Gramofon - zestaw dla totalnego laika za 600-800 PLN

Golic

New member
Witam,

Potrzebowalbym zestaw startowy dla kobiety sluchajacej jazzu, rocka. Myslalem o:

Camry CR1113 lub Kruger & Matz TT-501 i do tego dwie najtansze kolumienki MAGNAT Monitor Supreme 102.

Nie mam pojecia jak to podpiac, co to jest przedwzmacniacz i czy potrzebuje amplituner do tego? Jakies tanie alternatywy?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ten gramofon ma być nowy czy używany ,co do samych kolumn mam pewne uwagi do nich .Rzecz najważniejsza - podana cena to za cały zestaw (gramofon+kolumny)

Kwestia samego preampa(czyli przedwzmacniacza gramofonowego) niestety być musi ,bo grać nie będzie (gdyż poziom wyjściowy jest zbyt slaby i musi być wzmocniony) .Bardzo często jest wbudowany w wzmacniacze/amplitunery i jest oznaczony PHONO .Może być też również wbudowany w gramofon .Napisz do czego chcesz podłączyć ten gramofon

A tak ogólnie to popieram kupno gramofonu :)
 

Golic

New member
Dzieki za odpowiedź, nie sądziłem że to podforum żyje. Mówię o nówkach, przecież nie dam jej pod choinkę przetyranej używki ;) Poza tym mam fobie na nówki, wszystko kupuje nowe, dbam i sprzedaje zadbane i od początku.

Jak mogę rozpoznać iż gramofon ma preamp? Ma mieć czincze czarno-białe z tyłu? Czy aux?

A co z inna alternatywą w postaci aktywnych kolumn? Taki zestaw:

Kruger & Matz TT-501 oraz Kruger & Matz Spirit 2.0? Wychodzi 700 zl.

Na start wg mnie będzie jak znalazł a potem najwyże pomyśli się o czymś lepszym.
 

DrWredman

Active member
Dzieki za odpowiedź, nie sądziłem że to podforum żyje. Mówię o nówkach, przecież nie dam jej pod choinkę przetyranej używki ;) Poza tym mam fobie na nówki, wszystko kupuje nowe, dbam i sprzedaje zadbane i od początku.

Jak mogę rozpoznać iż gramofon ma preamp? Ma mieć czincze czarno-białe z tyłu? Czy aux?

A co z inna alternatywą w postaci aktywnych kolumn? Taki zestaw:

Kruger & Matz TT-501 oraz Kruger & Matz Spirit 2.0? Wychodzi 700 zl.

Na start wg mnie będzie jak znalazł a potem najwyże pomyśli się o czymś lepszym.

Kolego,
proponowany przez Ciebie zestaw jak najbardziej będzie grał. Pytanie tylko jak?
Czy bardziej zachęci czy może zniechęci Twoją lubą do winyli.

Spróbuj gdzieś tego posłuchać bo jak miałem w rękach mini wieżę tej firmy to jakość dźwięku mnie szybko odrzuciła.

W budżecie nawet do 1000 zł ciężko będzie znaleźć coś sensownego jeśli mówimy o nowym sprzęcie.
 

DrWredman

Active member
Nie pocieszyłeś... Czyli sensu kupna takich głośniczku nie ma za wiele?

Co do tego konkretnego zestawu pewności nie ma, że jest kiepski, ale...

...może gdzieś w EURO-AGD, Saturnie, MM są głośniki z tym gramofonem na ekspozycji, albo uda Ci się namówić sprzedawców do przetestowania. Czasem sami chętnie to robią na życzenie klienta, bo sami są ciekawi jak to zagra.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jak mogę rozpoznać iż gramofon ma preamp? Ma mieć czincze czarno-białe z tyłu? Czy aux?

Pisze w specyfikacji ,akurat ten Kruger & Matz ma wbudowany preamp . Oczywiście można kupić taki gramofon i podobne ,ale nie chodzi o to aby "kupić żeby kupić" .Moim zdaniem błędne jest rozumowanie w rodzaju "teraz kupię taki gramofon ,a potem ewentualnie coś lepszego" lepiej na początku dołożyć trochę pieniędzy kupić lepszy produkt,który zostanie na dłużej .Myślę że najtańszy sensowny gramofon
DUAL Gramofon USB DJ DTJ-301 AT3600 Profesjonalny (7074546292) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

To jest klon legendarnego Technicsa 1200 z napędem bezpośrednim ,co prawda kosztuje więcej od tych które wymieniłeś ale gromi je pod każdym względem - napędu ,talerza ,ramienia ,łożyskowania i oczywiście dźwięku .Posłuchać na takim gramofonie winyla Sade na pewno sprawi więcej przyjemności
 
Do góry