Gran Turismo 5

Forest89

Active member
Bez reklam
Wkurzyła mnie ta cała formuła. Debeef, pożyczyłeś mi F1, ale nic nie udało mi się nią przejechać :D Starsznie monotonne te mistrzostwa. Chyba 5 czy 6 wyścigów po 20 okrążeń. Nudaaa, ledwo 1 wyścig ukończyłem bez zaśnięcia :D W ogóle nie podoba mi się tryb mistrzostw bo trzeba od razu zaliczać wszystkie wyścigi, nie możemy ich przerwać. Chyba, że ja czegoś nie kumam?
 

debeef

New member
Bez reklam
rzeczywiście przesadzili z tym trochę, ale jak trzeba to trzeba ;), ja jej teraz będę potrzebował do kilku wyścigów i jak co potem Ci jeszcze pożyczę...choć widzę zarysowanie na przednim błotniku ;)
 

nonamed

New member
Panowie nie mogę się uporać z mistrzostwami ''Gwiazdy GranTurismo'' w klasie eksp. na b-spec. Mam kierowcę na 19lvl . i Toyota 7 Race Car. Ciągle jakieś 7-6 pozycja w pierwszym wyścigu... Może jakieś ustawienia ? Może inne auto potrzebne ? :)
 

pedros300

New member
Chodzi Ci o modyfikacje wyścigowe? Jeśli tak to takie auta można zmodyfikować w garażu:

Acura
NSX '91
----------------------------

Chevrolet
Camaro SS '10
Camaro Z28 '69
Corvette Z06 (C6) '06
Corvette ZR-1 (C6) '09
------------------------------
Dodge
Challenger R/T '70
----------------------------
Honda
Civic Type R (EK) '97
Integra Type R (DC5) '04
------------------------------
Lexus
IS-F '07
---------------------------
Lotus
Elise '96
Elise 111R '04
------------------------
Mitsubishi
Lancer Evolution IX GSR '05
--------------------------------
Nissan
Silvia Spec-R Aero (S15) '02
--------------------------------
Suzuki
Cappuccino (EA21R) '95
---------------------------------
TVR
Tuscan Speed Six '00
--------------------------------
VW
Golf IV GTI '01



Jeśli chodzi Ci o sam tuning, to ja Audi R8 5.2 FSI po tuningu na prawie 900KM dużo wyścigów wygrałem. Auto jest bardzo szybkie i dobrze się prowadzi bo ma 4x4.
Nie wiem jak zmodyfikowałeś te Audi R8, ale ja zakupiłem takie w salonie i po wydaje mi się wszystkich modyfikacjach wyżyłowałem je tylko do740 KM. Jak Tobie udało się wyciągnąć prawie 900KM?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Nie wiem jak zmodyfikowałeś te Audi R8, ale ja zakupiłem takie w salonie i po wydaje mi się wszystkich modyfikacjach wyżyłowałem je tylko do740 KM. Jak Tobie udało się wyciągnąć prawie 900KM?
A wrzuciłeś turbo? Mam R8 w wersji Chrome Line z edycji kolekcjonerskiej, ale te auta raczej po za wyglądałem i dodatkowymi kilkoma końmi mocy, raczej się niczym nie różnią, więc dziwne trochę.
 

adamusSY

New member
Nie mogę poradzić sobie z zaliczeniem na złotko ostatniego wyścigu w licencji B, zawsze dostaję najwyżej brąz. Trzymam się kurczowo za innymi aby zyskać na opływie powietrza ale to nie wystarcza, albo ta honda, którą dali jest za słaba? Może trzeba jakiś trik wykonać?
 

mataman

New member
Bez reklam
Jest jeden trik, szybka jazda :) Ten wyścig jest banalnie prosty, mało hamuj, uzywaj slipstreama i wygrasz bez problemu.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Albo powyłączać, wszystkie wspomagacze, które hamują auto. Czasami nawet ABS trzeba ustawić na 0 by wyłączyć wtedy system stabilizacji, który hamuje auto na zakrętach.
 

pedros300

New member
Które opony dają najlepszą przyczepność w rajdach asfaltowych powiedzmy do 5 okrążeń, a jakie wybrać na maratony kilkudziesięciookrążeniowe?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Najlepszą przyczepność mają opony wyścigowe miękkie, natomiast twarda opona jest najbardziej wytrzymała. Ale nie w każdych wyścigach jest włączony efekt zużycia, więc ja jak tylko mogę to zakładam wyścigowe miękkie ;)
 

mataman

New member
Bez reklam
Albo powyłączać, wszystkie wspomagacze, które hamują auto. Czasami nawet ABS trzeba ustawić na 0 by wyłączyć wtedy system stabilizacji, który hamuje auto na zakrętach.


Ja mam zawsze włączony ABS na 1 i Kontrole trakcji przeważnie na 1 lub wyłączam przy spokojniejszych autach.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Ja mam zawsze włączony ABS na 1 i Kontrole trakcji przeważnie na 1 lub wyłączam przy spokojniejszych autach.
Tylko, że czasami tego systemu antypoślizgowego nie możemy przestawić i wtedy po wyłączeniu ABS ten system siłą rzeczy też się wyłącza i dzięki temu jesteśmy szybsi na zakrętach ;)
 

adamusSY

New member
Mataman, piszesz " uzywaj slipstreama i wygrasz bez problemu" nie za bardzo wiem o co chodzi, Ty jako expert używasz slangów, których nie za bardzo rozumiem. Tak naprawdę, jeżeli chodzi o pozostałe wyścigi w licencji to B-5 do B-8 mam na srebro, gtałem w nie chyba z 8h i max srebro, wiem że za same złotka w danej licencji sa premium auta ale nie daje rady! Po tylu godzinach "porażki" aż odechciewa mi się grac ale potrzebuję tych aut więc walczę dalej! Mam już 20 level więc trochę gram, najchętniej jak byłoby można zapłaciłbym komuś za zaliczenie moich licencji i z głowy.
 

debeef

New member
Bez reklam
Ja mam tylko ABS włączony na 1...reszta wyłączone...a no i linię mam włączoną, bo zawsze mi się ten bajer podobał, choć akurat w GT bardziej przeszkadza niż pomaga w niektórych przypadkach...
 

mataman

New member
Bez reklam
Ja mam tylko ABS włączony na 1...reszta wyłączone...a no i linię mam włączoną, bo zawsze mi się ten bajer podobał, choć akurat w GT bardziej przeszkadza niż pomaga w niektórych przypadkach...



Łeeeee, linia jest dla noobów :D Co do systemów to napewno spowalniaja auto ale napewno nie na tyle żeby nie zrbic licencji B na złoto.
 
Do góry