Gramofony

nadal

New member
Witam,

Nie widzę innego miejsca niż STEREO, więc piszę tutaj.
Przymierzam się do uzupełnienia mojego systemu stereo o dobry gramofon.

Budżet do 5000 zł. na całość tzn. - gramofon, wkładka, przedwzmacniacz i okablowanie.

Zastanawiam się nad: Thorens TD 700, Thorens TD 295 MK IV, a może po prostu jakiś Pro Ject ???

Może ma ktoś doświadczenie i wiedzę w tym temacie - proszę o opinie.
 

pkomp

New member
wjechałbym w klasyka - technics 1210 i do tego jakaś porządna wkładka shure ewentualnie ortophon

gramofon musi być masywny bo jest czuły na wszelkie wibracje - poza tym technics ma bardzo dobry napęd bezpośredni z silnika liniowego - bije to na łeb wszelkie paskowe badziewia pod względem stabilności obrotów i wibracji
ma też bardzo dobre ramię

sprawuje się wyśmienicie nie tylko dj'om ale i do odsłuchu płyt - jedyny sprzęt który technicsa wyprowadził na wszelkie wyżyny
 

nadal

New member
Dzięki za wypowiedź.
Nie wiem tylko, czy coś co jest specjalnie polecane dla Dj-ów i jako wyposażenie sal klubowych tak samo sprawdzi się jako sprzęt dla audiofila w zaciszu domowym ?

ale może moje obawy są bezpodstawne - sam nie wiem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Lepiej będzie jak pozostaniesz przy swoim pierwotnym wyborze, pamiętaj o dobrym przedwzmacniaczu gramofonowym, już nawet taki za 300zł gra lepiej od zintegrowanych we wzmacniacze za 5000.
 

pkomp

New member
brednie jakie słyszałeś to nie wiem(ten gramofon nigdy nie był przeznaczony do klubów - a że podpasował bo ma bardzo stabilne obroty i super wyłapuje drgania to świadczy tylko na plus)...to nie sprzęt do klubów - to najlepszy gramofon na rynku pod względem napędu i stabilności
pod względem dźwięku musisz do niego wybrać porządną wysokiej jakości wkładkę
torens to przy nim zwykły paskowy syf jakich wiele

co do preampu to zależy od wzmacniacza...w nowych owszem kicha ale stare miały bardzo dobre preampy......zewnętrzny polecam project
 

nadal

New member
OK. Po głębszych przemyśleniach pomału zaczynam decydować się na Thorens TD 295 MK IV.
Cenowo niżej, stąd starczy jeszcze na dobrą wkładkę, dobry przedwzmacniacz i okablowanie.

Jak ma ktoś doświadczenie w tym temacie, to proszę o wypowiedzi, bo jakoś ciężko w temacie STEREO mają się GRAMOFONY !!! Dziwne !!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz do Steeze - on się dobrze zna na Gramofonach.
Był na kilku szkoleniach i ma nie złą wiedzę.
 

pkomp

New member
ten thorens spoko ale to paskowy napęd - nie ma tak świetnych obrotów jak bezpośredni szczególnie jakis 8 polowy
jest tez dość lekki - tu masa ma znaczenie
 

patigolus

New member
Ja się podepnę pod temat. Posiadam HK AVR 255. Chciałbym dokupić do tego gramofon. Budżet jest bardzo skromny - max do 1000 zł. Proszę o pomoc. Niestety na gramofonach zupełnie się nie znam a nie chciałbym kupić jakiegoś badziewia.
 

nadal

New member
a ja teraz zastanawiam się bardzo mocno nad zakupem gramofonu REGA P3-24 Z TT PSU + wkładka REGA EXACT = 4 tys. zł.

Można to zobaczyć na www.rega.this.pl

Jest to sprzęt brytyjski, z tradycjami.
Ich strona domowa to www.rega.co.uk

Gramofon narazie jest nie do dostania, firma nie nadąża z produkcją.
W Polsce będzie w drugiej połowie lutego.

Podobno ich ramienia montują najlepsze firmy gramofonowe, a zasilacz TT PSU jest rewelacją - w co jestem wstanie uwierzyć, bo wiem co robi prąd w audio.

i co o ty myślicie ???

pozdrawiam.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Firma uznana, nie ma się co czepiać. Z tą produkcją to chyba dorabiają teorię :) po prostu za mało zamówili i teraz brakuje.
 

pkomp

New member
zasilacz w gramofonach nie robi kompletnie nic w temacie audio o ile nie zasila preampu - przewody z wkładki idą wprost na wyjścia

rozdzielenie zasilacza pozwala odizolować ewentualne wibracje transformatora od obudowy...ale tu wystarczy zastosować silnik liniowy najlepiej wielopolowy - one nie są zasilane z trafo więc odpada problem wibracji...sam silnik też ich nie produkuje a przy okazji zapewnia znacznie stabilniejsze obroty i wysoka moc
 
Ostatnia edycja:

robiz

New member
Jeżeli mogę zabrać głos w temacie preamp, to spróbuj serie Cambridge. Ja osobiście mam model 540, bo do mojego gramiaka wystarczy. Ale Tobie polecałbym model 640. Wystarczy aż nadto na długi czas.

robiz
 

bierhoff

New member
Podepnę się pod temat. Otóż chcę kupić gramofon.

Znamy się mało... więc może ja bym powiedział parę słów o sobie - najpierw.

Co gramofon owy miałby odtwarzać?
Trochę Jazzu, trochę klasyki, czasem się Enigmatic pana Niemena trafi, Swing też się zakręcić kilka razy może.

Przedział cenowy?
0 <= x <= 2000 + nieduży_hak

Do czego chce go dopiąć?
Do Onkyo TX-NR 807

Nad czym myślę?
Raczej Pro-Ject. Myślałem o Xpression III (najlepiej Classic), lub niżej, ale też nie dużo niżej. Myślałem też o Denonie DP-300F, ale naczytałem się o lichości jego standardowej wkładki.
Generalnie - otwarty jestem na inne przemyślenia.

Dodam jeszcze, że słoń mi na ucho nie nadepnął, ale też od ostatniego zapalenia ucha słuch mój lekko zubożał :(

Pomóżcie proszę.
 
Ostatnia edycja:

bierhoff

New member
Dzięki za odpowiedź.
A czy występuje ów model z talerzem jakimś normalniejszym? Pytam, bo wygooglać nie mogę :niewiem:

EDIT: W sensie z czarnym talerzem.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zarówno Pro-Ject jak i Rega są gramofonami dla bardziej doświadczonych słuchaczy - mam na myśli użytkowanie ,zarówno jeden jak i drugi nie mają wyłącznika krańcowego ,co oznacza że po zakończeniu odtwarzania ramię zjeżdża na tzw.rowek zerowy i kręci się tak w nieskończoność do póki sam nie podniesiesz ramienia , z tego co pamiętam to jedyny model z wyłącznikiem krańcowym to Pro-Ject Xpresion Comfort ,jednak firma zrezygnowała z jego produkcji właśnie ze względu na zawodność tego elementu .Po drugie zmianę prędkości dokonuje się przez podniesienie talerza i ręczne przełożenie paska ,co dla wielu osób jest dość niewygodne

Kupno nowego dobrego gramofonu ma sens w przypadku posiadania kolekcji dobrych tłoczeń płyt w bardzo dobrym stanie .Jeżeli ktoś zaczyna przygodę z winylem to najlepiej od używanego gramofonu aby "obadać sytuację" ewentualnie umówić się na odsłuch ,a z domu zabrać swoje płyty.Piszę to ponieważ osoby które użytkowały jedynie źródła cyfrowe mogą być bardzo zdziwione jakością dźwięku analogowego .Gramofon jest przede wszystkim urządzeniem mechanicznym -precyzyjnym nie może stać gzie bądź, lub na czym bądź to jest szczególnie uwaga dla nabywców nowych dobrych gramofonów

Poszukaj coś w ofercie Thorens - to szwajcarska firma o ogromnym doświadczeniu ,jedna z najstarszych na świecie ( w tym roku obchodzi 130 rocznicę powstania)
 
Do góry