi częściami jeżeli chodzi o fizykę i zachowanie samochodów na drodze. Nie wierzysz, poczytaj sobie zagraniczne strony, jak się tam ludzie 'podniecają'.

Jeżeli chcesz sobie grać w gry, gdzie jeździsz kartonowymi pudełkami, które wchodzą w zakręt z prędkością 200 km/h, ale za to ze zniszczeniami, to ja Cię nie będę przekonywał, że model jazdy jest ważniejszy, niż to czy Ci się zbije reklektor, czy nie.

Polecam pograć, spróbować wygrac wszystkie wyścigi, które są w Prologue, a także doświadczyć wyścigów przez sieć (online), to wtedy możemy dyskutować.

Napiszę jeszcze jedno - moim zdaniem nie jest to demo. Widziałem pełne gry, w któych masz mniej samochodów, wyścigów i brak online, za które musisz zapłacić pełną cenę, a nie tak jak tutaj parę funtów. Jeżeli to jest demo, to od dzisiaj ja będę kupował tylko dema, bo żadna (pełna) gra, którą do tej pory kupiłem nie siedzi u mnie konsoli tylko co to "demo".

Pełne GT5 bedzie dostępne za ponad rok. Jeżeli chcesz tyle czekać, to proszę Cię bardzo.

I powiem Ci jeszcze jedno. Jeżeli okaże się, że wersja europejska i amyrykańska Prologue mają inna zawartość w stosunku do japońskiej (inne samochody, wyścigi, etc.), to te "dema" również kupię.

Pozdrawiam
 

mataman

New member
Bez reklam
Tak grałem i poza delikatnymi zmianami w modelu jazdy i piekną grafika większych zmian nie widzę. A te kartonowe pudła to był przytyk niby do czego ? Bo akurat kolizje miedzy samochodami w GT idealnie pasują do tego stwierdzenia i jest to zdecydownie do poprawy. A poczekać mam zamiar bo teraz mam w co grac. Tylko do tego czasu pewnie wyjdzie forza 3 i bedzie ciekawie. I na koniec, czy Ty grałeś w forze 2 ?
 

-AS-

New member
Witam,
uwierzcie mi, bardzo mi daleko do tego, aby wdawać w dyskusję, która gra jest lepsza. Niepotrzebnie odpowiadałem na post Matamana, który miał na celu sprowokowanie burzliwej dyskusji. Jeżeli myślicie, że Forza jest lepsza, bardzo się cieszę. Życzę Wam miłej gry i serdecznie Was pozdrawiam.
 

mataman

New member
Bez reklam
Nic nie miałem na celu. Jestem wielkim fanem serii GT i bardzo bym chciał aby w końcu zaszły jakies konkretne zmiany. Tylko jak czyta sie ten temat to wydaje sie że GT5P to zapowiedz cudu a tak nie jest. No chyba że w tym temacie chodzi o same zachwyty, jeżeli tak to przepraszam i dziekuje.
 

-AS-

New member
Witam,
w temacie nie chodzi tylko o zachwyty. Kazdy ma prawo do wlasnej opinii. Ja wyrazilem swoja.

Pozdrawiam
 
Do góry