Gramofon na początek przygody:)

Borixon

Active member
Bez reklam
Ja mam wszystkie płyty na 33rpm i od czasu kiedy posiadam gramofon nie zmieniałem prędkości.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Gramofon Marantz TT-15S1 GWARANCJA (6664124282) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Nie wiem czy to już reklama czy jeszcze nie, ale poluję na takie perełki. Cena jak wklejam to 3900, czyli już dużo, ale jeszcze jeszcze do mocnego zastanowienia, lecz to dopiero aukcja, więc końcowa kwota sięgnie pewnie 5 tys czyli już absurd, ale sprzęt jak wynika z opisu kompletny, od pasjonaty, z oryginalną wkładką i pokrywą. Gramofony bez pokrywy mocno mnie wkurzają i z resztą siebie również (dosłownie). Problemem takich konstrukcji jest to, że zamówiona obudowa zawsze będzie sporo szersza niż szam sprzęt, a ograniczenia miejsca przecież są....
Miejsce pod Wrocławiem (tak wynika z Google Maps), czyli chociaż może warto podjechać i odsłuchać?
Problemem tego gramofonu jest cena oraz brak możliwości odsłuchu w sklepie. Z tego co się orientowałem, są dwa w Polsce wystawione w sklepach, zdaje się oba w stolicy. Reszta na zamówienie, ale jak tu zamawiać w ciemno...?
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Gramofonik piękny, ale trzeba mieć do niego audiofilskie wnętrze ;)
Sprzet tylko dla pasjonatów. jak patrze na niego to włącza mi się NIE DOTYKAĆ. Już sam wygląd pięknie gra. ;)
Dla mnie za drogi.
Brak pokryw w obecnych produktach to dramat. Kurz niszczy wszystko co napotka. Utrzymanie gramofonu bez pokrywy w czystości jest utopią.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A ten?

3cb86d273753ba98c3c182d4af2713ec.jpg
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No i stało się :D
W końcu mam na czym posłuchać Straitsów. Białe rękawiczki od Savrona się przydały! :)
 

Attachments

  • 20170127_121103.jpg
    20170127_121103.jpg
    23 KB · Wyś: 51
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Ekstra, to teraz swój wątek i wklei fotki bo obiecałeś, że jak kupisz gramofon to zakładasz swój wątek ;-) ;-) pamiętasz prawda.... ;-)
Gramofon w bieli yhm...;-)
 

DrWredman

Active member
Graty Krzysiu, piękna ta rega
A pokrywka jest? Bo kurz to masakra.
Polecam mycie płyt, świetna sprawa.

Bipo teraz twoja kolej na winyl ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Musisz podciąc troche boki i zaokrąglić jak u Marantza, jak Cię znam to pewnie już o tym myślałeś ;)
Gratuluje.
Wrzuć lepiej tą fotkę wtyków z bliska na listwie, widzę jak pięknie tam z boku brylują ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Gramofon w swoim czasie... ;-)
Krzysztofradio ma naprawdę pięknie wykończony sprzęt i jak wrzuci fotki to będzie można nacieszyć oko..;-)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ekstra, to teraz swój wątek i wklei fotki bo obiecałeś, że jak kupisz gramofon to zakładasz swój wątek ;-) ;-) pamiętasz prawda.... ;-)
Gramofon w bieli yhm...;-)
Pamiętam, myślę, że po weekendzie pomyślę, choć Ty już masz prawie wszystkie :D
Graty Krzysiu, piękna ta rega
A pokrywka jest? Bo kurz to masakra.
Polecam mycie płyt, świetna sprawa.
Bipo teraz twoja kolej na winyl ;)
Jest - bez pokrywy nie ma sensu. To nawet była główna przyczyna, dlaczego zrezygnowałem z Marantza. Wiem ,że są dodatkowe, ale one zawsze są większe, a ja nie mam stolika, gdzie mogłaby stać/leżeć...
armanig;1347J692 napisał:
Musisz podciąc troche boki i zaokrąglić jak u Marantza, jak Cię znam to pewnie już o tym myślałeś ;)
Gratuluje.
Wrzuć lepiej tą fotkę wtyków z bliska na listwie, widzę jak pięknie tam z boku brylują ;)
Fotki będą. Oryginalnej plinty nie zniszczę, choć zawsze można zrobić nową ;) Gramiak od dziś stoi na środku,, nieco poprzestawiałem klocki. Obecnie są dwie kolumny a po środku na białych skrzyniach gramiak, więc brak zaokrąglonych boczków nie razi ;)
Wybór padł na Regę również dlatego, że szerokością jest niemal identyczna jak klocki Marantza, dosłownie ma 7 mm więcej, czego kompletnie nie widać ;)
Fotka robiona telefonem na szybko, postawiłem tylko tak na chwilę, ale zapomniałem, że Wasze kamerki UHD HDR wszystko wyłapią :D
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
No i stało się :D
W końcu mam na czym posłuchać Straitsów. Białe rękawiczki od Savrona się przydały! :)

Oooo! Pozdrawiam Panie Kristoff. Pięknie. Grubo pojechałes :D W przenośni tez :))
Gdzie można nabyć taki gruby akryl? Nikt nie wie? Minimum 5 cm grubości. Na aukcjach nic nie znalazłem.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Moim skromnym zdaniem gramofon Marantza jest przeszacowany , dla przykładu słuchałem Acoustc Signature Primus ,który w Niemczech kosztuje 1299 euro w wersji podstawowej czyli taniej niż Marantz i jest po prostu lepszy nie wspominając juz o wersji tunningowanej z raminem TA 500 ,co prawda to dodatkowy wydatek 400 euro ale jakość jeszcze lepsza

Podobnie wygląda sprawa z gramofonem Elac Micracord 90 ,który też miałem okazję słuchać jest wyceniony jeszcze wyżej na 1999 euro
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oooo! Pozdrawiam Panie Kristoff. Pięknie. Grubo pojechałes :D W przenośni tez :))
Gdzie można nabyć taki gruby akryl? Nikt nie wie? Minimum 5 cm grubości. Na aukcjach nic nie znalazłem.
Dzięki i z wzajemnością! :)
Taki akryl to nie wiem, ale można kupić mleczną okleinę, którą okleja się szyby, np. w toaletach. Tak mi się skojarzyło z tym białym arylem :D
ale może to jest jakiś pomysł?
Jeśli robisz plintę to taki np. Thorens ma tylko 25 mm akrylu ;)
akryl.png



chyba, że myślisz o samym talerzu od McIntosha ;)
8263.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry